Niemcewicza i Żeromskiego - problemy mieszkańców w dni targowe

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Niemcewicza i Żeromskiego - problemy mieszkańców w dni targowe Interwencje i pomoc sochaczew

Mieszkańcy bloków przy ulicy Żeromskiego oraz Niemcewicza mają, jak większość zamieszkujących osiedla, ogromny problem z miejscami parkingowymi. Osiedla powstające wiele lat temu, nie uwzględniały potrzeb osób zmotoryzowanych. Samochodów przybywa a miejsce na parkingu kurczy. 


Do codziennej walki o miejsce na parkingu dochodzą jeszcze problemy związane z dniami targowymi na sochaczewskim rynku. Wtorki, piątki a szczególnie soboty, gdzie mieszkańcy zazwyczaj pozostają w domach, a co za tym idzie auta na parkingu również, są tragiczne w skutkach. Sochaczewianie, którzy przybywają na zakupy, szukają miejsc postojowych, zastawiają swoimi autami wszelkie możliwe miejsca, wjazdy do garaży. Sobota to zakorkowanie ulic wewnętrznych. Mieszkańcy osiedli takich jak Żeromskiego, Niemcewicza czy Senatorskiej myśląc o zbliżającej się sobocie oblewają się zimnym potem. 


Sochaczew niestety nie posiada w centrum wygodnego, dużego parkingu, w takim miejscu, które byłoby dogodne do zaparkowania auta i dostania się w różne punkty miasta. Sochaczew nie odbiega od ogólnopolskiego problemu. Drugą kwestią pozostaje także chęć mieszkańców do zaparkowania auta i dalszej pieszej drogi. Czy parking na obrzeżach miasta rozwiązałby problem? 


Mieszkańcy na rozwiązanie kiepskiej sytuacji mają pewną strategię. Mianowicie parkometry, które rozładowały ruch w centrum i na głównych ulicach mogłyby być rozwiązaniem dla mieszkańców w/w ulic.  


Na chwilę obecną otrzymaliśmy sygnały od mieszkańców z ulicy Żeromskiego i Niemcewicza o tragicznej sytuacji na parkingach zlokalizowanych na terenie tych osiedli, szczególnie w dni targowe. Mieszkańcy apelują o rozwagę.

 1
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

malgorzata-kaczmarekmalgorzata-kaczmarek
+1
Parkingi kurczą SIĘ!!! (2019-05-24 13:24)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy