Norweg liderem

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Norweg liderem Kolarstwo sochaczew

Już po raz sześćdziesiąty drugi mknie szosami naszego regionu peleton Wyścigu Dookoła Mazowsza. Kolarze mają za sobą dwa dni ścigania. We środę odbył się prolog na terenie wyścigów na Służewcu. Była to jazda indywidualna na dystansie 2,4 kilometra najszybciej pokonał ją Norweg Erlend Blikra, który wyprzedził o dwie sekundy Adriana Kurka (Hurom BDC Development) i o trzy Czecha Jana Barta (Elkov-Author).

Wczoraj uczestnicy wyścigu ścigali się w Teresinie. Na starcie stanęło 130 kolarzy z Polski, Estonii, Norwegii, Czech, Litwy, Holandii, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Anglii, Belgii, Szwecji, Danii oraz USA reprezentując 21 grup kolarskich. Do przejechania mieli 8 rund po ok 21 kilometrów. Od początku tempo jazdy było bardzo wysokie. Kolarze starali się odskakiwać od peletonu. Po jednej z takich prób uformowała się 9-osobowa ucieczka. W grupie tej znalazł się między innymi doświadczony Marek Rutkiewicz. Niestety uciekinierom nie udało się wyrobić dużej przewagi i peleton ich wchłonął. O zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Najszybszy okazał się Norweg Erlend Blikra, który utrzymał pozycję lidera. Na kresce wyprzedził on Stanisława Aniołkowskiego oraz Grzegorza Stępniaka. Zwycięzca pokonał trasę ze średnią prędkością ponad 44 km/h. Trudów etapu nie wytrzymało aż 21 kolarzy.

Na trasie rozegrano aż osiem lotnych finiszów. Dwa z nich były poświęcone zmarłym kolarzom Mazowsza Teresin. Na mecie trzeciego okrążenia rywalizowano w Memoriale Zdzisława Kalińskiego, zwycięzcą został Damian Papierski (CCC Development Team). Patronem piątego finiszu był Adam Zagajewski. Zwycięzcą memoriału jego imienia został Estończyk Sim Kiskonen (Cycling Tartu).

Zwycięzcy pozostałych premii

Lotne premie: Damian Papierski (CCC Development Team), Sim Kiskonen (Cycling Tartu) – dwie premie

Premie punktowe: Wiebe Scholten (Holandia, Sersa-KVK Cycling Team), Adrian Honkisz (Polish National Team) oraz Marek Rutkiewicz (Wibatech Merx)

Klasyfikacja indywidualna po dwóch etapach

1.Erlend Blikra (Norwegia, Team Coop-Oster Hus)