Nieprawidłowe parkowanie pod PKP: kierowca autobusu zgłosił 24 przypadki

/ 25 komentarzy
Zdjęcia i foto: Nieprawidłowe parkowanie pod PKP: kierowca autobusu zgłosił 24 przypadki Interwencje i pomoc sochaczew

Wczoraj, 19 grudnia, kierowca miejskiego autobusu wezwał policję do interwencji w sprawie… 24 nieprawidłowo zaparkowanych samochodów osobowych na ul. Sienkiewicza w okolicy dworca PKP. Komenda Powiatowa Policji podkreśla, że w takim przypadku musi podjąć stosowne czynności, i apeluje o stosowanie się do przepisów. Nikt nie chce dostać mandatu, zwłaszcza teraz, przed świętami.

 

Publikujemy w całości komentarz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie w sprawie interwencji kierowcy miejskiego autobusu odnośnie nieprawidłowo zaparkowanych samochodów na ul. Sienkiewicza

 

NIEPRAWIDŁOWE PARKOWANIE NA UL. SIENKIEWICZA. POLICJA KOLEJNY RAZ APELUJE

Ponownie apelujemy o prawidłowe parkowanie w rejonie dworca PKP i centrum miasta. Kierowca autobusu zgłosił dzisiaj 24 pojazdy, których kierowcy nie zastosowali się do znaku B-36.

 

Po raz kolejny docierają do nas informacje o tym, że w rejonie dworca PKP kierowcy nie stosują się do znaku B – 36 czyli zakazu zatrzymywania się. Tylko dzisiaj kierowca autobusu miejskiego wezwał policję i wskazał w rejonie dworca PKP aż 24 pojazdy, które były nieprawidłowo zaparkowane. W takich sytuacjach, policjanci mają obowiązek podjąć interwencję. Wobec kierowców, których zastano na miejscu, wdrożono czynności wynikające z postępowania w sprawach o wykroczenie. Pozostałym kierowcom funkcjonariusze wystawili wezwania do stawienia się w KPP Sochaczew w związku z popełnieniem wykroczenia.

Problem z parkowaniem na ul. Sienkiewicza jest znany i opisywany od dłuższego czasu. Wyciąganie konsekwencji, po licznych zgłoszeniach dotyczących nieprawidłowego parkowania, wymaga dużego zaangażowania policjantów, którzy zamiast egzekwować prawo w tym zakresie, mogliby udzielać pomocy i strzec bezpieczeństwa w innych rejonach miasta. Dlatego apelujemy kolejny raz o prawidłowe parkowanie.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (25)

okooko
0

Tak to jest właśnie jak Polak donosi na Polaka... panie kierowca autobusu, pamietaj karma wraca donosicielu... Zdrowych spokojnych Świąt dla ciebie, abyś nigdy nie przyjechał na przystanek nawet z 10 sekundowym opuźnieniem, abyś pomagał starszym wsiąść do autobusu, mówił wszystkim dzień dobry i do widzenia, broń boże przejazdu na pomarańczowym, masz zawsze zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych i pozwolić w spokoju przejść przez jezdnię (czasem nie dzwoń na policję jak kogoś boli noga i wolno przechodzi)     ręce opadają...

(2017-12-20 10:08)
JacekJacek
0

Proponuję teraz donosić na kierowców autobusów za każdym razem kiedy przyjadą z opóźnieniem ;)

(2017-12-20 10:09)
kacperskyykacperskyy
+1

ok... nie bede uzywal slowa doniósł a zgłosił..... zgłosił miał prawo, jakie pobudki nim kierowały nie wiem, moze mu sie ulało bo nie mógł po raz kolejny wykręcic?

problem nie jest w tym ze ktos to zglosil.. problem w tym ze wladze miasta maja w dupie mieszkancow a ci za to placa.. tak wlasnie! nie wyzywajcie sie na kierowcy, uderzcie do ratusza i powiedzice pare cieplych slow panu burmistrzowi ktory nie widzi i nie ma checi rozwiazac tak podstawowych problemow od lat.

w walce o kolej pokazywal sie z małeckim panem poslem oraz panem błaszczykiem obroncą sądów i tyle.

po prostu zrobili show wokół siebie bo taki był cel - dbac o wlasny interes. natomiast jesli chodzi o interesy mieszkancow i prawdziwa walke gdzie trzeba cos zalatwic i ugrac to chłopcy sa za krótcy albo zwyczajnie maja to gdzies. lepiej walczyc o to zeby rondo nazwac imieniem kaczora... ooo tu to potrafia sie wykazac....  a gdzie sa jak chodzi o zalatwienie parwdziwych problemow? ja wiem gdzie... stoja w kolejce w kasie po 13 pensje...

(2017-12-20 10:28)
robbo2krobbo2k
0

Gdzie jest własciciel drogi?  

Oczekuje iz do 31,12 własiciel drogi.    

a) na odcinku od dworca PKP do ulicy Botanicznej  usunie znak zakaz zatrzymywania.

w zamian policja będzie  karac  a  ZKM konsekwetnie beda zglaszac wszelkie parkowanie  na w/w odcinku po prawej stronie (na chodnku i zatokach PKS) oraz  eliminowac parkowanie  na zakazie -  na chodniku na odcinku PKP  - Towarowa (tutaj mamy zwezenie chodnika do absurdalnych 50cm)  oraz dodatkowo zwezenie jezdni (dwa autobusy sie nie miną). 

b)  na placu dworcowym zostanie wyznaczona strefa Kiss and Ride kosztem "bieda parkingu"  (zakaz postoju powyzej 5 minut)

W roku 2018 zostanie przygotowane  docelowowe rozwiazanie  obejmujace  rejon ulicy Sienkiewicza, Towarowej, Ksiecia Janusza, Botanicznej  

 

 

(2017-12-20 10:33)
robbo2krobbo2k
+1

Miasto  a już szczególnie Pan Burmistrz powinien wreszcie zdecydować się  na radykalne rozwiązanie problemu "samochodowego" w tym mieście.  A radni powinni przestać rżnać przysłowiowego głupa,  rzucając na zakupy w dziale "komunikacje miejską"  140tys złotych które nie starczą nawet na auto osobowe dla "kierownika referatu".  

Czy burmistrzowi nie wstyd iz w roku 2018  miłosnicy komunikacji z całej Polski chca odwiedzić Sochaczew z powodu uczenia  30 lecie  "trupo wozów" komunikacji miejskiej?  

Sochaczew ...skansen technologii...

 

(2017-12-20 10:39)
robroyrobroy
+1

.

(2017-12-20 10:43)
SzczawiuSzczawiu
0

Co za kulson za przeproszeniem. Co nim kierowało, że zgłosił? Pewnie nawet żaden mu nie przeszkadzał, ale co ma nie zgosić skoro o nim napiszą. Bohater (tu wyrazy powszechnie uznane za wulgarne) mać,
Panowie i Panie dojeżdżąjący do PKP autami i niemający gdzie parkowac z tym trzeba coś zrobić bo to jakaś nagonka jest ostatnio. Jeszcze chwila i postawią tam szlaban.

(2017-12-20 11:18)
wkurzonywkurzony
0

To tylko przykład działalności SYGNALISTY. Bedzie takich więcej.

(2017-12-20 11:38)
bartosz9bartosz9
-1

Abstrahując od tematu zachowania kierowcy i braku miejsc parkingowych, ludzie świadomie łamią przepisy i mają pretensje o mandat? Bez jaj :) Jak na parkingu pod biedronką w wigilię nie będzie miejsca i zaparkujesz na miejscu dla niepełnosprawnych i dostaniesz mandat to do kogo masz pretensje? Jak nie ustąpisz pierwszeństwa i skasujesz golfa w gazie to do kogo masz pretensje? Jest wiele absurdów drogowych, nie tylko w naszym mieście, ale jeżeli łamiesz przepisy to licz się z konsekwencjami.

(2017-12-20 11:40)
kacperskyykacperskyy
0

Niemcy - 5,77 PLN za litr 95
Polska - 4,70 PLN za litr 95

róznica - 18%

zarobki przecietne srednie w warszawie, branza ogolna biurowa - 3 300 netto
zarobki przecietne srednie w berlinie, branza ogolna biurowa - 12 000 netto

róznica - 72%

niemiec za swoja wyplate kupi - 2079 litrow paliwa
polak za swoja wyplate kupi - 702 litry paliwa

róznica - 66% a tu powinno = 0 albo byc zblizone do zera a tak albo w ch** robia nas na cenie paliwa albo na naszych wyplatach. i wynik 66% to jest rabunek w biały dzien.

(2017-12-20 11:43)
piotrek-najfajnpiotrek-najfajn
+2

ale jak kierowcy mzk jezdza jak swiete krowy to jest ok?!?!?!!?

(2017-12-20 12:15)
JacekJacek
+2

bartosz9, przykład idzie z góry. Skoro parlament, rząd i prezydent łąmią prawo to co się dziwić zwykłym ludziom?

(2017-12-20 12:17)
kacperskyykacperskyy
+2

piotrek-najfajn

zglaszac, dzwonic..

(2017-12-20 12:47)
Reage77Reage77
0

Skandalem jest fakt, że powiat i miasto ciągle "olewa" temat parkowania na stacji pkp.

Miasto wybudowało parking na 30 aut, który jest kroplą w morzu potrzeb.

Miasto jest bogate, do tego planuje kolejną emisję obligacji, może pozyskane pieniądze przeznaczyć na wybudowanie darmowego parkingu na pkp dla mieszkańców Sochaczewa? Burmistrz zupełnie nie dostrzega faktu, że olbrzymia część podatków wpływająca do kasy miejskiej pochodzi od sochaczewian pracujących w Warszawie. Zamiast stanąć na wysokości zadania i zająć się tematem obserwujemy podkulanie ogona udając, że nie ma problemu.

Zapewne temat został by rozwiązany gdyby, któryś z złożył taki projekt do SBO. ;)

Pozdrawienia dla SYGNALIZATORA. :)

(2017-12-20 12:59)
SzczawiuSzczawiu
0

bartosz9 nie wiem czy zauważyłeś a po Twoim komentarzu wnoszę, że nie nikt nie ma pretensji tutaj do Policji tylko do tego, który ją wezwał. Te samochody jeśli już komuś przeszkadzają to jjedynie pieszym choć i to wątpliwa sprawa, ale na pewno nie przeszkadzają autom tamtędy jeżdżącym. Kolejny musiał się wykazać i wezwał stróżów prawa - bohater. To łąmanie przepisów przez ludzi tam parkujących jest własnie dowodem na absurdalność tego i miast iść w kierunku zmiany prawa na tej drodze karze się nie wiadomo po co.
W Twoich przykłądasz ewidentnie łamiąc prawo utrudniasz komuś życie w wywpadku tej drogi nikomu tylko takim tfu kolesiom jak ten co wezwał.

(2017-12-20 13:03)
bartosz9bartosz9
0

Szczawiu, pozwól że zanim odniosę się w punktach do twojej wypowiedzi, to oczywiście zachowanie kogoś kto zadzwonił jest żałosne.
1. ,, Te samochody jeśli już komuś przeszkadzają to jjedynie pieszym'' tylko pieszym, lub aż pieszym; miejmy do siebie szacunek jako użytkownicy przestrzeni publicznej, często występująca wręcz nienawiść na linii piesz-rowerzysta-kierowca występuje właśnie poprzez takie umniejszanie roli innych na drodze.
2. ,, na pewno nie przeszkadzają autom tamtędy jeżdżącym '' posługując się zdjęciem: jeżeli poprzez zastawiony chodnik po prawej stronie ulicy piesi stwierdzą że nie chcą przeciskać się między autami a ogrodzeniem i po przyjeździe pociągu będą dużymi grupami przechodzili po pasach na drugą stronę ulicy, to blokują przejazd aut chcących wyjechać ze stacji przez ulicę Botaniczną.
3. ,, na tej drodze karze się nie wiadomo po co'' : z własnego doświadczenia: podczas niedawnego remontu mostu przy kościele Wawrzyńca, chciałem ze Staszica skręcić w Warszawską aby dostać się na osiedle koło szpitala, niestety ale podczas 3 zmian świateł, nie udąło się tego zrobić więc pojechałem prosto na Boryszew żeby obwodnicą pojechać, na obwodnicy oczywiście korek, wlokę się 3km/h, i ignoruję znak jazdy an wprost i skręcam na Kuznocin, nie powoduję zagrożenia w ruchu żadnego, ale czeka już tam radiowóz z kilkoma takimi delikwentami jak ja :)
 

(2017-12-20 14:44)
snilessniles
0

BRAWO ! wkońcu sie ktoś za to wziął, nastawiają te samochody na chodnikach i sie przejść normalnie nie da ! a jak ktoś nie ma gdzie parkować to niech nie przyjeżdża samochodem tylko na komunikacje miejską sie przesiądze i nie bedzie problemu z parkingiem, a przy okazji do zmniejszenia zanieczyszczeń sie przyczyni. 

Ten kierowca ZKM zrobił to co kazdy powinien zrobić,to jest obywatelski obowiązek ! 

(2017-12-20 15:38)
ToTylkoJaToTylkoJa
0

miał zły dzień, oby miał sraczke przy stole w wigilie :)

(2017-12-20 16:57)
Denver83Denver83
0
Podejrzewam, że to jeden z tych Kierowców ZTM, którzy sami tam parkują ukrywając się przed podróżnymi. Widziałem to nie raz jak stoją na Sienkiewicza nie chcąc podjechać na przystanek i wpuścić zmarzniętych pasażerów bo mają postój. BTW Świnia zwyczajna nie człowiek (2017-12-20 22:16)
kacperskyykacperskyy
0

z drugiej strony, mozna zrobic akcje obywatelską:

- zobaczysz jelcza tego gruchota z ZKM, dzwon na policje. na 100% zadnych norm nie spelnia - zabiorą dowod rejestracyjny.

- zobaczysz ze kierowca przewozi wiecej osob niz pojazd jest homologowany - dzwon na policje - to jest zagrozenie bezpieczenstwa. bedzie mandat.

(2017-12-21 08:20)
fraterrfraterr
0

wg mnie w zaistniałym sporze każdy ma trochę racji..

sam parkuję przy pkp i boleję nad brakiem parkingu w pobliżu dworca. ale zachowanie kierowców, którzy łamią notorycznie zakaz wjazdu na teren dla autobusów nie może zostac bez komentarza.

wielu  wjeżdża na "chwilę" żeby kogoś wysadzić , najlepiej jakby wjechali na perony..

a tam jest zakaz.wjazdu .. potem wyjeżdżając robią zamieszanie włączając się do ruchu, no bo niby nie mają  pierwszeństwa ale jednak są  z prawej strony dla jadacych prawidłowo więc mają  pierwszeństwo..a do tego blokują podjeżdżajace do przystanków autobusy..czasem taksówki  i dosć często zaopatrzenie do kiosku..no i jest kocioł...i tak codziennie, a jak się trafi myjka serwisowa do TOY-TOYA , to wtedy wszyscy są w "kupie"..

a teraz postawcie się w roli kierowcy ZTM , który  codziennie się wk...wia tym faktem ,   bo "wygodnicki" jeden za drugim podjeżdża pod sam peron...a kierowca ZTM też jest w pracy , i chciałby ją wykonywac wygodnie i bezpiecznie.

(jakby mi tak w pracy codziennie się wpi...r ....da....lal..li   jacyś ludzie to też bym był zły).

ale każdy może sobie udawaniać swoją rację , i twierdzić,że inni się mylą. i tak w kółko......a to władze powinny rozwiazać problem braku parkingu..

na cholerę stoi ten stary blaszak po PKS -  ie przy wiadukcie? wyburzyć i zrobić tam plac... to samo mozna  w pobliżu starego przejścia przez tory (ślepa uliczka ) - sporo miejsca na plac dla samochodów a nie na gruz...

a te znaki zakazu parkowania wzdłuż ulicy ? tego już wogóle nie rozumiem...

za chwilę będą nas wyganiali spod wiaduktu...i gdzie wtedy bedziemy parkować Panie i Panowie?

 

(2017-12-21 10:45)
kacperskyykacperskyy
0

"wielu  wjeżdża na "chwilę" żeby kogoś wysadzić , najlepiej jakby wjechali na perony.."

dziwi cie to w takim miejscu jak stacja pkp? ZKM beszczelnie zagarnął jedyne miejsce gdzie mozna kogos wysadzic pod stacja i ewentualnie pomoc mu walizki zatargac na peron? dzie sie ma zatrzymac? 800 metrow pod wierza cisnien gdzie burminio strzelił sobie parking? a moze 300 m pod urzedem i targac te walizy?

p osiecki 2 kadencje nie moze tego problemu rozwiazac tak samo jak problemu z ZKM i jego kierownictwem. to kolejny dowod ze wladza jest w tym miescie sama dla siebie a nie dla mieszkancow.

(2017-12-21 10:51)
robbo2krobbo2k
0

Kiss And Ride.......  cos takiego powinno być na kazdym dworcu

 

(2017-12-21 13:11)
fraterrfraterr
0

@kacperskyy... na zachodnim czy śródmieściu albo na fabrycznym w Łodzi też nie można dojechac pod sam peron i walizki trzeba kawałek ponosić..

a wracając do Sochaczewa , to w większości przypadków  wjazd blokują "na chwilę"  codzienni "robotnicy"  dojeżdżajacy do wawy  bez  walizek..

(2017-12-21 13:15)
PyszczekPyszczek
0
Zapraszam szanowna policje na skrzyzowanie 1-go Maja z Hanki Sawickiej. Tam sa mistrzowie parkowania. (2018-02-14 21:22)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy