Nowe chodniki przy drogach gmin

Zdjęcia i foto: Nowe chodniki przy drogach gmin  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Nowe chodniki przy drogach gmin

Teren gminy Nowa Sucha a także gmina Sochaczew wzbogaci się o nowe chodniki a tym samym zostanie poprawione bezpieczeństwo mieszkańców tych gmin. Zostali wybrani już wykonawcy robót oraz podpisano umowy, prace już trwają. 

Jaka jest dokładna lokalizacja nowych inwestycji ?

Chodnik dla pieszych na odcinku drogi powiatowej Żuków – Młodzieszyn. Tą przebudowę wykona firma Drog – Bet z Sochaczewa za kwotę  329 138,33 zł. Tutaj ze względu na duże koszty jakie panują na rynku budowlanym na razie realizowany jest pierwszy etap inwestycji składający się z ułożenia kostki brukowej ciągu komunikacyjnego dla pieszych na odcinku 550 metrów. Dodatkowo mieszkańcy będą mieli wybudowane oraz przebudowane już istniejące zjazdy do posesji. Odtworzeniu ulegną również przydrożne rowy. 

Powiat sochaczewski podpisał również umowę z Przedsiębiorstwem Inżynieryjno – Budowlanym ETA z Zosina, który wykona przebudowę chodnika łączącego Kożuszki Parcel z Żelazową Wolą. Koszt tej inwestycji to 214 tyś zł. Do budowy chodnika w miejscowości Zosin dołożyła się firma Mars Polska na kwotę 30 tyś złotych.  Odcinek 400 metrów ciągu dla pieszych w miejscowości Zosin  będzie kontynuacją chodnika do Feliksowa. W tej inwestycji mieszkańcy mogą również liczyć na przebudowę lub wybudowanie nowych zjazdów do posesji.  

Nowe chodniki pojawią się także przy drodze powiatowej Kozłów Szlachecki – Nowa Sucha – Guzów na odcinku Zakrzew – Nowa Sucha. Powstanie odcinek 775 metrów nowego chodnika a także nowe zjazdy do posesji, odtworzone zostaną przydrożne rowy. Pojawi się oznakowanie poziome oraz pionowe. Tą inwestycje wykona firma Agnes – Bud Sławomira Krepsa z Mistrzewic. Kwota przeznaczona na realizację tego zadania to 357,5 tyś złotych. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy