NIEMIŁOŚĆ

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: NIEMIŁOŚĆ Film, fotografia sochaczew
+5

W sobotę 2 lutego o godz. !7.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na premierę najnowszego filmu wybitnego rosyjskiego reżysera Andreja Zwiagincewa pt.: NIEMIŁOŚĆ z 2017 roku.


Przedmieścia Moskwy. Borys i Żenia to przedstawiciele nowej rosyjskiej klasy średniej.Dobrze sytuowani,apolityczni,skupieni na sobie.Oderwani od tradycji swojego kraju.Ich małżeństwo rozpada się w oczach dwunastoletniego syna Aloszy,na którego nawet nie zwracają uwagi.Jedyne czego pragną to ułożenie sobie nowego życia z nowymi partnerami.Pewnego dnia Alosza słysząc kolejną awanturę,znika z domu. Zaczynają się poszukiwania...


NIEMIŁOŚĆ to metafora współczesnej putinowskiej Rosji.Reżyser zdaje się pytać:dokąd pędzisz Rosjo?

Opętana żądzą bogacenia się,rozmieniająca wartości na złudne poczucie wyniosłego spokoju ojczyzna, na podobieństwo moskiewskiej rodziny,staje się potworem.Jej portret jest druzgocący i bezlitosny .


W tym przejmującym studium kryzysu wartości, spór dotyczy też istoty funkcjonowania państwa.Chociaż polityki na pierwszy rzut oka w filmie nie ma,większość sytuacji układa się w metaforę upadku pogrążonego w impasie kraju,w którym coś zginęło.Nie tylko bezkrytyczni rodzice potrafią ranić i doprowadzać do tragedii,wypierając się wszelkiej winy.Tak samo postępuje rosyjska władza - manipuluje emocjami,podsyca strach,produkuje teorie spiskowe wreszcie pożera własne dzieci.


ZAPRASZAMY KONIECZNIE.Wstęp wolny Film trwa 120 mi.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy