Nowa Kulturka za FREE

Zdjęcia i foto: Nowa Kulturka za FREE Słowo pisane sochaczew

Witajcie Drodzy Kulturożercy,


Oddajemy w Wasze ręce piąty po reaktywacji numer „Kulturki” jednocześnie ogłaszając, że świętujemy małą rocznicę. W listopadzie minął właśnie rok po powrocie naszego pisma do świata żywych. A w 2018 roku stuknęło nam 13 wiosen. Czy będzie to pechowa trzynastka? Jeszcze się przekonamy. Jak widać nadal żyjemy, nadal trwamy i nadal wydajemy, choć powiem szczerze, że nie ma lekko. My jednak z „Małą Pomocą Przyjaciół”jakoś dajemy sobie radę. Mam nadzieję, że na tyle dobrze iż lektura tego numeru będzie dla Was... brudną przyjemnością. Brudną, bo wiele brudu z siebie w nim wylaliśmy, by osiągnąć oczyszczenie, czy też jak kto woli, SATORI. Osiągniemy je RAZEM?


Nakład pisma się wyczerpał, więc dla tych wszystkich, którzy zaspali częstujemy Was "Kulturką" w formacie pdf do ściągnięcia za darmo.

Dokument dołączony jest do tekstu.


A co tym w tym wydaniu „Kulturki” upichcili dla Was nasi kucharze słowa i obrazu?

Kontynuujemy przygody mistycznego sterowca, również znanego jako Gazelle of Death. Druga część komiksu „Gazelle of Death in Ukraine” opowiadająca o trasach rockowych zespołów podczas rosyjsko- ukraińskiej wojny.

Z lektury wywiadu z wrocławskim The Kurws dowiecie się co nieco na temat trasy zespołu po Rosji.

Rozprawiamy również z Arkadiuszem Jakubikiem, aktorem znanym m.in. z filmowych ról u Wojciecha Smarzowskiego i piosenkarzem zespołu Dr Misio.

Lider Żywiołaka, Robert Jaworski pokaże Wam Pomorze od zupełnie innej strony oraz opowie o najnowszej płycie kapeli, „Pieśni Pół/Nocy”.

Spotykamy się również podwójnie z Artystą- Tatuatorem Maciejem Maciejakiem, który zaprasza nas do swojego świata, gdzie Sztuka czasami musi zniżyć się do rynsztoku, by przekazać coś więcej niż tylko estetyczne, ładne kolorki. Prace Artysty ozdabiają specjalną kolorową wkładkę, na kredowym papierze. Jak ktoś chce to niech je sobie bierze. Taki prezent od Ńieświętego Mikołaja.

W numerze tym znajdzie coś dla siebie również fan dobrej, ciekawej fotografii. Kapu swoimi zdjęciami opowie o swojej wizycie w szpitalu psychiatrycznym, którego był onegdaj pacjentem. Ten świat jest przecież niezupełnie tak bardzo odległy od naszego i każdy może się w nim znaleźć. Wystarczy chwila nieuwagi i bam! Jesteś w Kukułczym Gnieździe!

Fani filmu również znajdą swoje własne poletko. Tym razem z odsieczą pośpieszył nam genialny serwis Magivanga, który od wielu lat opisuje co w sztuce i kulturze niezależnej piszczy. Serwujemy Wam recenzje nowego „Blade Runnera” w odniesieniu do klasycznego dzieła Ridleya Scotta. A my zapraszamy do świata nowych ekranizacji filmów Stephena Kinga i starego dobrego noir z lat 40 XX wieku.

Oczywiście „Kulturka” nie była by „Kulturką” gdyby nie ogromna dawka wieści ze świata muzyki. Mamy dla Was całe mnóstwo recenzji nowych płyt i relacji z najciekawszych koncertów na których byliśmy tej jesieni.

Za sprawą niezawodnego Zniewa Mysłowieckiego poznacie kolejnego ponadprzeciętnego poetę i jego wiersze. A nasza redakcyjna koleżanka, Justyna Marciniak, opowie o nowym projekcie Stowarzyszenia „Nad Bzurą” nazwanym Kanał Historia.

Zapraszam Was do ostatniej w tym roku (a może i w ogóle ostatniej?) „Kulturki”. Zapewniam, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Miłej lektury życzy Redaktur Bezczelny wraz z całą Kulturkową świtą. 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Dokumenty (2)Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy