Powstają nowe obiekty sportowe

Zdjęcia i foto: Powstają nowe obiekty sportowe Inwestycje sochaczew

Latem w tutejszej gminie powstały trzy siłownie zewnętrzne. Są one zlokalizowane w Iłowie, Brzozowie i Giżycach przy placach zabaw. Dzięki temu w tym samym czasie i miejscu mogą miło i aktywnie spędzać czas: dzieci, młodzież i dorośli. Wójt gminy Roman Kujawa od dawna widział taką potrzebę, którą niejednokrotnie konsultował z radnymi.

Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu dotacją ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Sołectw Mazowsze 2018. Dofinansowaniem w wysokości 10 tys. złotych (50% wartości zadania) zostały objęte siłownie w Brzozowie Starym i Giżycach, natomiast koszty budowy siłowni w Iłowie gmina pokryła ze środków własnych.

Wykonawca Dr Spil Polska zrealizował zamówienie przed upływem wakacji. Tym samym, amatorzy ćwiczeń w plenerze mogą cieszyć się urządzeniami do fitness przy pięknej pogodzie. W każdej siłowni znajdują się: wioślarz, wahadło twister - dwa stanowiska, orbitrek, wyciąg górny, biegacz, rowerek, jeździec. Miejsca do ćwiczeń zostały także wyposażone w kosz na śmieci i ławeczkę.

W gminie dokonuje się zatem nie tylko rozbudowa ważnej infrastruktury, jak drogi. Władze inwestują też w zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Od roku 2008 dostępna jest tu Środowiskowa Hala Sportowa powiększona w roku 2011 o dwa boiska zewnętrzne do gier zespołowych. Kompleks Moje Boisko Orlik posiada także murowane zaplecze socjalne z magazynkiem, szatnią i łazienką.

W roku 2014 obok Orlika powstał plac zabaw dla dzieci. Od tej pory teren przy Hali stanowi swoisty kompleks rekreacyjno – sportowy, powiększony obecnie o siłownię zewnętrzną. W samej hali oprócz pełnowymiarowych boisk sportowych znajduje się siłownia wewnętrzna wyposażona w: atlas 4 stanowiskowy, bieżnię, orbitrek, rowerek, wioślarza, ławeczkę i sztangi. Wielu amatorów ma też sauna.

18 września 2018 r. Środowiskowa Hala Sportowa w Iłowie będzie obchodziła jubileusz 10 - lecia istnienia. Przypomnijmy, że jej pomysłodawcą, wielkim entuzjastą i stałym bywalcem był śp. Sylwester Rozdżestwieński. Zapisał się on w historii tej gminy jako jej honorowy obywatel i przyjaciel szkół. Pozostanie w pamięci tutejszych mieszkańców także jako patron wielu wydarzeń sportowych.  

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy