Adam Orliński o nowych karetkach dla Sochaczewa i Iłowa

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Adam Orliński o nowych karetkach dla Sochaczewa i Iłowa  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Rok 2019 przyniósł zmiany w systemie obsługi powiatu sochaczewskiego przez karetki pogotowia. Obecnie znajdujemy się w rejonie płockim. Oprócz zespołów ratownictwa medycznego sochaczewskiego szpitala cały powiat wspierają karetki, które stacjonują między innymi przy ulicy 15. Sierpnia. 


Zmiany w systemie obsługi pacjentów przez zespoły ratownictwa medycznego przyniosły wiele obaw. Jednak po kilku miesiącach działania nowego porządku, można ze spokojem stwierdzić, iż pacjenci mogą bez obaw zaufać temu systemowi. Zmiana przepisów, które objęły dyspozytornie nie była rozwiązaniem, które nie sprawdziłoby się. 


4 października w Płocku odbyło się przekazanie kolejnych karetek, które będą wspierać nasz powiat w ochronie zdrowia mieszkańców. Trafią one do nas wsparte środkami z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Do Sochaczewa trafią dwa nowe samochody, natomiast jeden zasili Iłów. 


Jak mówi Adam Orliński - To jest bardzo ważne wydarzenie dla nas wszystkich. Zdrowie to najważniejsza wartość każdego człowieka. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tak ważnych zadaniach dla mieszkańców powiatu. Koszt jednego samochodu, który jest profesjonalnie wyposażony do ratowania pacjentów to kwota 600 tys. zł. Do naszego powiatu trafiają trzy takie karetki. Dwa będą wspierać mieszkańców miasta Sochaczewa oraz jeden trafi do Iłowa. Zakupy karetek mogły być wykonane dzięki wsparciu dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego. Warto nadmienić, iż wszystkie karetki jakie będą stacjonować w Sochaczewie oraz całym powiecie będą nowymi pojazdami. Do powiatu trafia siedem pojazdów o łącznej wartości 3,5 mln zł. Wymieniamy i zakupujemy dodatkowe, tak żeby jakość opieki była jak najwyższa. 


Samorząd Województwa wspiera bardzo wiele zadań, jednak przy ciężkiej sytuacji jaką obecnie mają szpitale i zmagają się z wieloma problemami wspomaganie działań na rzecz zdrowia i życia mieszkańców staje się szczególnie ważne i znaczące. Karetki, które trafią do miasta Sochaczewa oraz Iłowa to nowy sprzęt najwyższej jakości.  


 1
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

pierwsza_krewpierwsza_krew
-1
Panie Adamie brawo! brawo! brawo!Ale nie za karetki tylko za umiejętność manipulacji. Żeby przeciętny niewykształcony mieszkaniec powiatu pomyślał, że to Pan te karetki załatwił, jednoczesnie ich nie załatwiając :) Bo przecież to nie Pan decyduje o budżecie w tej jednostce samorządowej?Oczywiście w tekście wyznaje Pan tylko radość z tego powodu i podaje fakt, że to Samorząd Województwa załatwił no ale obraz czyli Pana wypowiedź plus zdjęcie karetek dla niewprawionego widza nabiera innego wymiaru.To już druga taka próba :) Już niedługo przekonamy się ile osób się na to nabrało :)Życzę szczęścia w nadchodzących wyborach (2019-10-04 13:56)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy