Koszy brak - śmieci zabierz w kieszeń

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Koszy brak - śmieci zabierz w kieszeń  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Pięknieje Sochaczew. Okolice stacji PKP to nowo wyremontowane ulice. Nowy asfalt, chodniki, ścieżki rowerowe. Tylko koszy na śmieci mało. Tych specjalnie przygotowanych dla zadbanie o czystość przez właścicieli psów nie ma ani jednego. W parku przy Traugutta przy ławkach nie ma ani jednego.  

Mimo, iż okolice dworca rzeczywiście wyglądają dużo lepiej nie można pochwalić ostatniego elementu o jakim zapomniano. Koszy na śmieci. I tu doprecyzowanie. Na ulicy Towarowej trzy sztuki, Księcia Janusza dwa, Sienkiewicza - tu aż pięć. W parku przy ulicy Traugutta przy ławkach ani jednego. 

Tematem zainteresował się jeden z naszych czytelników: „Jestem częstym użytkownikiem drogi Sienkiewicza, Towarowej oraz Licealnej. Na Księcia Janusza śmieci porozrzucane są pod ogrodzeniami posesji. Dwa kosze na całą ulicę.” 

Należy nadmienić, iż jeśli chodzi o kosze z pakietem dla zwierzaków to w ogóle jest to element nie do spotkania na nowo wyremontowanych sochaczewskich w/w ulicach i parku. Mamy 2019 rok. Świadomość ekologiczną, smogu, wszechobecnego rozwoju. Czy aby na pewno? Wciąż otaczamy się projektami w których zapomina się o zjazdach dla niepełnosprawnych, krawężnikach, które uniemożliwiają użytkowanie opiekunom z wózkami, czy koszach na śmieci.  

Zarządcy dróg czy parków niestety powinni przewidywać, że ludzie rzadko wykazują się nadmiernym obowiązkiem i można spodziewać, że nikt nie będzie chodził na drugi koniec parku aby wyrzucić cokolwiek. Wyląduje obok ławeczki. Trzeba społeczeństwu wytyczać drogę. I jeśli jest kosz, który umieszczony jest na środku parku to niestety .. za daleko. Za daleko od przyzwoitości przeciętnego użytkownika.  0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

medika_amedika_a
0
takim terenem po generalnej rewitalizacji jest otoczenie kolei wąskotorowej wzdłuż ul. Towarowej Oj brak tam koszy na śmieci , brak pojemników na psie nieczystości stąd teraz to ogólna piekna nowoczesna toaleta dla psów - Wszędzie kupy i kupki Nagana dla gospodarzy miasta !!!!!

(2019-02-16 15:43)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy