Nowe samochody dla mazowieckiej policji

Zdjęcia i foto: Nowe samochody dla mazowieckiej policji Inwestycje sochaczew

 Samorząd Województwa Mazowieckiego od zawsze bardzo mocno wspiera służby mundurowe działające na terenie Województwa Mazowieckiego takie jak: Państwowa Straż Pożarna, Jednostki OSP z Województwa Mazowieckiego oraz Policję. Staramy się zrozumieć, że bez wsparcia samorządowców funkcjonowanie wielu tych służb mundurowych często nie byłoby możliwe bowiem z budżetu państwa otrzymują oni zbyt małe środki.  

 Cieszy mnie fakt, że możemy wspólnie z innymi samorządowcami z naszego województwa doposażać w sprzęt Mazowiecką Policję z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu na czele. Należy podkreślić, że na przełomie grudnia 2012 i stycznia 2013 roku do garnizonu mazowieckiego trafiło 12 pojazdów, które będą służy do poprawy bezpieczeństwa na terenie województwa mazowieckiego, a które wspólnie z innymi samorządowcami dofinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ostatnich dniach nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

 Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na tę inwestycję ponad 300 tys. złotych, co pozwoliło na złożony zakup samochodów. Wkład w realizację przedsięwzięcia miały również lokalne samorządy – miasta: Przasnysz, Garwolin, Łaskarzew;  Pilawa; powiaty: radomski, przasnyski, ostrołęcki, ostrowski, garwoliński; gminy: Skaryszew, Przytyk, Czerwonka, Młynarze, Rzewnie, Różan, Rzekuń, Ostrów Mazowiecka, Puszcza Mariańska, Sobolew, Garwolin, Żelechów, Borowie, Parysów, Górzno, Trojanów.

 Należy również dodać, że część pojazdów wyposażona jest m.in. w napęd 4x4 oraz wyciągarkę co jest  niezbędne podczas wykonywania czynności w czasie różnych klęsk żywiołowych (powódź), jak również na co dzień w trudno dostępnych terenach podmokłych i leśnych.

 Osobiście dla mnie jako radnego województwa mazowieckiego i członka Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego, Prawa i Samorządu Sejmiku Mazowieckiego każde wsparcie, które przyczynia się do ogólnej poprawy Naszego bezpieczeństwa jest bardzo potrzebne.

 Gratuluję mazowieckiej policji tak nowoczesnego i potrzebnego sprzętu, bo zawsze jest to sprzęt mobilny służący do patrolowania, a także udzielania pomocy, a niekiedy powstrzymywania brawurowej jazdy wśród kierowców, co uważam osobiście, że jest lepsze niż ustawiony w „krzakach fotoradar”.

 Pozdrawiam serdecznie

 Mirosław Adam Orliński

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy