Nieudana próba kradzieży naczepy ciągnika siodłowego

Zdjęcia i foto: Nieudana próba kradzieży naczepy ciągnika siodłowego Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Mieszkaniec Sochaczewa nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a jeden z pasażerów był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci znaleźli w bagażniku kominiarki, łomy, rurki PCV, nóż i kij bejsbolowy. Kierowca kilka dni później został przyłapany na usiłowaniu kradzieży naczepy ciągnika siodłowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z sochaczewskiej komendy zauważyli w Dachowej pojazd marki Dodge Caravan bez tablic rejestracyjnych. Włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, jednocześnie dając kierowcy znak do zatrzymania się. 38 – letni mężczyzna początkowo nie zareagował, lecz po krótkim pościgu zatrzymał auto.


W pojeździe siedziało czterech mężczyzn pochodzących z powiatu sochaczewskiego i płockiego. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, jeden z pasażerów jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. W bagażniku auta znaleziono kominiarki, łomy, latarkę, nóż i kij bejsbolowy. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 


Cztery dni później policjanci zostali powiadomieni, że na parking jednego z zajazdów weszło kilku zamaskowanych mężczyzn i chcą ukraść naczepę ciągnika siodłowego. Policjanci z „patrolówki” trzymali czterech podejrzanych o usiłowanie kradzieży. Wśród nich był mężczyzna, który nie zatrzymał się kilka dni wcześniej do kontroli drogowej. W bagażniku samochodu znaleziono kominiarki i rurki PCV. Policjanci stwierdzili również, że numer na tablicy rejestracyjnej volkswagena, którym przyjechali, został przerobiony. Cała czwórka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży naczepy. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 38 – latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.


(źródło KPP w Sochaczewie)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy