Noclegi nad morzem. Zobacz, w których miejscowościach warto spędzić więcej czasuv

Zdjęcia i foto: Noclegi nad morzem. Zobacz, w których miejscowościach warto spędzić więcej czasuv Promocja regionu sochaczew

Jeżeli w tegoroczne wakacje planujesz odwiedzić polskie morze, ale kompletnie nie wiesz, w której miejscowości turystycznej ostatecznie się zatrzymać, wybierz się do kilku z nich. Przejedź się do nadmorskich rezerwatów przyrody, poznaj najciekawsze kościoły i budowle, zajrzyj też do Opery Leśnej w Sopocie. Atrakcji, jakie napotkasz w popularnych miejscowościach turystycznych, jest co niemiara. Gwarantujemy, że nie będziesz miał czasu na nudę, za to zdecydowanie lepiej poznasz klimat województwa pomorskiego. 


EkoPark Morski, uzdrowiska i wspaniałe plaże – zobacz atrakcje Kołobrzegu

Kołobrzeg to jedno z ciekawszych miast na turystycznej mapie północnej Polski. Jest szczególnie oblegany latem, w szczycie sezonu urlopowego. Jednak poza pięknymi plażami dysponuje również innymi atrakcjami. Jedną z nich jest Koszaliński Park Nadmorski – obszar występowania wielu wyjątkowych gatunków roślin oraz zwierząt. Na twoją uwagę zasługuje również kołobrzeski bindaż oraz EkoPark Morski, znajdujący się pod miastem. Jeżeli cierpisz na różne większe i mniejsze schorzenia, koniecznie wybierz się do tutejszego uzdrowiska, w którym wykorzystuje się pokłady borowiny oraz solanki do leczenia chorób układu oddechowego, chorób kardiologicznych, a także dolegliwości z nimi związanych. Szeroka gama wyboru noclegów nad morzem, pozwala przyjemnie spędzić czas, i oprócz walorów czysto turystycznych, potrafi mieć też właściwości zdrowotne.

 

Krzywy Domek, drewniane molo oraz Opera Leśna – Sopot dla miłośników muzyki i nie tylko 

W świadomości wielu widzów Sopot słynie przede wszystkim ze swojej Opery Leśnej, na deskach której występowało wielu polskich wykonawców i zespołów kabaretowych. Ważnym punktem twojej wizyty w Sopocie powinno być również drewniane molo – najdłuższy pomost o tego typu konstrukcji w całej Europie. Ciekawą atrakcją jest także Krzywy Domek, wyróżniający się bardzo specyficzną architekturą zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W Sopocie możesz zwiedzić także skansen archeologiczny „Grodzisko”, Kościół Zbawiciela, Zakład Balneologiczny, Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz wiele innych zabytków i atrakcji. 


Bliskość przyrody i nadmorskich wydm – atrakcje Świnoujścia

Jeśli robisz sobie wycieczkę po miejscowościach ulokowanych nad Bałtykiem, po prostu nie możesz pominąć Świnoujścia. Znajduje się tu malowniczy Plac Wolności, ale przede wszystkim wiele terenów chroniących wyjątkową roślinność. Jeżeli cenisz sobie bliskość przyrody, na pewno docenisz walory wyspy Uznam i wyspy Wolin. Chętnie też odwiedzisz rezerwat przyrody Karsiborskie Paprocie (z rzadkim wiciokrzewem pomorskim i długoszem królewskim) oraz Deltę Świny (żyją tu dzikie gatunki ptaków). Świnoujście wbudza też turystyczną ciekawość z uwagi na zabudowę fortów, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, zabytkowe kamienice, dawną stocznię oraz liczne falochrony. Ze Świnoujścia będziesz miał też świetny widok na cumujące porty, przystań miejskiej przeprawy promowej oraz Morską Stocznię Remontową. Jeśli jesteś miłośnikiem morza i infrastruktury tego typu, na pewno będziesz zadowolony z tak spędzonego czasu. 

 

 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy