Nowe tabliczki w mieście: witamy klawiszami

/ 6 komentarzy / 3 zdjęć

Jeszcze w marcu ratusz ogłosić ma przetarg, który wyłoni wykonawcę nowych stylizowanych tablic z nazwami ulic oraz wskazaniem kierunków mających pomóc odnaleźć się w Sochaczewie, tak mieszkańcom, jak turystom, a także podświetlanego witacza wszystkich wjeżdżających do miasta. A wszystko w niedawno opracowanej, specjalnej grafice, powtarzającej motyw klawisza. Będzie to klawisz specjalny, bo mający budzić u wszystkich jednoznaczne skojarzenie z najsłynniejszym sochaczewianinem, za jakiego Urząd Miasta uważa Fryderyka Chopina.

 

Musimy przyznać, że użycie motywu klawisza, w miejsce dotychczas eksponowanej w przestrzeni publicznej naszego miasta, głowy Fryderyka Chopina, estetycznie broni się dużo lepiej. I, choć to chyba wbrew założeniom ratusza, dobrze, że skojarzenie z kompozytorem absolutnie nie jest jednoznaczne, a wręcz kompletnie dla wielu nieczytelne (wszak nasze miasto niewiele ma wspólnego z Chopinem, dużo bardziej kojarzy się ze wzgórzem zamkowym). Najważniejsze, że opracowana koncepcja graficzna nowych tabliczek, dzięki odwołaniu do wyglądu fortepianowej klawiatury, pozostaje prosta, rytmiczna, oszczędna w formie i kolorystyce. Jednym zdaniem, przyjemna dla oka i elegancka.

Jak podaje Urząd Miasta Sochaczew, tabliczki zamontowane zostaną zgodnie z Systemem Informacji Miejskiej, opracowanym w minionym roku przez firmę LINIA. Na początek, prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami, oznakowane tak zostaną główne ulice: Warszawska, Płocka, Gawłowska, Piłsudskiego, Staszica oraz al. 600-lecia od skrzyżowania z Warszawską do torów kolejki za mostem na Utracie. W sumie na wysokich, stalowych słupkach zamontowanych zostanie około 140 tabliczek. Dodatkowo na rogatkach miasta, przy centrum handlowym, stanie podświetlany, utrzymany w podobnej stylistyce, witacz.

Inwestycja ma na celu ujednolicenie oznakowania w mieście, nowe tabliczki mają być ładniejsze, czytelniejsze i lepiej wyeksponowane od dotychczasowych.  No i mają spełniać rolę promocyjną, a to ze względu na przywołaną już postać Fryderyka Chopina. Ratusz wierzy, że tegoroczną inwestycją w tabliczki, rozpocznie się kilkuletni proces wymiany wszystkich zniszczonych i szpetnych oznakowań. Wierzy i zachęca wszystkich właścicieli prywatnych nieruchomości, władze spółdzielni, wspólnot, przedsiębiorców i zarządców dróg do montażu tabliczek zgodnych z opracowaną koncepcją graficzną i innych wytycznych Systemu Informacji Miejskiej. Wszelkich informacji na ten temat udziela Wydział Infrastruktury UM, można też przesyłać maile z zapytaniami na adresy: komunalny@sochaczew.pl, drogi@sochaczew.pl.

 

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

MaciekMaciek
+2
Wow, ale po amerykańsku! City hall,district hospital. A można wiedzieć kiedy Mayor Osiecki planning remont 15th August street? Bo już mi plomby wylatują. A co do dizajnu tabliczek to przynajmniej kryminaliści się będą czuli jak w domu... bo tyle klawiszy dookoła :)  (2017-03-14 15:28)
zbigniew15zbigniew15
0
Warto by na tabliczkach pod nazwą ulicy dopisać właściciela, bo nie za wszystkie ulice na terenie miasta odpowiada burmistrz. (2017-03-14 16:11)
robroyrobroy
+1
@Maciek-przetłumacz o remoncie 15 sierpnia, tłumacz urzędowy miejski ma urlop (2017-03-14 16:33)
dragon36dragon36
0
tabliczki fajne,a ulice i chodniki jeden koszmar.A może by na tych tabliczkach informować tu dziura tam nierówności etc.............. (2017-03-16 09:52)
kacperskyykacperskyy
0
Wogóle sprawa jest od czapy! Tabliczki informują o nazwie ulic. W Sochaczewie to coś już dawno przestało być ulicami... to są dukty i trakty... Jeszcze rok i Burmistrz Osiecki na czele z DErektorem Sieczkowskim wprowadzą to miasto w kolejny wiek... XVII... Spokojnie w tym roku w podstawówkach można organizować wycieczki na 600-lecia i Chopina i panie / panowie nauczyciele mogą pokazywać uczniom jak wyglądały ulice parę wieków temu. (2017-03-16 13:26)
zbigniew15zbigniew15
0
Tabliczki informują tylko o nazwie ulicy. 600-lecia i Chopina nie podlegają burmsitrzowi i mieszkańcy powinni wiedzieć jaka ulica jest czyją własnością. (2017-03-16 13:59)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy