Zaloguj się do konta

Niemcewicza i Żeromskiego - problemy mieszkańców w dni targowe

Redakcja
2019-05-24
Interwencje i pomoc
Mieszkańcy bloków przy ulicy Żeromskiego oraz Niemcewicza mają, jak większość zamieszkujących osiedla, ogromny problem z miejscami parkingowymi. Osiedla powstające wiele lat temu, nie uwzględniały potrzeb osób zmotoryzowanych. Samochodów przybywa a miejsce na parkingu kurczy. 


Do codziennej walki o miejsce na parkingu dochodzą jeszcze problemy związane z dniami targowymi na sochaczewskim rynku. Wtorki, piątki a szczególnie soboty, gdzie mieszkańcy zazwyczaj pozostają w domach, a co za tym idzie auta na parkingu również, są tragiczne w skutkach. Sochaczewianie, którzy przybywają na zakupy, szukają miejsc postojowych, zastawiają swoimi autami wszelkie możliwe miejsca, wjazdy do garaży. Sobota to zakorkowanie ulic wewnętrznych. Mieszkańcy osiedli takich jak Żeromskiego, Niemcewicza czy Senatorskiej myśląc o zbliżającej się sobocie oblewają się zimnym potem. 


Sochaczew niestety nie posiada w centrum wygodnego, dużego parkingu, w takim miejscu, które byłoby dogodne do zaparkowania auta i dostania się w różne punkty miasta. Sochaczew nie odbiega od ogólnopolskiego problemu. Drugą kwestią pozostaje także chęć mieszkańców do zaparkowania auta i dalszej pieszej drogi. Czy parking na obrzeżach miasta rozwiązałby problem? 


Mieszkańcy na rozwiązanie kiepskiej sytuacji mają pewną strategię. Mianowicie parkometry, które rozładowały ruch w centrum i na głównych ulicach mogłyby być rozwiązaniem dla mieszkańców w/w ulic.  


Na chwilę obecną otrzymaliśmy sygnały od mieszkańców z ulicy Żeromskiego i Niemcewicza o tragicznej sytuacji na parkingach zlokalizowanych na terenie tych osiedli, szczególnie w dni targowe. Mieszkańcy apelują o rozwagę.

Opinie (1)

malgorzata-kaczmarek

Parkingi kurczą SIĘ!!! [2019-05-24 13:24]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne11

Ulotki dostarczane przez Pocztę Polską - oczernianie jednego z kandydatów?

Sprawy urzędowo-administracyjne12

Wybory 2020 - kilka pytań

Sprawy urzędowo-administracyjneDziś3

Urząd Miejski - jest szansa na nowy wygląd budynku

WypadkiDziś

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Paprotni

Sprawy urzędowo-administracyjne8

Kontrolowana debata albo żadna - Jacek Kurski wkracza do akcji

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc