Nieważkość Julii Fiedorczuk – w Chopinie o trudach dorastania

Zdjęcia i foto: Nieważkość Julii Fiedorczuk – w Chopinie o trudach dorastania Edukacja sochaczew

W dniu 31 października, jak w każdy ostatni wtorek miesiąca, miało miejsce kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawialiśmy na temat powieści ,,Nieważkość” Julii Fiedorczuk - czterdziestodwuletniej poetki, autorki m.in. ,,Listopada nad Narwią’’ oraz ,,Białej Ofelii’’.

,,Nieważkość’’ opowiada historię trzech kobiet: Zuzanny - kobiety o artystycznej duszy, pracującej w agencji reklamowej, Heleny - zapracowanej matki, sprzątającej w ośrodku konferencyjnym i Ewy - bezdomnej alkoholiczki. Historie przeplatają się ze sobą, tworząc niesamowitą, głęboką i co najważniejsze, prawdziwą powieść o życiu.

Jednak książka nie przypadła do gustu większości uczestników spotkania. Wywołała skrajne emocje: od wyraźnej niechęci, poprzez obojętność,  aż po fascynację, zauroczenie.

Powieść Julii Fiedorczuk, odkrywa głęboką i poruszającą prawdę o ludzkim istnieniu. Dyskretnie odsłania nieznane nam jeszcze (jesteśmy zbyt młode)  zakamarki egzystencji. I paradoksalnie niewiedza, brak doświadczenia tworzą tarczę chroniącą nas przed trwogą świata. 

Interesująca dyskusja na temat owej książki musiała niestety dobiec końca.  Dopiero za miesiąc spotkamy się, aby zmierzyć się z   kolejną powieścią. Już dziś nie możemy się doczekać.

Wszystkie jesteśmy zdania,  że dyskusyjny klub książki to świetna forma spędzania wolnego czasu. A  wtorkowe popołudnia stają się dla nas  szczególnie cenne.

Barbara Syperek IIb

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy