Niepodległe pływanie

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Niepodległe pływanie Pływanie sochaczew
+4

Po raz dwunasty 11 listopada w basenie Orka pojawiła się pływacka „dzieciarnia” żeby rywalizować o Puchar Burmistrza Sochaczewa. Zawody zostały zorganizowane w dniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do rywalizacji przystąpiło 96 chłopców i 71 dziewczynek reprezentujących 19 klubów z Polski centralnej. Medale dla Sochaczewa zdobyła jedynie UKS Dwójka. Pływacy z Orki oraz WOPR-u zajmowali miejsca poza podium.

Wracając do występu Dwójki, można uznać go za udany. Do kolekcji klubowej dołożonych zostało osiem medali (2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe). Mogło ich być więcej gdyż Franciszek Szymański na 100 m stylem grzbietowym rocznika 2010 zajął czwarte miejsce. Do podium zabrakło zaledwie 0,16 sekundy. Czwarte miejsce zajął także Maksymilian Kruszewski w wyścigu na 50 m stylem motylkowym rocznika 2010.

Medale dla UKS Dwójka Sochaczew zdobyli:

1.Adam Czajka 1:21.65 (100 m stylem motylkowym, rocznik 2007)

1.Szymon Mierzejewski 41.36 (100 m stylem dowolnym, rocznik 2010)

2.Szymon Mierzejewski 45.28 (50 m stylem motylkowym, rocznik 2010)

2.Szymon Mierzejewski 36.69 (50 m stylem dowolnym, rocznik 2010)

3.Adam Czajka 1:11.92 (100 m stylem dowolnym, rocznik 2007)

3.Patryk Stobiecki 1:43.55 (100 m stylem motylkowym, rocznik 2007)

3.Marysia Niemiec 42.21 (50 m stylem motylkowym, 2008)

3.Maksymilian Kruszewski 39.09 (50 m stylem dowolnym, rocznik 2010)

Poza medalistami sochaczewski klub reprezentowali: Oliwia Żużniew, Ula Zagawa, Wojtek Pawelec, Stobiecki Dawid, Piotr Brożek, Eryk Chądzyński, Filip Zygmunciak, Franciszek Szymański oraz Szymon Jaczyński.