Nowe trybuny dla sochaczewskiego stadionu.

/ 21 komentarzy
Zdjęcia i foto: Nowe trybuny dla sochaczewskiego stadionu. Rekreacja sochaczew

Spełniło się marzenie kibiców oraz sportowców małych i dużych. Nie będą straszne ciężkie warunki pogodowe, Z krajobrazu stadionu przy ulicy Warszawskiej znikną stare trybuny. 

Pojawi się nowy, nowoczesny obiekt. Powstaną miejsca dla kibiców o powierzchni 538,49 m2 ( 92,05 m x 5.85 m), o wysokości 6,81m.  Dziewięć sektorów  trybuny pomieści łącznie 864 widzów. Znajdzie się tam również miejsce dla spikera. Całość będzie zadaszona. Wejścia zaprojektowano od strony północnej i południowej. To nie wszystkie nowiny jakie czekają na kibiców. Kolejnym etapem będzie remont głównej płyty boiska. Będzie posiadać naturalną murawę z nawodnieniem, oświetleniem, ogrodzeniem. Zostanie utworzona bieżnia lekkoatletyczna ze sztuczną nawierzchnią. 


Miasto zleciło wykonanie projektu modernizacji kompleksu sportowego Przedsiębiorstwu Projektowo – Budowlanemu „Ekobud” z Dmosina. Konsultacje przeprowadzone z klubami sportowymi Sochaczewa, przedstawicielami władz miasta a także pracownikami MOSiR, dały obraz obecnemu projektowi. Remont był koniecznością, gdyż z terenu stadionu korzystają nie tylko rugbiści Whizz Orkan ale również kilkanaście stowarzyszeń, szkół czy mieszkańców miasta. 

Całość inwestycji będzie realizowana ze środków Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz miasta Sochaczew. Rządowe środki to 2.599.800 zł a radni zwiększając pulę na inwestycję odłożyło 4,35 mln zł w tym 2,85 środków własnych.
Modernizację trybun o wartości 2,83 mln złotych wykona firma Sochbud S.C. Prace potrwają do końca tego roku.  Rok 2019 przyniesie kolejne zaplanowane etapy prac, o wartości niemalże trzech milionów złotych. Będzie to remont dwóch boisk treningowych , jednego ze sztuczną murawą, nowe korty, główny budynek klubowy a także zaplecze dla tenisistów.
Całość będzie fantastycznym obiektem godnym XXI wieku.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (21)

jerzyk2205jerzyk2205
0
To jest tanie budowanie burmistrza na wybory. Najpierw Licealna, park Garbolewskiego, teraz stadion. Dorzucono do wartości kosztorysowej trybun ponad 1 mln zł. Czy tych trybun nie można było wybudować po wyborach za realne pieniądze? (2018-05-10 13:31)
robroyrobroy
0
takie pytanko-zadaszone trybuny-no dobra,ale oświetlenie? po jakie cholere?ambicje wielkie ale i koszty montażu i konserwacji ciągłej -niemałe,teraz prawdopodobnie wszystkie mecze i zawody będą odbywały się po 22.oo?żeby uzasadnić tę kosztowną rozrzutność, no ale pożyjemy,zobaczymy (2018-05-10 14:59)
GizmoGizmo
0
jerzyk : Z całym szacunkiem do Pana, ale szkoda, że nie nie był Pan taki mądry za czasów rządzenia z p. Czubackim ?

Wszystko to co siędzieje w mieście to efekt przedwyborczy ? Ja się cieszę, że się dzieje i tak jesteśmy w "plecy" porównując inne miasta.

Pana przemyślenia to nie efekt przedwyborczy ? Najgorsze jest, że co by się nie działo w mieście to źle lub za drogo. Miał Pan swój czas ale się do tego nie przyzna.

(2018-05-10 16:36)
bandarbandar
0
Według Was, wszystkiego, czego tknie Burmistrz, jest be. Spaprane, przepłacone, niepotrzebne w części lub całości. Przy odrobinie dobrej woli nietrudno zauważyć, że kosztorysy sporządzone rok lub 2 lata temu muszą zostać zweryfikowane.. Nie tylko z powodu roku wyborczego.

Po godz 22 robi sie ciemno latem. Czy wiosną i jesienią popołudniami nic się tam nie będzie działo? Skoro może się dziać, to po co te złośliwe bzdury o niepotrzebnym oświetleniu? Poza tym inne natężenie światła potrzebne jest widzom, a inne zawodnikom. Ale jak ktoś chce przywalić Osieckiemu, to i do nawodnienia się pewnie przyczepi.

Ja chcę żeby w 40 tysięcznym mieście był obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia. Podobnie jak sala widowiskowo-koncertowa. Nie mówię, że nie należy liczyć kosztów, ale porządnie znaczy nieco drożej. (2018-05-10 16:43)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@Gizmo Panie Gizmo, czy to ja wymyśliłem w ostatnim roku wyborczym boom inwestycyjny? Brakowało we wcześniejszych latach tej kadencji inwestycji, ale w końcu popłynął w stronę samorządów potok pieniędzy unijnych. Czy, skoro trudno o wykonawców, którzy przecież wyczuli koniunkturę, przetargi muszą się odbyć jeszcze w tym roku? Sięga Pan pamięcią wstecz, więc czy pamięta Pan ponad 100 mln zł unijnych pieniędzy pozyskanych na kanalizację miasta również w roku wyborczym? Czy myśmy się wówczas gorączkowali, żeby jeszcze przed wyborami wyłonić wykonawcę tej wielkiej inwestycji? Zrobił to już po wyborach za p.Osieckiego. Szkoda tylko, że połowę pieniędzy zwrócono, a ja do dzisiaj nie słyszałem, żeby burmistrz i ZWiK ogłosili publicznie mieszkańcom, że osiągnięto zakładany efekt ekologiczny i projekt został rozliczony. @bandar Panie bandar myślę, że fakty świadczące o przepłaceniu są bezsporne. Jeśli kosztorysy są sprzed dwóch lat, to co stoi na przeszkodzie, żeby je uaktualnić jeszcze przed przetargiem i poruszać się w realnych kosztach inwestycji?Dorzucanie po przetargu kilkuset tysięcy, czy ponad miliona złotych z publicznych pieniędzy nie może uspokajać. Pod ostatnimi zdaniami Pańskiej wypowiedzi ja również się podpisuję. (2018-05-10 18:00)
kacperskyykacperskyy
+1
wróćmy do 1998 roku...

grodzisk mazowiecki - ciemna dupa gdzie psy dupami szczekaja a czarne bociany latają do góry brzuchami....

sochaczew - podobnie ale troche lepiej...a teraz 2018.....grodzisk mazowiecki

- darmowa komunikacja,

- deptak,

- dom kultury z preznie działającymi sekcjami, kinem, kregielnią, fajnym barem i super zagospodarowanym terenem wokół

- stawy goliana fajne miejsce, sciezki, ławeczki

- park skarbków, dla dzieci, rolkarzy, spacery, laweczki, scieżki, bar piknik z prawdziwego zdarzenia

- no i perełka - stawy walczewskiego, boiska do gry w siate, plaza, kajaki, rowerki wodne, fajna restauracja, molo, altanki i miejsca na grila,

- stacje rowerowe w całym miescie,

- wyremontowana stacja kolejowa

- basen + boiska i maly plac wodny w lato dla dzieci

- ciągle powstają sciezki roweroweSOCHACZEW...... magazyny, nawet juz nie dni sochaczewa na boisku, patelnia z fontana i obsrany park,, zarosniety zalew a centrum spotkan mlodzierzy to kladka na bzurze..pozdrawiam wszystkich rządzących sochaczewm od 1988 roku i zapraszam do kontaktu z burmistrzem grodziska z p. grzegorzem benedykcińskim (2018-05-11 09:00)
Janusz01Janusz01
+1
Tylko czy będzie na co popatrzyć z tych trybun? (2018-05-11 14:43)
fraterrfraterr
0
Nie sądzę żeby Grodzisk uzyskał wiecej niż Sochaczew przez ostatnie dwie dekady.

cudze chwalicie ...

2000r- budowa pływalni ORKA, basen ,sauna, kręgielnia, grota solna

2002r - położenie asfaltu i ciągu pieszo-rowerowego przy Olimpijskiej

2003r - upragniona obwodnica, most na Bzurze , wiadukt w Boryszewie

2005r- budowa ściezki rowerowej Sochaczew -Mars Polska

2006r - plac kościuszki , ławeczki, fontanna, latarnie, (fajne bez "cienia" wątpliwości)

2008r -rewitalizacja parku przy Reymonta, ławeczki, murki, klomb,chodniczki

2010r - rewitalizacja dworku Chopina w Żelazowej Woli

2011r - pierwszy etap : rewitalizacja ruin zamku,alejki, barierki, krzaczki, oświetlenie, schody stalowe

2012-2018 r - remont mostów na Utracie,Pisi i Bzurze

2012-2013r ; budowa centrum handlowego Tesco, OBI, Carefour, MC donalds, ścieżki, parkingi, ławeczki

2013r - naprawa wiaduktu przy PKP , wzmocnienie konstrukcji , ekrany, barierki,

2014r- budowa oczyszczalni ścieków

2014r - budowa parkingów przy wieży ciśnień

2015r - remont Staszica , alejka rowaerowa, codniki

2016 r - przystań nad Bzurą, ławeczki, alejki, molo,

2015-2017r : park zadumy za Kościołem

2016r ; remont parku w Chodakowie

2017r - plaża kapielisko nad Bzurą , ławeczki , boisko do siatkówki plażowej

2017 r- budowa :rondo licealna, rondo chodaków , barierki, chodniczki, krzaczki

2017r - wzmocnienie skarpy za cmentarzem , alejka, krzaczki, kamyczki,balustradki

2017r -modernizacja ul. Targowej, alejki dla rowerów, chodnikczki, ładnie pomalowane przejścia dla pieszych

2018r - modernizacja Parku Garbolewskich, pogłębienie stawku, ławeczki,alejki, roślinki, scena , molo

(2018-05-11 15:46)
wbienkowbienko
+2
@fraterr

Kamyczki, krzaczki, balustradki, ławeczki, aleiki, roslinki,murki,chodniczki - no a przede wszystkimładnie pomalowane przejścia dla pieszych naul. Targowej no Sochaczewek w pełnej krasie.Jak w Szuflandii.Wybierzmy z tego, co wymieniłeś inwestycje samorządowe. Oddzielny jeszcze to, co należy do utrzymania bieżącej "substancji" za której stan odpowiedzialny jest samorząd (co jest jego obowiązkiem). Pozostaje mizeria.

Modernizacja Parku Garbolewskich, to dopiero stan rozgrzebania. Plaża i kapielisko nad Bzurą po roku już trąci "badziewiem".I jeszcze jedno, na marginesie -park zadumy za Kościołem, to niestety park "martwy". Ludzie jakoś tam nie ciągną. Poprawnie schludny i pusty, trochę jak chińskie miasta widma. To smute. (2018-05-11 17:28)
fraterrfraterr
0
no takk. niezadowolenie musi być,,  park Garbolewskich jest w trakcie robót budowlanych , na plaży od kwietnia opalają się ludzie  a na boisku   do siatki  popłudniami prawie codziennie  sa rozgrywane meczyki ...

a  w czasach przed budową parku zadumy za kościolem  z pewnością ciągnęło tam więcej ludzi niż teraz ...tylko ciekawe co tam robili  w krzaczorach i grzęzawisku...Kochany...Sochaczewek to chyba też Twój DOM ?   chyba że ze stolycy jesteś ?? i tu bywasz przejazdem ?? to też wymaga szacunku a nie lekceważenia 40 tys mieszkańców.. wg mnie nasze miasto z każdym rokiem zyskuje i bez znaczenia dla mnie jest opcja polityczna ... (nie ogarniam polityki i dobrze się z tym czuję) 

  (2018-05-11 22:26)
robroyrobroy
0
@bandar,napisałem o niepotrzebnym oświetleniu a ty dałeś jakąś zagmatwaną wypowiedź,powtarzam-czy teraz aby uzasadnić wydatek na swiatła mecze będą rozgrywane po 22.00? ,-Dni Mieszkańców Sochaczewa przeniesie się na styczeń bo o 15 robi się ciemno? i mozna się spytać-potrzebne? potrzebne ! ale ma być bogato ! światowo ! jak są pieniądze to trzeba je wydawać z głową a nie trwonić-jedź na Boryszew-na dwumetrowej szerokości strumyku (Pisia),yobnęli most za kilka milionów,za swoje by takich numerów z oswietleniem i mostem nie robili (2018-05-13 06:46)
kacperskyykacperskyy
+1
fraterrplac kosciuszki chcesz porownac do stawów goliana?? lub nawet do deptaka w grodzisku??

siezka rowerowa z sochaczewa do marsa???

park zadumy???no ja... wystrzeliles ... kolego..

nie chce sie rozpisywac.. pojedz do grodziska zobacz ile ludzi korzysta z parków i jak to jakosciowo jest zrobione a ile ludzi korzysta z parku zadumy i czy tam mozesz poplywac sobie na kajakach..bzura molo??? zobacz jak to zrobione jest na stawach walczewskiego.. to w sochaczewie to prowizorka.. tak jakby adui porownac do poloneza...no i na koniec porownaj sobie sauny na naszym basenie a sauny w grodzisku..po twoim wpisie jestem pewny, ze nigdy w grodzisku nie byles albo byles tylko pracujesz w sochaczewskim urzedzie i nie wypada ci pisac inaczej a popierac lokalne wladze musisz za wszelką cene. nie mowie ze nic nie zostalo zrobione ale to co zostalo to za przeproszeniem jest gowno w porownaniu do tego co moglo byc zrobione.czarną wizytówką burmistrza jest m.in zalew boryszewski, za komuny swietne kąpielisko.. a teraz bezradny nic nie moze zrobic z takim akwenem. a mozna by było, darmowa linia chocby na czas wakacji i jakies bary, kajaki rowery, molo plaza.. potencjal jest tylko nie potrafi nikt tego wykorzystac.. (2018-05-14 07:53)
NovJanNovJan
0
Grodzisk Mazowicki z wikipedia:

"Największym zakładem, pod względem zatrudnienia i obrotów, jestDanfoss. Ustępuje muGedeon Richterwcześniej zwanyPolfą, założona na początkuXX w., specjalizująca się w produkcjisalicylanów, leków przeciwzawałowych i materiałów chirurgicznych. Przemysł spożywczy reprezentują firmyFrito-Layz grupyPepsiCo, piekarniaHiestand,Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska. Dogodne położenie miasta wykorzystuje firma logistycznaRaben Logistic. Inne większe firmy działające w Grodzisku to:Firmenich,Fabryka Tarcz Ściernych "Słoń",Trouw NutritioniAmerplast(obecnie "Suominen").

a w Sochaczewie kogo nasze "gwiazdy zarządzania i gospodarności" pozyskały?

wyszli z założenia ze skoro nie umiemy nikogo ściągnąć z zewnątrz to musimy z Urządu Miasta zrobić najwiekszego pracodawce w regionie, jak widac z sukcesem.... (2018-05-14 08:28)
wbienkowbienko
0
@kacperskyy

nie scieżka rowerowa z sochaczewa do marsa tylkoscieżka rowerowa z Sochaczewa na Marsa. To taki sochaczewski kosmiczny odlot. Ale tylko nieliczni wiedzą gdzie znajdują się Gwiezdne Wrota. Stawiam, że gdzieśw parku zadumy, ale pewności nie mam.:) :) :) (2018-05-14 13:04)
fraterrfraterr
0
nawet Błonie i Żyradów nas przegoniły w inwestycjach, nie mówiąc o Grodzisku Mazowieckim ... przez 20 lat w Sochaczewie nadal brak kina z prawdziwego zdarzenia i wciąż nie zrobiono deptaka na Warszawskiej , zalew Boryszewski nie doczekał się rewitalizacji (jakaś kanjpa tam miała być) , na Warszawskiej od strony mostu miały być kamienice i g...wno... od dekady nie potrafią zbudować dodatkowego mostu na Bzurze, od 3 lat się mówi o wielkim i strategicznym zakładzie na koleiz 500 miejsc pracy i wielkie nic, inwestorzy nas omijają wielkim łukiem ,kiedy obiecany remont muszli koncertowej?? , żeby takie miasto jak sochaczew nie miało basenu odkrytego ? wstyd....miała byc ścieżka rowerowa doTułowic ?? , taka szansa z lotniskiem w Bielicach nas ominęła.. hańba...a kiedy remont ul. 15-go sierpniai 600-lecia do Chodakowa?? nawet betonz Budokruszu w Grodzisku mają tańszy , a Takara sushi w Grodzisku jest zajebiściejsze niż w Sochaczewie. a jakiś FALCK . w Godzisku decyduje o wysłaniu lub nie karetki do chorego w Sochaczewie .... to jet chore , jak tu żyć ?? przez wiele lat ruiny mleczarni straszyły na traugutta i co ??? teraz będzie tam straszył zółty pawilon handlowy!! pięknie się będzie komponował w samym centrum miasta z ruinami zamku .. gdzie place zabaw, parki i inne obiekty rekracyjne takie jak w Błoniu czy grodzisku?? (2018-05-14 13:21)
robroyrobroy
0
. (2018-05-16 09:07)
linulinu
0
a z drugiej strony:

- gdzie jak nie w Sochaczewie wybijesz sobie zęby na chodniku gdzie płytki stercza do pionu (np Chodaków)?

- gdzie jak nie w Sochaczewie żeby dojechać do dworka Chpina musisz upie***rdolic sobie podwozie lub urwać koło?

- gdzie jak nie w Sochaczewie od 20 lat powstaje scieżka rowerowa po starym torowisku kolejki szerokotorowej?

- gdzie jak nie w Sochaczewie autobusy miejskie przypominaja wczesne lata 70 i jeżdża wtedy kiedy nie ma ludzi na przystankach?

- gdzie jak nie w Sochaczewie z gówna krecimy bat i mówimy ze strzela jak z bicza ?Taki mamy styl... małomiasteczkowe podejscie, wielkomiejskie zachcianki .. ;-)

(2018-05-16 12:12)
szczypior87szczypior87
0
To, że w roku wyborczym dzieje się sporo inwestycyjnie, to norma niemal w całej Polsce. NIe bronię ani jednego ani drugiego, zastanawiam się tylko jaki byłby wzrost cen realizacji inwestycji w przyszłym roku, bo konieczność dołożenia do puli jest oczywista w obecnych warunkach rynku. A po drugie czy mieszkańcy ulicy nie chcą mieć tego już za sobą, a nie tylko czekać na lepszą chwilę... (2018-05-17 08:30)
wbienkowbienko
+1
@szczypior87

To są miesiące cudów i zajawek świetlanej przyszłości. Po wyborach wróci do normy.

Jak w bajeczkach Babci Pimpusiowej Waligórskiego:

Siedziały raz dwie myszy popod polną miedzą.

Siedzą tak sobie, siedzą, siedzą, siedzą, siedzą,

Siedzą, siedzą, wtem nagle w srogi wigor wpadły!

Jak nie hycną do góry... i z powrotem siadły. (2018-05-18 09:18)
robroyrobroy
0
@wbienko,Grotowski? Oleg ? (2018-05-19 17:33)
wbienkowbienko
+1
@robroy

Olek Grotowski nam to tylko pięknie wyśpiewał w duecie z Małgosią Zwierzchowską. Autorem jest Andrzej Waligórski. A że tekst jest ponadczasowy ........ to tylko geniusz Autora. (2018-05-20 19:39)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy