Niemy raport o stanie powiatu sochaczewskiego

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Niemy raport o stanie powiatu sochaczewskiego Radni i rady samorządowe sochaczew

Niemy raport o stanie powiatu sochaczewskiego. Był po raz pierwszy, ale czy ktoś go słyszał?

Propaganda powiatowa w uładzonej relacji z ostatniej sesji Rady Powiatu w dniu 18 czerwca br. napisała do mieszkańców powiatu na swojej stronie internetowej: „Podczas sesji absolutoryjnej przedstawiony został również po raz pierwszy raport o stanie powiatu za ubiegły rok, obejmujący podsumowanie działalności Zarządu Powiatu, w szczególności realizację polityki, programów i strategii, a także uchwał Rady Powiat.” Naprawdę był przedstawiony? Uczestniczyłem w obradach sesji powiatowej, ale raportu nie słyszałem. Mimo, że zgodnie z porządkiem sesji, domagałem się jego przedstawienia.

Od piątku 21 czerwca na stronie sochaczewskiego starostwa, na razie tylko w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP - dla mieszkańca to powiatowy labirynt) jest zamieszczony link do filmowej relacji z ostatniej - VI sesji Rady Powiatu:

https://www.youtube.com/watch?v=bT1KoZCTah8

Polecam obejrzenie filmu zamieszczonego na serwisie internetowym You Tube, bo jest w nim poruszonych wiele interesujących wątków (m.in. niemy raport o stanie powiatu, kwestia straty finansowej szpitala, opinia powiatowych decydentów o strajkujących nauczycielach, powiatowy budżet obywatelski), które gdyby nie relacja filmowa, nie ujrzałyby światła dziennego.


Relacje filmowe z sesji w założeniu ustawowym mają zwiększyć przejrzystość działania samorządu

Aktualni decydenci powiatowi oraz poplecznicy obecnego układu rządzącego powiatem kolejny raz walczyli ze mną o to, aby sesje były krótkie, a projekty uchwał były przegłosowane bez dyskusji. Uważają oni, że dezorganizuję sprawną pracę radnych podczas sesji, że się popisuję przed kamerą. Ich zdaniem radni dostają materiały pisemne wcześniej, a na dyskusje jest czas podczas obrad komisji. Bzdura!!! Pięcioosobowe komisje, wszystkie kierowane przez przedstawiciela koalicji rządzącej powiatem, składają się w większości z 4 radnych tej koalicji i 1 radnego z opozycji, który w ciszy gabinetu podczas obrad komisji, może sobie z nimi pogadać, a koalicjanci przegłosują to co proponuje starosta i zarząd. Czy to jest demokracja po PiSowsku w sochaczewskiej wersji? To samorządowy nonsens!!!

Mam nie zadawać pytań, nie dyskutować o problemach podczas sesji, nawet jeśli materiały pisemne są wątpliwej jakości? To jak przy obecnej propagandzie rządzących powiatem prawda ma dotrzeć do mieszkańców? Czy moja presja wywierana na decydentów od listopada, aby wprowadzić urządzenia elektroniczne, usprawniające głosowania radnych i pracę rady miała sens? Film pokazuje, że tak. 

Mówi się, że historia kołem się toczy. Pamiętam, że takie same sugestie kneblujące kierowano w moją stronę kiedy zaczynałem pracę w szkole czterdzieści lat temu. Wówczas członkowie POP PZPR w mojej szkole pilnowali „porządku” podczas zebrań rad pedagogicznych. Nie mieli ze mną lekko. Wracają stare czasy? Nic z tego!

Jerzy Żelichowski, radny powiatowy

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

jerzyk2205jerzyk2205
0
Starosta sochaczewski za niewypłacone wynagrodzenia strajkującym nauczycielom zamierza zakupić szkołom powiatowym komputery, a w Brwinowie, Pile i in. nie było polityki i dyrektorzy szkół skorzystali z możliwości zawarcia porozumień ze związkami w sprawie wynagrodzeń dla strajkujących nauczycieli. (2019-06-26 22:00)
JacekJacek
+2
To samo dzieje się na sesjach rady miasta. Przewodniczący rady miasta oraz radni koalicji rządzącej mają do nas pretensje, że zadajemy pytania, dyskutujemy, że w ogóle się odzywamy. Najlepiej jakbyśmy byli bezmyślnymi maszynkami do głosowania na sygnał... tak jak za starych "dobrych" czasów... (2019-06-26 22:53)
jerzyk2205jerzyk2205
0
W powiecie też były problemy techniczne! Już drugi raz z rzędu nie było transmisji na żywo z obrad sesji Rady Powiatu, a 8 dni po ostatniej sesji powiatowej nadal na głównej stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie w zakładce "Transmisje Internetowe z Obrad Sesji Rad Powiatu" nie ma linku do relacji filmowej z VI sesji w dn.18.06.2019 r. (2019-06-26 23:25)
JKSJKS
+2
Wnioski: zabrać paluszki bo sesja wygląda nieapetycznie jak niemal wszyscy ruszają szczękami, chyba dlatego nic nie mówią bo usta cały czas zajęte tym gryzieniem, nauczyć niektórych czytania ze zrozumieniem bo przedstaweinie raportu to przedstawienie, to jest czasownik operacyjny niedokonany gdyby było przedstawiono, napisano ... to by był czasownik operacyjny dokonany i nie ma inaczej (panie Józefie choć Pana lubię to stwierdzam, że w tym przypadku nie miał pan racji), zabrać niektórym telefony bo przy podglądzie kamerą prawie widać co ogladąja w necie. I uwaga EUREKA, dowiedziałam się również skąd się wzięła nadwyzka budzetowa (której de facto nie było) w naszym miejskim ratuszu, no przeciez nie mogło być gorzej jak w powiecie, w którym jak wynika z opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej faktycznie była nadwyzka budżetowa i jakoś zadłużenie nie takie wielkie! Ktoś pomylił Miasto z Powiatem! (2019-06-26 23:56)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy