Nowa inwestycja przy Żeromskiego - sklepy, mieszkania i parking podziemny

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nowa inwestycja przy Żeromskiego - sklepy, mieszkania i parking podziemny  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Działka znajdująca się przy ulicy Żeromskiego ma nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Teren znajdujący się na osiedlu mieszkaniowym w centrum miasta wzbogaci się o nową inwestycję. 


Jak podaje UM w uzasadnieniu wydanej decyzji - W pracach planistycznych wyważono interes publiczny i interesy prywatne oraz uwzględniono analizy dotyczące stanu środowiska i jego funkcjonowania w kontekście procesów społecznych i ekonomicznych. (...). 


Budynek był własnością firmy Orange, przez wiele lat zlokalizowane tam były biura telekomunikacji. Obecnie ma innego właściciela. Podjęta uchwała w sprawie terenu dopuszcza zabudowę mieszkaniową wielorodzinną oraz usługi. W planach jest czterokondygnacyjny obiekt plus parter przeznaczony na działalność usługową. W budynku znajdzie się także jednokondygnacyjny parking podziemny. 


Obiekt musi być dostosowany do istniejącej zabudowy przy ulicy Żeromskiego, czyli nie więcej niż do pięciu kondygnacji (co plany spełniają) oraz w przypadku wysokości budynku do 20 m. 


Miasto wykupi od właściciela gruntu teren pod ciąg pieszy, ponieważ obecnie znajduje się on na prywatnym terenie, niegdyś należącym do firmy Orange. 


Nowa inwestycja z pewnością będzie cieszyła dużym powiedzeniem, szczególnie wśród mieszkańców chcących zakupić lokum na rynku pierwotnym, którego wciąż jest za mało na realne zapotrzebowanie w mieście. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

ToTylkoJaToTylkoJa
+1
POstawic Liceum dla tych co nie dostali sie tam gdzie chcieli. (2019-07-12 21:22)
robroyrobroy
0
a tuż obok, jest taki sam spory plac ,pusty,gotowy do zabudowy,Pola Czerwonkowskie czekają.... (2019-07-13 06:46)
robroyrobroy
+1
zdjęcie nie jest artystyczną wizją,takie zacieśnianie stosunków sąsiedzkich jest w Krakowie,fajke można przypalić,piwkiem sie wymienić (2019-07-13 06:53)
robroyrobroy
+1
naokoło pełno pola a le wy musicie siedzieć w tych celach,taka wola wielkiego brata (2019-07-13 06:56)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy