Nowa sala gimnastyczna przy SP nr 2 – jest wizualizacja

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Nowa sala gimnastyczna przy SP nr 2 – jest wizualizacja  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Szkoła Podstawowa nr 2 niebawem powiększy się o nową salę gimnastyczną. Uczniowie mogą korzystać z boiska, które zostało wyremontowane ale niewątpliwie szkoła potrzebuje miejsca, które zaspokoi potrzeby uczniów, na przykład, w zimowym okresie. 


Od wielu miesięcy o budowę nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 zabiega radny Adam Kloch. Jak podaje ratusz, znane są już wstępne wizualizację, dokumentacja wykonana już 2018 roku, a także pozwolenie na budowę nowej sali. Urząd stara się o przyznanie środków zewnętrznych. Jeden projekt trafił do Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2019, który niestety nie został zakwalifikowany do dofinansowania. Drugą jednostką do której aplikował UM jest „Sportowa Polska”, jednak wyniki nie są jeszcze znane. 


Potrzeby uczniów jakie określono, spełnia sala gimnastyczna. Będzie to obiekt mniejszy od hali sportowej, ale z pewnością spełniający zapotrzebowanie. Nowa sala znajdzie się od strony Bzury. Obok nowego budynku na terenie szkoły powstaną 33 nowe miejsca parkingowe. Projekt przewiduje również powstanie 4 miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych oraz zatoki dla autokaru, co jest bardzo ważnym elementem z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów wyjeżdżających np. na wycieczki szkolne.       


Nowy budynek to obiekt jednokondygnacyjny o wysokości 10 m i powierzchni 925 metrów kwadratowych. Dostęp do sali zapewni łącznik, a na dachu znajdzie się instalacja fotowoltaiczna. 


Data rozpoczęcia budowy nowej sali nie jest jeszcze znana. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

fioletowafioletowa
0
I bardzo dobrze! Nareszcie! (2019-08-09 08:02)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy