Nowe wiaty przystankowe do końca października

/ 14 komentarzy
Zdjęcia i foto: Nowe wiaty przystankowe do końca października  Wiadomości z UM sochaczew

W ramach projektu „Sochaczewski Eko-bus” do końca października tego roku będziemy mogli cieszyć się nowymi wiatami przystankowymi przy głównych ulicach miasta. W sumie zostanie zamontowanych 26 nowych wiat, a przy niektórych z nich zostaną zamontowane również stojaki na rowery.


Na ulicach miasta zostaną zamontowane trzy rodzaje wiat przystankowych o różnych długościach, a przy przystankach autobusowych takich jak młyn Repsza, cmentarz komunalny, Chodaków PKO, ERG, Energomontaż, Szpital, plac św. Dominika umieszczone zostaną stojaki rowerowe zachęcające mieszkańców dojeżdżających rowerami do korzystania z komunikacji miejskiej. Co więcej, wygląd wiat będzie nawiązywał do tradycji Chopinowskiej – na każdej z nich widoczny będzie wzór klawiatury fortepianu, który wpisuje się w koncepcję Systemu Informacji Miejskiej, w którym to motywem przewodnim został klawisz fortepianu. Ponadto wiaty wykonane będą ze stalowych profili, ze ściankami z hartowanego szkła i przykryte owalnym dachem.


Ostateczny termin składania ofert firmom, które są zainteresowane dostarczeniem nowych wiat przystankowych ratusz wyznaczył na 3 sierpnia, co oznacza, że już niedługo dowiemy się która firma zajmie się ustawieniem nowych wiat. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (14)

NovJanNovJan
+4
Zakończenie tylu różnych inwestycji planowane jest na październik, niesamowite:)

no ale nie można pozwolić aby ludzie zbyt szybko o tym zapomnieli. (2018-07-27 11:15)
JacekJacek
+3
To napewno czysty przypadek że boom inwestycyjny (na kredyt) zaczął się 4 miesiące przed wyborami ;) (2018-07-27 11:28)
anomaliaanomalia
+2
Przemilczę obiecany termin oddania...

Czyli mam przyjechać na przystanek na rowerze, zostawić rower w stojaku i cierpliwie czekać 2-3 godziny (częstotliowść kursowania) w nowej wiaciena autobus?

Pewnie w tym czasie zdażyłabym objechać Sochaczew (na rowerze) kilkarotnie. A nawet zajechać w rejony, gdzie autobus nie dociera (cmentarz w Kozłowie, centra handlowe).(2018-07-27 12:50)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+1
Coż można dodać? Propaganda, represje, zawłaszczanie władzy. Wszystko się zgadza z instrukcją obsługi partii komunistycznych. (2018-07-27 13:24)
Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
+1
Opłaca się stawiać wiaty przystankowe, skoro kopciuchy jeżdżą po mieście puste? ;-) (2018-07-27 13:26)
robertmrobertm
-3
Szanowni Państwo

  • #Boom inwestycjny nie trwa od miesiąca, ani nawet nie od roku. Z różnym nasileniem trwa od lat (program "Drogi zamiast błota" jest realizowany od siedmiu lat). Obecny szczyt ma miejsce w ostatnich dwóch latach, gdy na rynku pojawiły się duże pieniądze do wykorzystania z unijnej perspektywy 2014-2020. Sochaczew był do tej perspektywy świetnie przygotowany, mieliśmy pomysły, potem projekty, byliśmy skuteczni przy składaniu wniosków, stąd wysyp inwestycji.

  • Jeśli chodzi o projekt #Eko-bus to nie burmistrz decydował o terminach realizacji, tylko daty ogłoszenia konkursu na dofinansowanie. To te daty determinują potem wszystkie kolejne etapy od złożenia wniosku, ogłoszenia wyników konkursu, podpisania umowy, ogłoszenia przetargu, przez wyłonienie wykonawcy. To procesy czasem wielomiesięczne. Przypomnę, że konkurs #EkoBus został rozstrzygnięty ledwie kilka tygodni temu. Warto w tym miejscu dodać, że najbardziej spektakularną częścią tego projektu jest zakup autobusów, gdyby determinował je termin zbliżających się wyborów, już trwałby proces wyłaniania dostawcy. Jakoś nie trwa.


  • #Boom inwestycyjny to także efekt doskonałej współpracy pomiędzy burmistrzem Osieckim, a samorządem powiatowym (starosta Jolanta Gonta) i wojewódzkim (radny Adam Orliński), wreszcie instytucjami rządowymi.


  • #Boom inwestycyjny to także efekt ogromnego wsparcia, jakiego miastu udziela minister Maciej Małecki


  • #Boom inwestycjny na pewno nie jest na kredyt, a za pieniądze, które miasto pozyskało z zewnątrz. Tylko w tym i zeszłym roku Sochaczew pozyskał na inwestycje ponad 42,5 mln złotych.


  • Projekt Eko-bus w 80% jest sfinansowany ze środków zewnętrznych, miasto pozyskało na niego niemal 8 mln złotych.


Poniżej lista dofinansowań, jakie miasto Sochaczew zdobyło tylko w latach 2017-2018

- 10.980.000 zł – z NFOŚiGW na geotermalny odwiert badawczy.

- 6.790.431 zł - z NFOŚiGW na rewitalizację parków w Sochaczewie (park Garbolewskiego, park Fryderyka Chopina w centrum oraz park w Chodakowie, kurtyna, tereny nad Utratą)

- 4.999.198 zł – z RPO Woj. Mazowieckiego 2014-2020 na rewitalizację terenów nad Bzurą w ramach projektu „Sochaczew od nowa” (bulwary i kawiarnia)

- 4.156.500 zł – z RPO Woj. Mazowieckiego 2014-2020 na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej (SCK Boryszew, SCK Chodaków, hala sportowa Chodaków)

- 3.533.127 zł – z RPO 2014-2020 na „Zagospodarowanie terenów nad Bzurą w Sochaczewie – etap II – wyeksponowanie walorów historyczno - kulturowych miasta” – budowę amfiteatru i widowni

- 2.599.800 zł – na przebudowę stadionu miejskiego z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej

- 1.292.228 zł - z budżetu państwa na rewitalizację terenów nad Bzurą w ramach projektu „Sochaczew od nowa” (bulwary i kawiarnia): w 2018 – 516.900, a w 2019 – 775.320 zł

- 364 300 zł – z ministerstwa sportu na budowę boiska przy Szkołach Podstaw. nr 1 i 3

- 7.862.854 zł – dotacja na projekt „Sochaczewski Eko-bus” złożona z dotacji z RPO (7.067.734) i dotacji z budżetu państwa (795.120).

  • Jak widać z liczb przytoczonych powyżej pisanie, że #Boom inwestycyjny jest realizowany na kredyt to zwykłe kłamstwo.

  • Terminy realizacji inwestycji wynikają zaś nie z kalendarza wyborczego, a z kalendarza ogłaszania konkursów na dofinansowania tych inwestycji (dobrym przykładem niech będzie termomodernizacja budynków MOK - już dawno zakończona)


Pozdrawiam wszystkich

Robert Małolepszy

Referat Komunikacji Zewnętrznej UM Sochaczew (2018-07-27 13:38)
jerzyk2205jerzyk2205
+4
Panie Małolepszy, dawno tu na forum e-Sochaczew Pana nie było. Pańskie pojawienie się to ewidentny znak zaangażowania wyborczego. To kalendarz wyborczy sprawił, że Pan tu wrócił. Czy wrócą też stare praktyki blokowania komentarzy pod magistracką prawdą i banowania na fejsbuku? Na szczęście nie może Pan tu blokować ripost na swoje komentarze.

Przy okazji nie sądzi Pan, ze to wstyd utrzymywa c mi od kilku lat bana na stronie miejskiej na fejsbuku? Czy to nie Pan założył mi go jeszcze w poprzedniej kadencji, aby mieć spokój z moimi trafnymi uwagami?

A teraz odnośnie Pańskiego boomu, bo to Panu spodobało się to PRowskie określenie. Nikt wcześniej nie robił boomu w mieście, kiedy pozyskał ponad 108 mln zł na kanalizację. A propos, kiedy ogłosi Pan, że mimo wykorzystania tylko połowy tych pieniędzy, projekt został rozliczony i osiągnięto efekt ekologiczny?

Pisze Pan, że mieliście świetne pomysły, świetne projekty i stąd wysyp inwestycji. Czy to znaczy, że poseł asystował tylko przy podpisywaniu kolejnych umów i wykorzystał okazję do publikowania promujących fotek? A ja myślałem, że "trzymał rękę na pulsie".

Panie Robercie, zarzuca Pan internautom kłamstwo? A Pan podał w swoich wyliczankach prawdę? Przytoczył Pan kwoty dotacji, a nie koszty poszczególnych inwestycji. Jeśli więc boom inwestycyjny nie jest wspierany obligacjami, to na co je emitowano? Na tworzenie wrażenia dobrobytu miasta i liczne imprezy?

To Pan nie wie, że jedynym usprawiedliwieniem dla zaciąganych kredytów i emitowanych obligacji, jest rzeczywisty rozwój miasta? (2018-07-27 22:18)
NovJanNovJan
+2
Panie Jerzy , proszę nie oczekiwać odpowiedzi bo jej po prostu już nie będzie, to już za dużo czytania i zbyt wiele niewygodnych pytań.

ale ma pan racje - idą wybory bo powoli przy okazji otwarć wszelakich pojawiają się już te same fotogeniczne twarze, zaczyna się.... (2018-07-28 06:15)
linulinu
0
@robertm, no to muszę iść się przewiatrzyć.... dawno się tak nie ubawiłem ! (2018-07-28 07:11)
jerzyk2205jerzyk2205
+2
Panie Małolepszy, jest w pobliżu samorząd (?), który nie chełpił się miejscem zajętym na liście marszałka (znalazł się na liście za Sochaczewem), ale jego projekt był bardziej przemyślanym i strategicznym. Samorząd otrzymał dofinansowaniew wysokości 55 671 467,69 zł, łączna wartość projektu 65 330 827,37 zł.

Okres realizacji projektu przypada na lata 2016-2020. To nie pomyłka! Bez przedwyborczej popeliny!

W ramach projektu przewiduje się m.in.:

- budowę ścieżek rowerowych wraz z kładkami nad rzeką Płonką od Osiedla „Poświętne” do projektowanej Obwodnicy Zachodniej oraz w ciągu ul. 1-go Maja;

- budowę Obwodnicy Zachodniej od ul. Płockiej do ul. Młodzieżowej wraz z budową mostu przez rzekę Płonkę;

- budowę obwodnicy wewnętrznej od ul. Grunwaldzkiej do ul. Żołnierzy Wyklętych;

- budowę 3 parkingów typu „Parkuj i Jedź” przy ul. Żołnierzy Wyklętych, ul. Młodzieżowej oraz ul. Mazowieckiej;

- zakup 2 autobusów miejskich (spalinowy i elektryczny);

- budowę 8 wiat przystankowych;

- zakup inteligentnego systemu transportu miejskiego (serwer, informacja mobilna na przystankach oraz aplikacja na telefony o położeniu i trasie autobusów);

- zakup 50 stojaków rowerowych;

- budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Płońsk-Arcelin (zadanie w ramach umowy partnerskiej z Powiatem Płońskim);

- budowę ciągu pieszo-rowerowego w ul. Kopernika od ul. Sportowej do ronda przy

ul. Młodzieżowej (zadanie w ramach umowy partnerskiej z Powiatem Płońskim).Inwestycja strategiczna dla dalszego rozwoju samorzadu. I nikt tam nie nazywa pozyskania dotacji za ok. 56 mln zł boomem!!! Panie Małolepszy bez przesady proszę. Dobrze, że pozyskujecie dotacje. Źle, że finalizujecie je w pośpiechu i drogo, a długi zostawiacie przyszłości. :( (2018-07-28 12:30)
robroyrobroy
0
żeby nie było że nas nie stać (2018-07-29 08:45)
gajgaj
0
robroy. Dobry demot. Sam się przekonałem (ostatnio przez długi czas korzystałem z usług PKS) że przeszklony dach przystanku w upalne dni, jest łagodnie mówiąc, niepraktyczny. Zbyt wysoka wiata z daszkiem o szerokości jednego metra, nie chroni przed zacinającym deszczem. A ławka, która nie ma przyzwoitego oparcia jest dla tych, którzy nagrzeszyli i chcą odprawić pokutę.

Słusznie CBA zainteresowała się tymi przystankami w Kielcach. ;)
(2018-07-29 12:16)
wbienkowbienko
+3
PANIE I PANOWIE WŁODARZE ZIEMI SOCHACZEWSKIEJ, KADENCJA TRWA 4 LATA, A NIE 4 MIESIĄCE. NAGLE WAM SIĘ SPRAWY MIESZKAŃCÓW PRZYPOMNIAŁY? NAGLE KILKA MIESIĘCY PRZED WYBORAMI ZNOWU ZACZYNACIE GRAĆ "DOBRYCH WUJÓW"? Festyny "dla dzieci", wiaty, cuda niewidy, parki, aleje, promenady, chodniki tam gdzie trzeba i gdzie nie trzeba (w wielu miejscach robi je symultanicznie ta sama brygada i przez to wszędzie jest - przeprasza za określenie - rozpieprzone :) )

Wiecie jak nazwać ów "#Boom inwestycyjny", który wypełznął przed wyborami? Jak nazwać trzy i pół roku marazmu i bylejakości, i nagle działania na pokaz - robione pozornie z myślą o mieszkańcach, a faktycznie dla dostarczenia na kredyt kiełbasy wyborczej w celu zachowania władzy?

Kojarzy mi się kilka synonimów dla "#Boom inwestycyjny" (do wyboru: pojedynczo lub w kombinacjach), takich jak: #wyrachowanie, #krętactwo, #fałszywość, #nierzetelność, #dwulicowość ,#szachrajstwo, #zakłamanie, #nieprawdziwość, #szalbierstwo, #chytrość, #przewrotność, #kuglarstwo, #nieszczerość, #przebiegłość, #cynizm, #faryzeizm, #podstępność, #perfidia, ale ich tu nie użyję ;)I tak na koniec, jak zwykle z dedykacją dla naszych samorządowców, wyjątki z Bajeczek Babci Pimpusiowej A.Waligórskiego:

Siedziały raz dwie myszy popod polną miedzą.

Siedzą tak sobie, siedzą, siedzą, siedzą, siedzą,

Siedzą, siedzą, wtem nagle w srogi wigor wpadły!

Jak nie hycną do góry... i z powrotem siadły.


I dodatek ekstra:

Raz chory niedźwiedź pierdział, budząc miłosierdzie

A suseł mu oklaski bił po każdym pierdzie.

Czy ten suseł zwariował? - spytał dzięcioł śledzia.

Nie - śledź odparł - to rzecznik prasowy niedźwiedzia.


:) (2018-07-30 11:55)
kacperskyykacperskyy
+2
jerzyk bardzo dobre pytanie, skoro na ten cały boom dała unia a przy tym wszystkim asystował poseł małecki to:

- na co właściwie te milionowe obligacje (zadłużanie miasta) idą bo tego nie rozumiem?

- jak juz tak od tej unii dostajemy to dlaczego PIS (w tym poseł małecki) z takim zaangazowaniem ją obrażacie a dokladniej zasady wzajemnego szanowania sie oraz wspólpracy. pana post strasznie gryzie sie z tym co robi pańska partia.

- dlaczego tym boomem nie moża opędzić czegoś dla mieszkańców: zbiornik wodny z atrakcjami, zapleczem. parki z placami zabaw, kawiarniami, porządne sciezki rowerowe.. na co ten boom poszedł? na wiaty przystankowe? na remont dróg? jordanek nawet wam mars zasponsorował, wyremontowaliscie to co było zrujnowane i powinno być daaaawno temu juz zrobione i nazywacie to boomem? co mieszkancy maja tu robic?panie rzeczniku mozna prosic o krotki komentarz? (2018-07-30 12:34)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy