Nieprzytomna kobieta na chodniku przy ul. Żwirki i Wigury

Zdjęcia i foto: Nieprzytomna kobieta na chodniku przy ul. Żwirki i Wigury Wypadki sochaczew

W związku z prowadzonymi działaniami ratowniczymi przy zdarzeniu drogowym w miejscowości Żuków i brakiem wolnych zespołów ratownictwa medycznego, kilka minut po godzinie 14.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęła informacja od dysponenta zespołów ratownictwa medycznego o nieprzytomnej kobiecie leżącej na chodniku przy ul. Żwirki i Wigury.

 

Do zdarzenia zadysponowany został zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz przedysponowany ze zdarzenia w Żukowie zastęp ratownictwa technicznego, na wyposażeniu którego znajduje się automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED).

Po dojeździe na miejsce zastano leżącą kobietę, bez funkcji życiowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz niezwłocznym przystąpieniu do resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) z wykorzystaniem AED, którą prowadzono do czasu przekazania poszkodowanej zespołowi ratownictwa medycznego. Ratownicy medyczni kontynuowali RKO, która nie przyniosła efektów, w związku z czym odstąpiono od medycznych czynności ratunkowych.

 

Działania ratownicze prowadzone przez zastępy PSP zakończono o godzinie 14:49.

 

Tekst: st. kpt. T. Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy