Niespełnione obietnice burmistrza Sochaczewa

/ 36 komentarzy / 19 zdjęć
Zdjęcia i foto: Niespełnione obietnice burmistrza Sochaczewa Radni i rady samorządowe sochaczew
+14

Burmistrz (NIE)SKUTECZNY


Przed lekturą poniższego materiału zapraszam Państwa do obejrzenia mojego wideobloga, tekst poniżej stanowi bowiem jego uzupełnienie.

Na portalu e-sochaczew pojawiła się dyskusja dotycząca obietnic burmistrza Osieckiego. Ponieważ internetowa strona wyborcza burmistrza nie jest już dostępna (a była na niej lista tych obietnic) warto przypomnieć sobie co też obiecywał mieszkańcom Sochaczewa obecny burmistrz. Tym bardziej, że 3 lata kadencji za nami. Osobiście uważam i zapewne Państwo podzielicie mój pogląd, ze najważniejsza przy ocenie burmistrz jest jego skuteczność. Z lektury obietnic burmistrza Osieckiego można wysnuć wniosek, że jest bardzo nieskutecznym burmistrzem.

Zapraszam Państwa do oceny dokonań burmistrza Osieckiego. Przypomnę, że są to obietnice na tą kadencję, której 3 lata są już za nami. Lektura obietnic być może część z Państwa rozbawi, część być może zdenerwuje ale myślę, że większość z nas dojdzie do wspólnego wniosku, Piotr Osiecki to mało skuteczny burmistrz.

A oto przykłady (braku)realizacji tych obietnic. Przyznaję, że moja ocena jest surowa ale efekty trzyletniej kadencji niestety na inną nie zasługują.

"Przywrócenie połączenia Chodakowa z Centrum dzięki odbudowie mostu na Utracie w Trojanowie."

Zostało to zrobione bez udziału Piotra Osieckiego jako burmistrza. Most jest i był pod zarządem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich– proces odbudowy rozpoczął się zanim Piotr Osiecki został burmistrzem. Chyba, że burmistrzowi chodziło o budowę innego mostu lub nie wiedział, że obecny nie należy do miasta.

"Budowa dróg i chodników bez preferowania poszczególnych dzielnic miasta.  Miasto nie może czekać aż mieszkańcy sami się zorganizują i zaczną „chodzić za budową drogi”, czy światła. Miasto musi im pomagać."

Na terenie miasta Sochaczew drogi asfaltowe nie są praktycznie budowane. Mieszkańcy za kadencji obecnego burmistrza bardzo często musieli się organizować aby były wykonane podstawowe prace (przykład Chodaków i Boryszew). Technologia wysypywania tłucznia jest niezadowalająca, gdyż już po trzech miesiącach drogi znowu są w opłakanym stanie.

Poniżej materiał radiowy w jaki sposób mieszkańcy są traktowani na sesjach miejskich – pani przewodnicząca stronniczka burmistrza wyłącza im mikrofony i wychodzi z sali kiedy zaczynają mówić o swoich problemach – smutno na to patrzeć:

http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,przewodniczaca-i-radni-burmistrza-osieckiego-daja-popis,37560.html

"Budowa parkingów w centrum miasta i w okolicach dworca PKP."

Nie został wybudowany parking przy dworcu PKP. W centrum miasta zostanie dodana niewielka ilość płatnych miejsc parkingowych. Zmniejszy się za to liczba miejsc bezpłatnych.

Zdjęcie z okolic dworca PKP problem z parkowaniem jest nawet w sobotę, a obiecanego parkingu brak:

 
"Ścisłe powiązanie rozkładu jazdy MZK z rozkładem jazdy PKP."

Wszyscy z Państwa, którzy czekacie nawet kilkadziesiąt minut na autobus miejski po przyjeździe pociągu możecie sami ocenić realizacje tej obietnicy.

"Sochaczew sprzątany 7 dni w tygodniu. Sąsiednie miasta pokazują, że można wygrać walkę z brudem."

Czy ulica przed państwa domem jest sprzątana codzienne jak obiecał burmistrz? Śmieci na ulicach leżą miesiącami i nikt ich nie sprząta. To tylko kilka przykładów. Zdjęcia zostały zrobione w ten weekend 30 listopada bieżącego roku. Mam zdecydowanie inną definicje czystego miasta niż Pan Burmistrz.
"Ulica Warszawska (między Staszica i Żeromskiego) i Aleja Duplickiego w Chodakowie sochaczewskimi deptakami."

Jak wszyscy dobrze wiemy obydwie obietnice nie zostały spełnione. W przypadku obietnicy dotyczącej deptaka na ul. Warszawskiej sparaliżowało by to ruch w mieście. Więc całe szczęście, że burmistrz tej obietnicy nie zrealizował. Co do budowy z ławkami, oświetleniem i monitoringiem wybrukowanego deptaka w Chodakowie, każdy widzi, że jego stan nie uległ zmianie. Być może inaczej rozumiem to pojęcie niż Pan Burmistrz.

"Aktywny program rewitalizacji Sochaczewa dotyczący głównych ulic, terenów pofabrycznych (np. Chemitex), Podzmacza."

Załączone zdjęcia pokazują efekty trzyletniej rewitalizacji przeprowadzonej przez burmistrza Osieckiego. Robi wrażenie.

 


 

 

 

"Stworzenie wspólnie z gminami i Powiatem Parku Inwestycyjnego – czyli terenów, na których inwestorzy będą mieli możliwość łatwego otwierania swych firm."

Przez trzy lata Sochaczew pomimo intensywnego rozwoju okolicznych gmin nie pozyskał ŻADNEGO znaczącego inwestora tworzącego miejsca pracy. Poniżej zdjęcie niewykorzystanych terenów inwestycyjnych w Sochaczewie.

Oszczędzę Państwu szczegółów jak wygląda współpraca burmistrza z innymi samorządami.


"Bezprzewodowy, darmowy, szerokopasmowy Internet w kilku centralnych punktach miasta."

Jedyny wkład burmistrza  w ten projekt jest taki, że za jego kadencji została zlikwidowana jedyna bezpłatna strefa WIFI na Placu Kościuszki.

"Dalsza gazyfikacja miasta. Miasto musi znaleźć sposób, by gaz dotarł nie tylko do dużych kotłowni, budynków publicznych, gęsto zabudowanych osiedli, ale też do mniejszych skupisk i mniejszych domów."  

Gazyfikacją nie zajmuje się miasto tylko prywatna firma doprowadzająca gaz. Być może burmistrz składając taką obietnice nie był tego w pełni świadomy.

"Rozpoczęcie budowy Trasy północ-południe. Tej inwestycji nie da się zrealizować w ciągu jednej kadencji, ale musimy wreszcie z nią ruszyć. Zaczniemy od odcinka Trojanowską -Warszawską, który odciąży najbardziej zakorkowaną część miasta, czyli centrum."

Jak się państwu jeździ po nowym odcinku drogi? Burmistrz obiecał przynajmniej odcinek Trojanowska –Warszawska. Na dzień dzisiejszy realizacja 0 % - Najwyraźniej burmistrz uważa, że upora się z tym w ostatnim roku jego kadencji. Na razie nowa trasa wygląda tak.

 

"Budowa mieszkań komunalnych i socjalnych"

W przeciągu trzech lat kadencji nie zostało wybudowane w Sochaczewie ANI JEDNO nowe mieszkanie komunalne i socjalne.

"Budowa ścieżek rowerowych"

W Sochaczewie podczas kadencji obecnego burmistrza nie wybudowano żadnej nowej ścieżki rowerowej.

"Zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach i żłobkach."

W Sochaczewie powstaje nowy żłobek dzięki rządowemu programowi Platformy Obywatelskiej- „MALUCH” z którego korzystają wszystkie większe miasta. Zainteresowanych odsyłam do strony rządowej o tym projekcie: http://www.zlobki.mpips.gov.pl/dla-gminy/resortowy-program-maluch/program/

"Budowa sal gimnastycznych w szkołach miejskich nr. 2, 4 i 7."

W Sochaczewie jest budowana dziś tylko jedna nowa sala gimnastyczna. Rodzice, nauczyciele ze szkół 2 i 7 mają prawo czuć się przez burmistrza rozczarowani. Osobiście uważam, że budowa tych sal jest konieczna i pilna.

"Pozyskiwanie środków unijnych przeznaczanych na zajęcia wyrównawcze i pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nauczycieli szkół miejskich."

Środki zostały pozyskane, a o efekty i przeprowadzenie organizacji proszę spytać nauczycieli. Szczególnie tych którzy poświęcili wiele godzin swojej pracy na przygotowanie konspektów do tych zajęć.

"Remont domów kultury w Boryszewie i przy ulicy Żeromskiego."

Remontów brak, a są konieczne jak nigdy.

"Modernizacja stadionów MKS ORKAN i KS BZURA."

Stadiony dziś wyglądają jak nowe. Inaczej rozumiem pojęcie zmodernizowanego stadionu. W załączniku zdjęcia.

"Przywrócenie nieodpłatnego korzystania z miejskich obiektów sportowych przez kluby sportowe."

Jak to wygląda w praktyce  - każdy widzi...

Na koniec chciałbym zacytować słowa burmistrza Osieckiego: Obiecuję Państwu, że miasto będzie prowadzić bardzo rzetelną politykę informacyjną dotyczącą wszelkich działań, a ja jako burmistrz nie tylko będę dostępny raz w tygodniu w swym gabinecie. Będę osobiście kontraktował się z mieszkańcami i konsultował z Wami każdą ważną decyzję!” - Sami Państwo oceńcie politykę informacyjną i konsultacje choćby na przykładzie emisji obligacji na kwotę 27 milionów złotych, które w przyszłości mogą bardzo mocno zaważyć na rozwoju i wpędziły Sochaczew w poważne kłopoty. Gdyby nie opozycja i media niezależne od Osieckiego to wielu z państwa nie dowiedziały by się pewnie dziś o tym fakcie.

Na dziś tyle mojego komentarza w tej sprawie. Życzę miłego dnia.

Przemysław Gaik

 

  0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (36)

margot45margot45
0
A najbardziej klarownym przykładem tych konsultacji z mieszkańcami jest to, ze wszelkie materiały informacyjne zamieszczane przez Urząd Miasta na stronie e-sochaczew.pl mają wyłączoną możliwość komentowania - zeby się, broń Boże, jakiś mieszkaniec nie wypowiedział, co o danej kwestii myśli. (2013-12-02 14:26)
Mario80Mario80
0
Na Facebookowej stronie Urzędu Miasta niewygodne komentarze są także kasowane. Zrobiłem sobie nawet zrzuty ekranu bo nie wierzyłem, że są aż tak bezczelni. 

(2013-12-02 15:00)
swiatowidswiatowid
0
Coś w tym jest, ale teraz niech Pan, Panie etatowy członku zarządu powiatu przedstawi cokolwiek coś Pan zrobił w czasie swojej pracy(kadencji)za którą Panbierzesz niemałe pieniądze. Bo oprócz obecności na wszelkiego rodzaju "uroczystościach" i pisania artykułów jaki to burmistrz jest zły nie zauważyłem żadnych sukcesów, którymi mógłby się pochwalić. Ot taki celebryta za pieniądze podatników... (2013-12-02 15:34)
Marna321Marna321
0
Pan Gaik etatowy członek zarządu powiatu jest od brania kasy za utrzymywanie "zamkniętego układu" przy żłobie!
Dlaczego pan nie kandydował na radnego miejskiego lub burmistrza tylko pchał się do powiatu? Niech pan opowie o swojej działalności w sochaczewskich wodociągach i dobrych pomysłach na okradanie mieszkańców przez skandaliczne ceny wody?
Czy kiedykolwiek pan cokolwiek zrobił dla naszego miasta?
Jak słyszałam pana w radio kiedy nie poparł pan budowy boisk w Chodakowie tylko wymianę murawy na Bzurze za milion złotych to zrozumiałam że nigdy nie powinien pan reprezentować nie tylko mieszkańców Chodakowa ale również całego Sochaczewa!


Życzę niepowodzenia panie Gaik, panu i kolegom!

(2013-12-02 19:11)
SieciechSieciech
0
Panie Gaiku, pochwali się Pan co zrobił dla miasta
(2013-12-02 19:38)
NovJanNovJan
0

skupmy się na głównym temacie a nie rozmydlamy wątek.

to pan Osiecki składał wszystkie te obietnice a nie pan Gaik, co nie znaczy ze pochwalam sposób w jaki starostwo "kupiło" za pieniądze z naszych podatków tego pana, jest to wysoce nieetyczne i mam szczera nadzieje ze zostaną wszyscy ze starostwa za to rozliczeni za rok.

 

 

novjan

 

(2013-12-02 20:25)
sebeksochosebeksocho
0
Mi zabrakło informacji o wykorzystaniu środków unijnych na inwestycje w Sochaczewie:
Łowicz 1397,10 zł na mieszkańcaGrodzisk Mazowiecki 1333,64 zł na mieszkańca Sochaczew za Osieckiego tylko: 204,12 zł na mieszkańcaTylko za to burmistrz powinien zostać odwołany. (2013-12-02 20:37)
Mario80Mario80
0

Marna321 znowu oszukujesz.To właśnie pan Gaik walczy o obniżenie cen wody w Sochaczewie,
a te chore ceny uparł się Osiecki i ludzie z nim powiązani.Jak obniżyć ceny wody i ścieków w Sochaczewie?

(2013-12-02 20:49)
ArkadiuszMArkadiuszM
0
Widać, że obecny burmistrz wartościowo nie spełnił nawet 2 procent swoich obietnic. Pewnie potrzebuje jeszcze tylko kiludziesięciu lat aby spełnić tylko to co obiecał w tej kadencji. Ma to swoje dobre strony jego wszystkie banery wyborcze są pewnie nadal aktualne.  (2013-12-02 21:22)
GizmoGizmo
0
WitamPanie Przemysławie Pan się tak nie SPINA bo Panu coś pęknie !Jest trochę racji w tym wideo blogu oraz artykule ale: Nic nie zrobił Czubacki !!!!Nic nie zrobił Osiecki !!!Pan również nic nie ZROBI !!!
Ale bardzo chętnie przeczytam Pana zasługi na rzecz miasta Sochaczewa i Powiatu sochaczewskiego. 
Przeczytam również Pana obietnice jako przyszłorocznego kandydata na stanowisko burmistrza !
Co Pan zrobił dla Sochaczewa i dla Chodakowa ?Czy oddanie budynku przy ul. Ziemowita za darmo na rzecz Skarbu Państwa według Pana jako ekonomisty i tak wspaniałego managera to dobre posunięcie dla powiatu ?
Co z fatalnym stanem dróg w powiecie ?Drogi powiatowe w gminie Iłów biją na alarm Krytykować jest bardzo prosto ! Ale przedstawić swoje zasługi trudniej !
Wybory już za rok i każdy z chęcią i uważnie przeczyta Pana wyborczą ulotkę z obietnicami (oczywiście innych kandydatów również).
PS.Nosił wilk razy kilka... (2013-12-02 22:13)
NovJanNovJan
0

Gizmo , jest wiele racji bo taka jest po prostu prawda, pan Osiecki nic nie zrobił.


nie pamietam co obiecywał pan Czubacki i jak wyglądałoby jego rozliczenie vs. plan ale pewnie też niewiele, niestety:( 


Niestety mszczonowskiego Kurka bądz pana Benedykcińskiego z Grodziska to u nas sie nie doświadczy w samorządzie - u nas mysli sie tylko o sobie i kolegach - reszta moze poczekać na świete nigdy


ale to tez moze byc problem tego ze u nas jest posrana struktura gminno-miejska - w powyższych przypadkach to sa miasto-gminy i to tez jest jedną z przyczyn ich dynamicznego rozwoju, tylko u nas nie wiedzieć czemu to musi być rozdzielone - podejrzewam ze gdybyśmy byli miastem-gminą w jednym byłoby zdecydowanie łatwiej


a o bycie  Starostwa jako kolejnej jednostki samorządowej to juz w ogóle szkoda pisać


a o panu Gaiku nie ma co pisać bo zasług nie ma żadnych, nic pożytecznego nie zrobił, jak dla mnie taki typowy karierowicz który juz powoli sie zaczyna uczyć balansowania(powiat-miasto) w naszej lokalnej polityce.


novjan

(2013-12-03 08:38)
Janek KowalskiJanek Kowalski
0
Szanowny Panie,

tak siedzę przy porannej kawie, czytam pana tekst i się zastanawiam czemu on ma służyć, jaki chce pan odnieść korzyści z pisania nieprawdy lub półprawdy?
Domyślam się analizując inne pana teksty, że jest to spowodowane typowym dla zachłannych polityków parciem "na szkło".
I o ile jestem wstanie przyjąć do wiadomości, że pana ambicje dotyczące rządzenia są bardzo wygórowane o tyleż samo nie mogę zrozumieć jak chce pan to osiągnąć pisząc, przepraszam za kolokwializm, takie gnioty.

Po krotce odniosę się do pana wyssanych z palca tez.

"Przywrócenie połączenia Chodakowa z Centrum dzięki odbudowie mostu na Utracie w Trojanowie."

Inwestycja został zrealizowana w ekspresowym tempie przez MZDW a miasto dołożyło wszelkich starań aby ta inwestycja zakończyła się sukcesem. W tym miejscu trzeba zwrócić uwagę, że osobami które doprowadziły do stanu katastrofy budowlanej był członek pana partii PO burmistrz Czubacki któremu towarzyszył pan Żelichowski. Te osoby są odpowiedzialne za zaistniałą sytuację na moście w Trojanowie i trzeba o tym pamiętać! Zresztą pan jako w tedy już polityk rządzącej w mieście koalicji też jest temu winien.


"Budowa dróg i
chodników bez preferowania poszczególnych dzielnic miasta.  Miasto nie
może czekać aż mieszkańcy sami się zorganizują i zaczną „chodzić
za budową drogi”, czy światła. Miasto musi im pomagać."

Burmistrz Osiecki wyremontował bardzo dużą ilość chodników w Sochaczewie. Przykład chociażby Al. 600-lecia, tereny wokół Pl. Armii Ludowej itd.
Sianie propagandowych haseł że tłuczeń jest nieskuteczny jest zwykłym chwytem poniżej pasa. Doskonale pan wie, że przed wylaniem asfaltu utwardzenie jest niezbędne i choć oczywiście idealnie byłoby zaraz po wytłuczniowaniu położyć asfalt to trzeba by mieć dodatkowo tyle kasy co powiat i gmina razem na drogi żeby pana niepoważne roszczenia zaspokoić.
Demagogia w najczystszej postaci!


"Budowa parkingów w centrum miasta i w okolicach dworca PKP."

Tyle parkingów ile miasto i burmistrz Osiecki wybudował pana sochaczewskiej PO nawet się nie śniło. Natomiast to że radny wojewódzki Orliński jest w temacie parkingu przy stacji jest mało skuteczny jest faktem. Miasto zrobilo dokumentację i skoro Struzik prawdopodobnie celowo kasy nie chce dać , a pana powiat i gmina Sochaczew na pewno miastu nie pomogą mimo, że w mojej ocenie mogłyby a nawet powinny, pewnie miast ow swoim czasie zrobi z tym porządek. Nawiasem mówiąc pan Ciura i pan też obiecaliście zmianę ruchu i wybudowanie nowych miejsc parkingowych, ale na obietnicach się skończyło jak zwykle!

"Ścisłe powiązanie rozkładu jazdy MZK z rozkładem jazdy PKP."

Komunikacja miejska faktycznie niedomaga, ale trzeba zdać sobie sprawę z kosztów jakie się z tym wiążą i kto jak kto ale pan na pewno wie ile to kosztuje i jakie są dochody miasta z tytułu biletów. Jeszcze jedna sprawa. Wie pan ile razy był w tym roku zmieniany rozkład jazdy pociągów? No pewnie, że pan nie wie, bo niby skąd.

"Sochaczew sprzątany 7 dni w tygodniu. Sąsiednie miasta pokazują, że można wygrać walkę z brudem."

Czy sugeruje pan że Sochaczew jest brudny? To widać, że rzadko pan po ulicach naszego miasta chodzi. W mojej ocenie jest dużo czystszy niż za waszych rządów. Co ciekawe poboczy za was nigdy nie wykaszali, a teraz dwa razy w roku ładnie mi wyczyścili. Oczywiście są miejsca zaniedbane i brudne ale co to są za miejsca - odludne w których młodzież sobie bibki robi. Nie wiem czy to zasluga burmistrza że jest czyściej czy też poziom kultury mieszkańców się podniósł ale w mojej ocenie z czystością w Sochaczewie nie jest źle, a pana wybiórcze zdjęcia przystanków na szkolnych przy których są śmietniki znów biją demagogią. No a może oczekuje pan, że burmistrz postawi na każdym przystanku człowieka do pilnowania czystości przez młodzież?

"Ulica Warszawska (między Staszica i Żeromskiego) i Aleja Duplickiego w Chodakowie sochaczewskimi deptakami."

Ulica Warszawska jest wyremontowana i zagospodarowana. I tu znów z tego co pamiętam to pana ekipa chciała zamykać tu ruch i robić pasaż handlowy, czyż nie za burmistrza Czubackiego się o tym mówiło?


"Aktywny program rewitalizacji Sochaczewa dotyczący głównych ulic, terenów pofabrycznych (np. Chemitex), Podzmacza."


Ten pana temat mnie wręcz rozbawił! Rewitalizacja Chemitexu? Panie Gaik czy pan nie wie, że to chyba już całkowicie prywatny teren! Oczekuje pan, że miasto wyburzy Chemitex i tam posprząta? Chyba pan żartuje. Osiecki naprawił to co starostwo i Czubacki zafundowali mieszkańcom Chodakowa a mianowicie śmieci! Za kilka lat dzięki niemu śmieci znikną stamtąd! Podzamcze się zmienia i choć nie jest to zasługa burmistrza to jestem pewien, że naprawi to co wy przez osiem lat kadencji burmistrza Czubackiego i Żelichoskiego przemilczaliście.Do pozostałych pana dywagacji odniosę się później, bo kawa całkowicie mi wystygła to raz, a dwa obowiązki wzywają. Mi płacą za konkrety, a  nie tak jak panu za pisanie na Osieckiego.
(2013-12-03 08:38)
castrocastro
0
Jeśli ktoś wydrukuje listę tych obietnic i roześle ją po sochaczewskich domach to z reelekcji pewnej będziemy mieli raczej mało prawdopodobną (bo lista jest kompromitująca niezależnie od sympatii politycznych). Obietnic w polityce trzeba dotrzymywać czy nazywa się Osiecki, Gaik, Tusk czy Kaczyński. Jeśli ktoś obietnic nie dotrzymuje powinien być na zawsze wyrzucony z politycznego boiska, bez żadnej taryfy ulgowej. Kiedyś jestem pewien Polacy do tego dojrzeją i skończą się dobre czasy dla polityków pierdzących w stołek (czym szybciej tym dla Polski także tej lokalnej lepiej). Ps. obowiązkiem każdego burmistrza czy wójta powinno być publikowanie stanu wykonania obietnic wyborczych, najlepiej corocznie. Szambo trudno niestety zamienić w perfumerie.
(2013-12-03 10:11)
kacperskyykacperskyy
0
za to pan jest skuteczny panie gaik i potrafi pan tylko wrzucac komus tuz przed wyborami a caly rok o panu nie slyszalem jakos... a i jeszcze wypominanie picia "za nasze" tak jakby pan nigdy w swojej karierze politycznej nie tknal publicznych pieniedzy... daj pan spokoj. (2013-12-03 13:20)
kacperskyykacperskyy
0
mimo ze widze duuuzo bledow obecnego burmistrza to uwazam za niesprawiedliwy tytul panskiego wpisu. poza tym kpi pan z inteligencji ludzi czytajacych te wypociny. kazdy w tym miescie wie ze zaniedbania w sochaczewie siegaja dziesiecioleci. pan w swoim wpisie insynuuje ze wszystko jest wina obecnego burmistrza.. wredna przedwyborcza manipulacja. jesli pan bedzie sie ubiegal o stanowisko burmistrza bede jednym z ludzi ktorzy publicznie na pana wiecach przypomna panu wszysto i pan wierzy bede zadawal mnostwo pytan a co lepsze nagram wszystko i wrzuce do sieci zeby ludzie przed wyborami mieli jasny obraz sytuacji a nie tylko pieprzenie wyborcze kandydatow. (2013-12-03 13:25)
boloyangboloyang
0

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>http://forum.e-sochaczew.pl/forum,kilka-pytan-do-radnych-i-lokalnych-politykow,62314,0.html#62585

Z wyrazami szacunku Mazowiecka Wspólnota Samorządowa - SochaczewPorozumienie Ziemi SochaczewskiejRuch Obywatelski "Teraz Sochaczew"Przyjazne Miasto Sochaczew - także sochaczewska
Platforma ObywatelskaPorozumienie Obywatelskie Sochaczew”Z wyrazami szacunku” ?? szacunku do kogo lub czego ? bo na bank nie
do ludzi – byłych waszych wyborców. Czyżby to właśnie z tych opcji państwo
radni miejscy głosowali przeciw pozbawianiu mandatu radnej za podrobienie podpisu zmarłego
człowieka?, czyli to ci radni z większości w/w opcji to sami „prawi,
sprawiedliwi, uczciwi i bez skazy” popierający nieetyczne działania podlegające
sprawom sądowym.   Obrzydliwe, ohydne, haniebne !Szansa na rozwiązanie problemu kanalizacji SochaczewaWkład własny mieszkańców nie może wynosić więcej niż 10% kosztu  przy rozpoczęciu inwestycji. Większość obciążeń będzie
musiał przyjąć na siebie samorząd oraz sochaczewskie wodociągi.  Każdy kto zadeklaruje chęć wybudowania
swojego przyłącza powinien otrzymać na ten cel 45% dotacji, a na kolejne 45% procent
kosztów będzie udzielona preferencyjna pożyczka, którą mieszkaniec będzie miał
możliwość spłacania spółce w niewielkich ratach
.”Szanowny panie radny, będzie
pan uprzejmy odpowiedzieć na pytanka -  
skąd, od kogo, od czego, z marsa, z USA, a może z Rosji ta 45%-wa
dotacja. Dotacja bezzwrotna, bezprocentowa od Świętego Mikołaja ? Drugie 45% to
preferencyjna pożyczka, a konkrety ? nieoprocentowana? Jaki bank ? jaka / która
spółka ? Czyżby pan zakładał spółkę i zamierzał udzielać tych kredytów ? Ble, ble,
ble, pisanie dla pisania, zero konkretów, zero przykładów, zero pokazanych
podpisanych już dokumentów itp. TOTAL POPULIZM pod przyszłą kandydaturę własną
na stołek „burmiszcza” Co druga sochaczewianka i co drugi sochaczewian, bez
wykształcenia finansowego wymyśli lepsze przykłady rozdziału kosztów bez
konkretów i dowodów, ale z konkretami to już inaczej …P. s. Dalej pisze Pan o
niezadłużaniu miasta ?! jak to się ma do pańskich słów tu napisanych „ Większość
obciążeń będzie musiał przyjąć na siebie samorząd oraz sochaczewskie
wodociągi.” ?
Przeczy pan sam sobie !http://sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=1893630-07-2011
13:10 obecna kadencja.http://sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=1737302-03-2011 08:14    to także obecna kadencja !!Jak   się mają oświadczenia majątkowe radnych
powiatowych, zarządu powiatu oraz oświadczenia osób funkcyjnych w jednostkach
podległych starostwu ? Gdzie je znaleźć ? Bo gazetce lokalnej jakoś nie
ufam gdyż w prasie możemy napisać to co redaktorowi się spodoba a co nie,   popiera daną opcję to nie napisze co jest niewygodne,
nie popiera to będzie dokładał bzdur! Oświadczenia powinny być ogólnodostępne
podobnie jak te miejskie !https://e-sochaczew.pl/n/informacja-o-nowym/38673„… W
swoich działaniach wspiera lokalną przedsiębiorczość oraz działa na rzecz
zacieśnienia współpracy samorządów różnych szczebli
. ” – Wycinek z opisu jednej z
osób zarządu koła PO.Ja bym nie nazwał   działań
typu - plucie jadem na rządzącą część Rady Miasta, niezależnie od rodzaju
podjętych przedsięwzięć przez nich i tak z pełną nienawiścią publicznie przez
pana krytykowane i opluwane, „działaniami na rzecz zacieśniania współpracy
samorządów różnych szczebli”, ale   raczej
działaniami na rzecz dezorganizacji, rozłamu i niedopuszczania do ewentualnej
nawet małej możliwości współpracy pomiędzy UM a SP. Krótko całkowitej
destrukcji współpracy oraz niedopuszczanie możliwości współpracy
. NIE
ODPOWIEDZIAŁ PAN NA PYTANIE – CO ZROBIŁ PAN OD 11.2011 DO DZIŚ DLA DOBRA
LUDZI Z TERENÓW POWIATU I MIASTA ??„…..Pracuje na rzecz wspierania inicjatyw
w zakresie rozwoju powiatu sochaczewskiego oraz dzielnicy Chodaków. Jest
pomysłodawcą i współrealizatorem wielu inicjatyw na terenie miasta Sochaczew w
tym wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego w Sochaczewie
.” -   Druga osoba z zarządu PO. Jak rozumiem
wspiera działania brata radnego.   Można
wiedzieć jakich inicjatyw jest ten Pan pomysłodawcą i współrealizatorem ?”<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Panie radny, etatowy członku zarządu
powiatu, sowicie wynagradzany (prawdopodobnie ok. 10 000 zł / miesiąc netto,
ale to okaże się miejmy nadzieję w oświadczeniu majątkowym ogólnie dostępnym) z
pieniędzy biednych podatników zarabiających najczęściej 1600 brutto w lokalnych
magazynach, zechce się Pan tu odnieść do powyższych pytań zadanych przez
jednego z internautów a wciąż pozostających bez odpowiedzi??

Od siebie dodam,   iż mnie uczono , że „pies szczeka gdy się boi” !  
Zastanawiam się w związku z powyższymi pytaniami   czy z ludźmi jest podobnie – czy publicznie
szkalują  inne osoby ze strachu przed
nimi czy z własnej bezradności ? Czy „karmiąc nas” (lokalną sochaczewską
społeczność) tymi ciągłymi oszkalowaniami władz miejskich nie odwraca Pan uwagi
od innych ważnych rzeczy np. tym iż ulica Staszica jesz własnością starostwa i
to głównie w Waszym interesie jest jej remont ! Popieram internautów którzy tu
piszą o stosowanej przez Was – starostwo SPYCHOLOGII ! Mam jeszcze jedno
pytanie – czy powiat pokrywał część kosztów remontu ulicy Warszawskiej za
kadencji jeszcze Pana Czubackiego i już Pana Osieckiego ?? Jeśli nie (bo jest
to droga miejska) to nie rozumiem jakim prawem etycznym i moralnym chcecie od
miasta kasy za remont Waszej drogi ? Gdyby nie Pańskie 10 000 co miesiąc
powiat miałby już ok. 300 000 więcej na remont ! czyż nie prawda ? W
Pańskich fotkach Panie radny widzę sporo fotek z Chodakowa – jak to się mawia
„Pański rewir” ! Coś Pan zrobił by uniknąć takich fotek ? Próbował Pan nawiązać
osobistą współpracę z władzami miasta w tym celu, czy jak wynika z filmików i
artykułów tylko obrzucał Pan ich kamieniami. Inaczej, czy od czasu dość
sławnego w mieście głosowania w którym został Pan „kupiony za stanowisko” w
ogóle próbował Pan wspólnie z władzami (burmistrzami i Radą miasta) miasta coś
razem budować ? Czy Pański stołek w starostwie miał istnieć tylko w celu
wywoływania „wojen”  pomiędzy   starostwem i miastem oraż szczucie
mieszkańców miasta przeciw władzom miasta ? Pan wybaczy innych Pańskich zasług
nie widać?!  Nie, nie, proszę mnie
opatrznie nie odczytywać, Pana burmistrza i jego wice też rozliczymy w swoim
czasie, bo co zrobił, co miał zrobić, a czego nie zrobił to widzimy wszyscy !
Ale jak na 3 lata jak Pan słusznie zauważył Panie radny działalności
samorządowej obu Panów to   myślę, że tak
ok. kilkudziesięciokrotnie   więcej zrobił
dla miasta burmistrz niż Pan dla powiatu czy swojego jakże przez Pana
ukochanego Chodakowa .
Autor tego artykułu: "Urząd Miasta w
Sochaczewie" wyłączył możliwość komentowania.” –
to oczywiście jest nie tyle już żenujące co
także pokazujące strach przed opinią publiczną. Jedni szczują, drudzy   boją się opinii a 2014   się zbliża !  „ Na dziś tyle mojego komentarza w tej sprawie. Życzę
miłego dnia. Przemysław Gaik”
– i oby więcej go nie było –
komentarza oczywiście!Ja
również życzę miłego dnia internautom i mieszkańcom naszego miasta, życzę
zdrowych i pogodnych z mocą prezentów nadchodzących z prędkością światła Świąt Bożego
Narodzeni, a w nadchodzącym Nowym 2014 (wyborczym) Roku  życzę Wam Szanowni współmieszkańcy mądrości
przy wyborze nowych władz miejskich i powiatowych, sukcesów, zdrówka, każdemu
pracy a za nią godziwej płacy, szczęścia, miłości i ogólnej z życia radości !
Pan Panie radny niech już nie nagrywa tych żenujących filmików, a weźmie się za
pracę uczciwą ! to będzie Panu lepiej w życiu, lżej na wątrobie (mniej żółci
się będzie wydzielało) i może uszanuje i zauważy Pan pracę innych ludzi !!
PRZEPRASZAM ZA DŁUGI WPIS, ale to ostatni w tym roku (w domu padł mi kompik).(2013-12-03 18:19)
FacetzSoch21102013FacetzSoch21102013
0
Bolo na co Ty liczysz ? mój temat na forum (a do niego się w części odnosisz) nadal czeka aż któreś z jaśnie wielmożnych radnych  raczy coś napisać. (2013-12-03 18:34)
GizmoGizmo
0
WitamPanie Przemysławie G. tym wideo blogiem i artykułem, przysłowiowo strzelił Pan sobie w kolano !
Najgorsze jest to, że jadą PO Panu jak po łysej kobyle a Pan nawet nie próbuje się bronić.
(2013-12-03 19:48)
maczetaostramaczetaostra
0
boloyang 
Dyskusja nie dotyczy Pana Gaika , jeżeli zostanie burmistrzem to wtedy go ocenimy . Dyskusja dotyczy Pana Osieckiego , i jego obietnic - mrzonek w/g zasady  Sochaczewskie durnie wszystko kupią - to jest hasło przewodnie Osieckiego . Tym durniem jestem i ja , ale ja tego nie kupuję ( choć trzy lata temu zostałem zmanipulowany propagandą obecnego ) , dlaczego ? , bo mam oczy i widzę jak to miasto wygląda i czego w nim brak . Pewnie i powiat jest tu nie  bez winy . Dlatego potrzeba nam człowieka - burmistrza , który będzie umiał myśleć , a przede wszystkim , zakończy tą idiotyczną wojnę .Osiecki nie jest człowiekiem , który umie iść w pewnych sytuacjach na ustępstwa , aby w innych sprawach wygrać to co miastu się należy . To człowiek , który nie przewiduje , to karierowicz , Dlaczego ? ano dlatego , że aby zdobyć władzę i zostać w-ce starostą nie zawahał się wstąpić do PIS-u aby na drugi dzień po wyborach opuścić jego szeregi . Czy to w porządku , myślę , że NIE . Nie jestem zwolennikiem Osieckiego , choć na niego oddałem swój głos , ale się pomyliłem , dlatego tego błędu nie popełnię już drugi raz. Pozdrawiam tych wszystkich przeciw jak i za. I jeszcze na koniec Osiecki nigdy nie zrozumie problemów Nas mieszkańców , gdyż to człowiek z NOWEJ SUCHEJ  . (2013-12-03 21:12)
Daniel5Daniel5
0

Jakim burmistrzem, a kto mu zapłaci. Jak teraz ma 10 000zł i jest tylko etatowym członkiem zarządu. To jak będzie burmistrzem to ile będzie chciał zarobić 20 000?

Pozd.

Daniel

(2013-12-03 21:45)
kuc300kuc300
0
Przeczytałem tak z ciekawości dewagację Pana Gaika , jak również spot wyborczy Pana Osieckiego bo to tak trzeba nazwać 

Budżet 2014: nowe drogi, parking przy PKP, nowoczesna hala i boiska

Jestem daleki o wyrażaniu opinii o kimśkolwiek którego bliżej nie poznałem i zawsze wstrzymuję się od krytyki , która nie ma , ja to nazywam , zaplecza . Tak się składa ,że wiem gdzie Pan Osiecki pobierał nauki ekonomiczne , ale to co pokazuje i wyraża w tym swoim spocie wyborczym to może ,żeby nie było bardzo ostro , nie łączy się z głupotą , ale na pewno łączy się  z nonszalancją .Te liczby te terminy to coś śmiesznego . Jak człowiek władzy odpowiedzialny za miasto , może głosić takie bzdury. Jest nie podważalną prawdą ,że za obligacje i nie tylko ( bo nie myślę że uda się z przyłączami ) będą odpowiadać nie pokolenia bliżej nie określone , ale Nasze dzieci . Gdybym był prognostykiem , to Sochaczew za 8-9 lat , dzięki poczynaniom Osieckiego , będzie miał komisarza , który ustali ceny wody , ścieków i opłat za nieruchomości i w tym temacie nie będzie żadnej dyskusji. Problem w tym czy to interesuje Pana  burmistrza Osieckiego , z tego co czytam pewnie nie , wszak nie mieszka w Sochaczewie . Teraz może o doradcach , Pan Osiecki w sumie po wyborach stanął przed faktem dokonanym , że nie ma z kim pracować . Ten z Płocka widząc co się dzieje i dziać będzie ( nie trzeba być naukowcem aby przewidzieć) rezygnuje , ale Osiecki zatrzymuje go robiąc sobie furtkę na przyszłość i umieszcza go w radzie nadzorcze ZWiKU  . Dobiera sobie Pana Strażaka , który tak naprawdę ekonomię miał na pierwszym semestrze W oficerskiej szkole pożarnictwa a więc zero praktyki co widać na co dzień w mieście . O drugim wi-ce  nie będę pisał bo szkoda mi czasu ., sami państwo możecie ocenić . Podsumowując moje spostrzeżenia-w tym mieście dzieje się tragicznie i nic nie zapowiada się na polepszenie a zniesienie opłat za psy to jest tragifarsa , bo i tak nikt praktycznie za nie nie płacił.   (2013-12-03 22:10)
Mario80Mario80
0
Burmistrz w zeszłym roku zarobił: 185 tyś
Pan Małolepszy za samo rzecznikowanie dostaje: 10 tyś miesięcznie
Zarobki tych panów powinny być uzależnione od efektów. Burmistrz powinien dostawać proporcjonalne do tego co obiecał, że zrobi. Więc w tym roku nie powinien dostać nic.
http://www.sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=26642
(2013-12-03 22:22)
maczetaostramaczetaostra
0
Daniel 5
Ja tylko dałem przykład , pewnie nie zostanie , ale życie niesie różne niespodzianki. (2013-12-03 22:37)
maczetaostramaczetaostra
0
P.S do daniela 5
Ale dobrze robi , że pokazuje te bzdurne obiecanki. (2013-12-03 22:39)
Daniel5Daniel5
0

Witam

Do "Maczetaostra"

To już nawet nie chodzi czy zostanie burmistrzem czy nie, ale chodzi o poziom zarobków samorządowców. Jest to nie normalne i nieuczciwe a na pewno nie etyczne. Nie ważne czy burmistrz czy starosta czy jakiś członek zarządu.

Co mają powiedzieć ludzie którzy zarabiają niecałe 2 tys. zł?

Pozd

Daniel

(2013-12-04 07:24)
Janek KowalskiJanek Kowalski
0
... kontynuując wczorajszą wiadomość ....

"Stworzenie wspólnie z gminami i Powiatem
Parku Inwestycyjnego – czyli terenów, na których inwestorzy będą
mieli możliwość łatwego otwierania swych firm."

Jak pan słusznie zauważył "Park" powstać by miał wspólnie z gminą i powiatem. Jakie działania w tym temacie podjęła gmina i powiat? Żadne! Więc pan jako radny powiatowy ponosi również pełną odpowiedzialność za zaistniały stan rzeczy!

"Bezprzewodowy, darmowy, szerokopasmowy Internet w kilku centralnych punktach miasta."

Wie pan jakie są koszty takiej inwestycji włącznie z kosztami jej eksploatacji? Liczę, że to pan wie i napisze, a przy okazji napisze pan również ile osób w ciągu miesiąca z tej sieci korzystało.

"Dalsza gazyfikacja miasta. Miasto
musi znaleźć sposób, by gaz dotarł nie tylko do dużych kotłowni,
budynków publicznych, gęsto zabudowanych osiedli, ale też do mniejszych
skupisk i mniejszych domów.


Miasto z tego biznesu nic nie ma. Na pewno gdyby było takie zapotrzebowanie na ten gaz to mieszkańcy masowo zwracali by się o wydanie warunków przyłączenia a z tego co wiem tak nie jest.
Prywatna firma najlepiej zna zapotrzebowanie na gaz i na pewno będzie inwestowała w sieć jeśli tylko uzna to za dobrą inwestycję. Być może uważa pan, że to miasto powinno budować gazociąg? Jeśli tak to proszę o taka informację będzie łatwiej się do tego odnieść.

"Rozpoczęcie budowy Trasy północ-południe.
Tej inwestycji nie da się zrealizować w ciągu jednej kadencji,
ale musimy wreszcie z nią ruszyć. Zaczniemy od odcinka Trojanowską
-Warszawską, który odciąży najbardziej zakorkowaną część miasta,
czyli centrum."


Decyzję o budowie trasy podjęto za czasów burmistrza Czubackiego, tego samego który zrobił z pana członka Zarządu ZWiK. Zapewne pan pamięta jak wyszło na jaw że teren po dawnej targowicy miał być podzielony na działeczki i po bardzo "przystępnej" cenie rozprzedany. Komu? zapewne pan wie. Po tym jak zaczęto o tym głośno mówić temat wychamował. Drugim hamulcem była inwestycja powiatu w mosty na Utracie, kiedy to powiat postanowił odbudować mosty o niezmienionych wymiarach co jeszcze skuteczniej ostudziło zapał przed budową trasy. Jest jeszcze jeden temat, a mianowicie zmiana właścicieli działek po których miała biec trasa. Ten temat myślę też pan doskonale zna.

"Budowa mieszkań komunalnych i socjalnych" i temat "Budowa ścieżek rowerowych"

W tych kwestiach faktycznie niewiele się dzieje.


"Zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach i żłobkach."

To nie PełO buduje żłobek tylko miasto i jest to decyzja burmistrza Osieckiego!
Pana wywody jakoby żłobek miejski powstał dzięki pana PO jest wprost żenujący! Ale to dowodzi tylko, że chciałby pan być mistrzem propagandy i socjotechniki. Słabo to panu jednak idzie, ale jak może być inaczej skoro jedyne co pan robi to pisze i bierze za to i za podnoszenie reki przy  głosowaniach 10 000,00 zł.  W tym miejscu można przypomnieć jak za rządów burmistrza Czubackiego rodzice tonęli w błocie przy przedszkolu w Chodakowie.

"Budowa sal gimnastycznych w szkołach miejskich nr. 2, 4 i 7."

Budowana jest sala przy SP nr 4. W roku 2014 i 2015 są zaplanowane środki na nową salę w Zespole Szkół w Chodakowie o czym już tu pisali również internauci. W tym miejscu należy przypomnieć, że nie poparł pan projektu budowy boisk w Chodakowie, a poparł pan wymianę ślicznej trawy na Bzurze na sztuczną za 1 000 000,00 zł!!! Tak właśnie leży panu na sercu dobro mieszkańców Chodakowa!

"Pozyskiwanie środków
unijnych przeznaczanych na zajęcia wyrównawcze i pozalekcyjne dla
dzieci i młodzieży prowadzone przez nauczycieli szkół miejskich."

Nie wiem do której szkoły chodzą pana dzieci ale w mojej są pakty i informacje na ten temat. prowadzone są też zajęcia na które uczęszczają również moje dzieci, mija się więc pan z prawdą i wprowadza mieszkańców w błąd!

"Remont domów kultury w Boryszewie i przy ulicy Żeromskiego."

Czy pani radna powiatowa będąca jednocześnie dyrektorem miejskich ośrodków kultury pani Pędziejewska zrobiła coś w tej sprawie? Zaproponowała skąd pozyskać środki? Czy zrobiła cokolwiek?  Moim zdaniem jeśli dyrektor nie jest w stanie sprawnie zarządzać powierzonemu mu zadaniem powinno się go odwołać i powołać nowego. Ale nie w tym mieście i to jest mój osobisty zarzut do burmistrza Osieckiego! Niestety układzik trzyma, a dzieciaki niech bawią się w syfie!!!


"Modernizacja stadionów MKS ORKAN i KS BZURA."

Szkoda, że nie zrobił pan zdjęć murawy na Bzurze i nie napisał czemu chciał pan jej wymiany na sztuczną? Z tego co mówi burmistrz na Bzurę został zaplanowane środki w tym roku i będzie to całkiem spora kwota.

"Przywrócenie nieodpłatnego korzystania z miejskich obiektów sportowych przez kluby sportowe."

Czy nie sądzi pan, że ważniejsze jest spowodowanie, aby szkoły nie płaciły za korzystanie z obiektów sportowych należących do miasta jak to ma miejsce w Chodakowie?


Na koniec chciałbym zacytować słowa burmistrza Osieckiego: Obiecuję
Państwu, że miasto będzie prowadzić bardzo rzetelną politykę
informacyjną dotyczącą wszelkich działań, a ja jako burmistrz nie tylko
będę dostępny raz w tygodniu w swym gabinecie. Będę osobiście
kontraktował się z mieszkańcami i konsultował z Wami każdą ważną
decyzję!”Czy pan i pana otoczenie nie nazywają przekazywania informacji przez burmistrza mieszkańcom "fałszywą propagandą" etc. O jakich pana działaniach usłyszeli mieszkańcy powiatu prócz wtrącaniu się w rządzenie miastem i mieszkańcami, których reprezentować w Radzie Miasta pan nie chciał?

W mojej ocenie jest pan bardzo złym politykiem i nie wierzę panu.


Na dziś tyle mojego komentarza w tej sprawie. Życzę miłego dnia.
(2013-12-04 07:57)
Mario80Mario80
0

A tak na marginesie widać, że środowisko burmistrza w bardzo
słaby sposób próbuje go bronić. Jeżeli pan Przemek piszę prawdę i są to
obietnice ze strony internetowej, która została zamknięta zaraz po wyborach to
mamy do czynienia z kompromitacją obozu władzy."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Przywrócenie
połączenia Chodakowa z Centrum dzięki odbudowie mostu na Utracie w
Trojanowie."Widać, że burmistrz nawet nie wiedział o tym kto jest
zarządcą tego mostu. Albo myślał, że mieszkańcy się nie pokapują.  Nie za bardzo wiem co wspólnego z mostem
mieli panowie Czubacki i Żelichowski  j font-family:"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">ak podaje założone
wczoraj konto?9.0pt;line-height:115%;font-family:"Verdana","sans-serif";color:#333333;
background:white">Janek Kowalski: color:#333333;background:white">Te osoby są odpowiedzialne za zaistniałą
sytuację na moście w Trojanowie i trzeba o tym pamiętać!
color:#333333;background:white">."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Przecież ci rządzili
miastem a za most było odpowiedzialne województwo. A przecież wszyscy  wiedzą, że odbudowa zaczęła się zanim Osiecki
został burmistrzem. Może faktycznie burmistrz myślał, że most należy do miasta
i nie za bardzo się orientuje co? gdzie? jak?. Może przez to miasto nasze
wygląda jak wygląda."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Może powinien zrobić
jakiś egzamin czy co?"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Budowa dróg i chodników bez preferowania poszczególnych dzielnic
miasta.  Miasto nie może czekać aż mieszkańcy sami się zorganizują i
zaczną „chodzić za budową drogi”, czy światła. Miasto musi im pomagać.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Chodniki i ich remonty w
Sochaczewie to kpina."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Budowa
parkingów w centrum miasta i w okolicach dworca PKP.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">W tej przedwyborczej
obietnicy burmistrza nie ma mowy o radnym wojewódzkim Orlińskim ani o
województwie  tylko o tym, że burmistrz
wybuduje parking przy dworcu PKP."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">To, że szuka teraz takich
słabych wymówek jest dla niego kompromitujące."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Ścisłe powiązanie
rozkładu jazdy MZK z rozkładem jazdy PKP.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Tu nie tylko chodzi o
dworzec PKP. Masz trzy autobusy jeden po drugim potem półtorej godziny nic. W
efekcie jeden autobus jest zapchany, a dwa jadą puste. No i przystanki są pełne
ludzi. Sochaczewska paranoja.  Jak burmistrz
mógł ułożyć w taki beznadziejny sposób rozkład jazdy?"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white"> "Sochaczew sprzątany 7 dni w tygodniu.
Sąsiednie miasta pokazują, że można wygrać walkę z brudem.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Te zdjęcia to pikuś.
Latem na placu zabaw w centrum gdzie chodzę z moim dzieckiem przez trzy tygodnie
leżał martwy rozkładający się ptak. A szkło w piaskownicy to normalka. Więc
zacznijmy od tego potem posprzątajmy brudne ulice. Po kolei na najpierw
zajmijmy się niebezpieczeństwem jaki grozi naszym dzieciom."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Ulica
Warszawska (między Staszica i Żeromskiego) i Aleja Duplickiego w
Chodakowie sochaczewskimi deptakami."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white;mso-bidi-font-weight:
bold">Ulica Warszawska była zagospodarowana przez poprzednią ekipę. Jeżeli
Osiecki obiecał wybrukowane deptaki to niech je zrobi, niech dotrzyma słowa, a
nie tylko wstawi zakaz wjazdu.line-height:115%;font-family:"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:
white">"Aktywny program rewitalizacji Sochaczewa dotyczący głównych
ulic, terenów pofabrycznych (np. Chemitex), Podzmacza."Jeżeli burmistrz składał obietnice rewitalizacji Chemitexu, Mleczarni
etc. To ciekaw jestem jak je zrewitalizował 
i ile pieniędzy na to poszło."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Stworzenie
wspólnie z gminami i Powiatem Parku Inwestycyjnego – czyli terenów, na
których inwestorzy będą mieli możliwość łatwego otwierania swych firm.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white;mso-bidi-font-weight:
bold">Osiceki obiecał stworzenie  wspólnie
z gminami i Powiatem Parku Inwestycyjnego , a nie ciągłe konflikty z gminą
Sochaczew i powiatem."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white;mso-bidi-font-weight:
bold">Obiecywał inwestycje i nowe miejsca pracy nie mówię o tych w Urzędzie dla
swoich kolegów ale w prywatnym sektorze tymczasem firmy i mieszkańcy uciekają z
naszego miasta."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Bezprzewodowy,
darmowy, szerokopasmowy Internet w kilku centralnych punktach
miasta.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Przecież to Osiecki
obiecał więc chyba miał na to jakiś pomysł. Czy znowu ściema."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Dalsza gazyfikacja
miasta. Miasto musi znaleźć sposób, by gaz dotarł nie tylko do dużych kotłowni,
budynków publicznych, gęsto zabudowanych osiedli, ale też do mniejszych skupisk
i mniejszych domów.
font-family:"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">To prawda miasto nie
robi gazu podobnie jak nie robiło mostu w Trojanowie. Po co obiecywał rzeczy,
na które nie ma wpływu? Przecież to zależy od kogoś innego? Może chciał aby
miasto pomogło finansowo firmie dostarczającej gaz, czy kolejna ściema? :/"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Rozpoczęcie budowy
Trasy północ-południe. Tej inwestycji nie da się zrealizować w ciągu jednej
kadencji, ale musimy wreszcie z nią ruszyć. Zaczniemy od odcinka Trojanowską
-Warszawską, który odciąży najbardziej zakorkowaną część miasta, czyli
centrum.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Bardzo podobało mi się
zdjęcie nowo wybudowanego odcinka. Właśnie w taki sposób trzeba rozliczać
niesłownych polityków."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">„Budowa mieszkań
komunalnych i socjalnych""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Ściema"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Budowa ścieżek
rowerowych"  Ściema"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Zwiększenie liczby
miejsc w przedszkolach i żłobkach.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Skoro żłobek powstał z
rządowego programu, co z miejscami w przedszkolach? Co z rytmiką w
przedszkolach? Co z ukrytymi opłatami za komitet rodzicielski? Dlaczego o tym panie
Przemku pan nie pisze? Szanowni radni weźcie się za to i zróbcie z tym
porządek."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Budowa sal
gimnastycznych w szkołach miejskich nr. 2, 4 i 7.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Obiecał trzy sale
gimnastyczne, zrobi jedną. Najpierw mieszkańcy wywalczyli budżet obywatelski potem,
dzieciaki z 7 wywalczyły sobie boisko przez budżet obywatelski ale to nie jest obiecana przez burmistrza
nowa sala gimnastyczna.
W czym są gorsze dzieci z 2 i 7? Dlaczego nie mogą
ćwiczyć na nowych salach gimnastycznych? Dlaczego burmistrz nie dotrzymuje
słowa?"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white"> line-height:115%;font-family:"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:
white">"Pozyskiwanie środków unijnych przeznaczanych na zajęcia
wyrównawcze i pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez nauczycieli
szkół miejskich.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Tam podobno niezła jazda
była z tymi zajęciami. Podobno całe środowisko nauczycielskie jest wściekłe na
Osieckiego."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Remont domów
kultury w Boryszewie i przy ulicy Żeromskiego.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Widać, że jak burmistrz
coś obieca to na pewno tego nie zrobi.color:#333333;background:white">"Modernizacja stadionów MKS ORKAN i
KS BZURA.""Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Kolejna niespełniona obietnica."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Przywrócenie
nieodpłatnego korzystania z miejskich obiektów sportowych przez kluby
sportowe."
font-family:"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Ciekawe czy wszystkie kluby
bezpłatnie korzystają z obiektów sportowych jak obiecał burmistrz."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white"> "Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Reasumując Osiecki jak
coś obieca, że zrobi to na bank się za to nie zabierze."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Ciekawe czy burmistrz w
kampanii obiecywał, że podniesie ceny za wodę i ścieki w Sochaczewie do
kosmicznych poziomów. Czy podniesie wysokość podatku od nieruchomości przez co
ludzie wynoszą się z miasta? Czy zatrudnienie rzecznika miasta za 10 koła
miesięcznie?"Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white">Patrzę na te wszystkie
obietnice i czuje się oszukany."Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white"> "Verdana","sans-serif";color:#333333;background:white"> 

(2013-12-04 10:26)
Janek KowalskiJanek Kowalski
0
Wywołany do tablicy piszę...

W swoich wypowiedziach przytaczam stan jaki widzę za oknem. Realną, w miarę obiektywną (w miarę, bo nonszalancja pana Gaika mnie rozbraja) ocenę.

Ty kolego (Mario80) piszesz frazesy, które mają za cel przynieść popularność i wykazać niezaangażowanie prawdopodobnie twojego nie wiem, kolegi, pracodawcy lub kogoś w stylu.

Mieszkańcy w ostatnich wyborach mieli już dosyć rządów PO w mieście, które były kiepskie mimo rewelacyjnej sytuacji w gospodarce i mieście. Ty lub wy chcieli byście żeby ci ludzie i układy wróciły do miasta. Osiecki jest gwarantem, że tak się jednak nie stanie i dlatego ja będe na pewno na niego glosował.
Pan Gaik jakimś cudem dostał się do powiatu, ale mam nadzieję, że mieszkańcy ocenią go zgodnie z działaniem na rzecz miasta i powiatu i juz nigdy nie będzie radnym.

Takich ludzi to miasto już nie potrzebuje, a i innych z jego ekipy też!


(2013-12-04 11:22)
Janek KowalskiJanek Kowalski
0
zamiast niezaangażowania chciałem napisać zaangażowanie
(2013-12-04 11:32)
maczetaostramaczetaostra
0
Daniel 5 
Całkowicie się zgadzam . pozdrawiam (2013-12-04 12:31)
jagojago
0
   Słowem, jak będziemy chodzić bez czapki zimą i w sandałach, pić zimną wodę i słuchać obietnic Burmiszcza to z pewnością zdrowi nie będziemy. Morze trzeba już pomyśleć o lokatach dla naszych dzieci żeby miały z czego spłacać długi zaciągnięte przez Pana Osickiego?A jak przyjdzie Panowie wam je spłacać i rachunki za wodę i ścieki wzrosną jeszcze, to wam może rozumek wróci. (2013-12-04 13:42)
plastekplastek
0
WPEŁNI POPIERAM WYWODY "MARIO 80".WYPUNKTOWAŁ ZAKŁAMANIE I OBŁUDĘ PRZEDWYBORCZĄ.MOŻNA TO WSZYSTKO UJĄĆ KRÓCEJ PO CO OBIECYWAĆ COŚ CO JEST Z GRUNTU RZECZY NIEMOŻLIWE I NIE JEST W KOMPETENCJI DANEGO URZĘDU ,A POTEM BRONIĆ PRZEZ :KOWALSKIEGO" "OCZYWISTĄ OCZYWISTOŚĆ" (to oczyeiście Klasyk P.J.K.)Panie Kowalski jak się bezmyślnie ,pod publiczkę obiecuje ,to ktoś to wykorzysta dla własnych potrzeb.Myślę, że Pańskie męki wyjaśniania nam ,że Burmistrz niezrobił bo ..... ,są bezsęsu (napewno nie bez celu dla Pana) skoro obiecał,to mniemam ,że wiedział czym ryzykuje.W normalnej sytuacji w innej prywatnej firmie za niewykonanie pracy były by konsekwencje .(nie tylko krytyka)Trzeba trochę udolniej reprezentować Burmistrza i własną partię Miły Panie .pozdrawiam małą literą. (2013-12-04 16:32)
ArkadiuszMArkadiuszM
0
Dokładnie mnie brakuje jeszcze jednej obietnicy: "Zrobie sobie z gazety Ziemia Sochaczewska wydawanej przez Urząd Miasta periodyk propagandowy, który będzie miał za zadanie promować moją osobę i szkalować opozycje".  (2013-12-04 17:40)
iksiks
0
Nie rozumiem cały czas tej niemożliwości aby ulica Warszawska była deptakiem. Czy pamiętacie ile była zamknięta podczas remontu? I co? Świat się zawalił. No tak trzeba by 2 minuty dłużej jechać samochodem, dramat normalnie. Jeżdżę tamtędy co najmniej 2 razy dziennie i naprawdę nie widzę problemu żeby poświęcić chwilę dłużej i jechać dookoła. Jaki paraliż? Dodatkowo jest obwodnica przypominam. Dlatego nie rezygnujmy z pomysłu deptaku, ludzie. (2013-12-05 00:05)
plastekplastek
0
Co do ul.Warszawskiej to w pełni się zgadzam.Jest to jedyna szansa aby powstrzymać wynoszenie się życia i agonię centrum Miasta.Jeśli nic z tym niezrobimy , to centrum opustoszeje co widać w obecnej chwili.Zarabia Gmina miasto umiera sznury samochodów suną w okolice ronda na obwodnicy.Tylko atrakcyjność Centrum może tą tendencję zatrzymać.(nie koszmarne pawilony na ul.Pokoju,zamykające możliwość zagospodarowania terenu w głębi placu Rynkowego) (2013-12-05 09:12)
kamistrzkamistrz
0
Marna321 i Gizmo a co PAN OSIECKI ZROBIŁ DLA MIASTA?
Jakoś nie odczuwam istotnych rezultatów zmian przez Pana Osieckiego.
Tylko obietnice i jak wynika z tego filmu NIEzrealizowane.
Śledziłem kiedyś na bieżąco właśnie artykuły Pana Burmistrza, które najwidoczniej stały się NIEWYGODNE, bo zostały usunięte z portalów. PROSTE. A Pan Gaik chociaż PRAWDĘ ujawnił.
(2014-02-03 23:58)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy