Nowe oświetlenie w sołectwach gminy Rybno – właśnie rozpoczyna działanie

Zdjęcia i foto: Nowe oświetlenie w sołectwach gminy Rybno – właśnie rozpoczyna działanie  Inwestycje sochaczew

W pięciu sołectwach gminy Rybno, 28 października rusza działanie nowych lamp ledowych. Mieszkańcy Wężyków, Sarnowa, Jasieńca, Karolkowa Rybnowskiego oraz Bronisławów będą poruszać się po drogach z wysokiej klasy oświetleniem. 


Przypomnijmy, iż gmina Rybno na nowe oświetlenie w sołectwach pozyskała środki z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Zadanie, które czekało na realizację od 20 lat, wreszcie doczekało się realizacji.  Gmina Rybno pozyskała środki z programu MIAS i uzyskała dofinansowanie na pięć sołectw. Modernizacja została wykonana w Sarnowie, Wężykach, Karolkowie Rybnowskim, miejscowości Bronisławów i Jasieniec. Jest to kwota obejmująca po 10 tys zł na każde z nich. Dodatkowo kwotę około 10 tys. przekazuje Gmina Rybno, gdyż takie są wytyczne programu do wkładu własnego jednostki. 


- Jestem bardzo zadowolony z wykonania zadania. Mieszkańcy będą mogli poruszać się po oświetlonych drogach, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa. To jest duży priorytet. Cieszę się, że udało się zakończyć tak ważną inwestycję. - mówi wójt Damian Jaworski.


Prace modernizacyjne, które zostały wykonane na drogach gminy to nowoczesne oświetlenie ledowe, energooszczędne, które w sołectwach Jasieńca, Karolkowa Rybnowskiego, Wężyk, Bronisławy oraz Sarnowa rozpocznie działanie już 28 października.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy