Nowe oświetlenie dróg w gminie Rybno

Zdjęcia i foto: Nowe oświetlenie dróg w gminie Rybno  Inwestycje sochaczew

8 lipca 2020 roku w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku odbyło się podpisanie umowy przez Gminę Rybno na realizację zadania z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020. 


Z pozyskanych z przedmiotowego programu środków sfinansowana zostanie modernizacja oświetlenia ulicznego w miejscowościach: Aleksandrów, Antosin, Erminów, Nowa Wieś, Józin. Sukcesywnie będziemy również modernizować oświetlenie uliczne w kolejnych sołectwach naszej gminy. 


Pozyskana dotacja oraz wkład własny gminy pozwoli na wykonanie inwestycji, która dotyczy zarówno dróg powiatowych, jak i gminnych. 


Jak mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski - Udało się pozyskać kolejne środki na modernizację oświetlenia dróg, które w wielu przypadkach zostaje przywrócone po kilkunastu latach. W ciągu półtora roku roku udała się zmodernizować oświetlenie w 12 sołectwach gminy Rybno. Mieszkańcy od dłuższego czasu zabiegali o wykonanie tych inwestycji. Cieszę się, że udało się przywrócić oświetlenie. Podziękowania należą się dla urzędników, sołtysów oraz radnych którzy wspomagają pozyskiwanie dotacji. Pilotaż tego dofinansowania objął radny Sejmiku Mazowieckiego Adam Orliński za co również serdecznie dziękuję. Bardzo się cieszę, że te inwestycje w oświetlenie gminnych dróg mogą być realizowane.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy