NOC BIOLOGÓW 2019

/ 19 zdjęć
Zdjęcia i foto: NOC BIOLOGÓW 2019 Imprezy cykliczne sochaczew
+14

Dnia 11 stycznia 2019 roku, uczniowie naszej szkoły, wzięli  udział w zorganizowanej przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego VIII edycji Nocy Biologów.

 

Tegoroczne wykłady i warsztaty był wyjątkowo ciekawe. Zetknęliśmy się z takimi informacjami, o których rzadko możemy usłyszeć w szkole. Zajęcia prowadzone były w przystępny sposób, żeby każdy mógł zrozumieć i zapamiętać sedno tematu. Wielu z nas brało udział w większości spotkań, które poszerzyły naszą wiedzę. Oprócz interesujących warsztatów i wykładów można było brać udział w doświadczeniach i rozwiązywać zagadki naukowe na stoiskach znajdujących się na korytarzach. Jednym z najciekawszych wykładów okazał się ten dotyczący pewnej choroby „Grypa mistrz metamorfozy” oraz „ Tlenie, czy chcesz nas zabić?” Dowiedzieliśmy się, jak groźne mogą być następstwa przygody z komarami na wykładzie „Lato z komarami i jego smutne skutki”. Niektóre zajęcia poświęcone były również tematyce z dziedziny chemii np. „Świat według chemii”. Braliśmy również udział w Nocy Żywych Trupów, czyli strefie wymarłych gatunków zwierząt.

Uważam, że wyjazd był niesamowitą okazją do zaprzyjaźnienia się z biologią i po części chemią, które są bardzo ściśle „współpracującymi” ze sobą dziedzinami.

Podziękowania należą się pani Renacie Stobieckiej, bo to dzięki jej zaangażowaniu mogliśmy spędzić ten wieczór, w tak przyjemny i pożyteczny sposób. Stwierdzam, że Noc Biologów weszła już w tradycję naszej szkoły i będzie kultywowana przez kolejne pokolenia uczniów.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy