Zaloguj się do konta

Nielegalne uprawy konopi w lasach gmin Sochaczew i Iłów

Redakcja
2016-08-26
Narkotyki, alkohol

Spoty – tak nazywają się tego typu miejsca uprawy konopi indyjskiej, z której powstaje marihuana. Sochaczewska policja ujawniła kolejne sadzonki na terenie gminy Sochaczew i gminy Iłów.

 

Sadzonki rosną w doniczkach, doniczki zanurzone są w dołkach, całość dość dobrze maskuje las. Jak donosi sochaczewska policja w ostatnich dniach w lesie na terenie gminy Sochaczew, a dzień później w lesie gminy Iłów, ujawniono kolejne spoty. Dowodzić one mają większego w okresie wakacji zainteresowania młodzieży środkami odurzającymi, nie tylko marihuaną (ostatnio zatrzymano 17-latka, który miał przy sobie amfetaminę).

Według KPP, konopie uprawiane w spotach to najczęściej modyfikowane genetycznie odmiany, które cechuje większy poziom THC, a zatem silniejsze oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy.

- Od wielu lat, jedną z przyczyn wypadków na drogach jest alkohol spożywany przez kierowców, lecz nie można zapomnieć o środkach odurzających i niektórych lekach, które zaburzają sprawność psychomotoryczną. W celu przeciwdziałania temu zjawisku, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz z podległych posterunków, zostali wyposażeni w testery do badania zawartości środków odurzających u kierowców, które będą wykorzystywane podczas kontroli drogowej – informuje KPP Sochaczew.


foto: Policja Sochaczew

Opinie (1)

robroy

. [2016-08-27 08:19]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc