Nowe witacze oraz tablice informacyjne w Sochaczewie.

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Nowe witacze oraz tablice informacyjne w Sochaczewie. Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew


Nowe Witacze oraz tablice informacyjne w Sochaczewie.

Nasze miasto wzbogaci się o nowe tablice z planem miasta, tabliczki z nazwami ulic oraz witacze. Jeśli miasto wyłoni wykonawcę, do końca sierpnia powstaną nowe elementy Systemu Informacji Miejskiej (SIM), którego pierwsze fragmenty pojawiły się pod koniec ubiegłego roku.

Trwa przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Jak dowiadujemy się z informacji UM Sochaczew, dokumentacja ta ma objąć oznakowanie ulic za pomocą tabliczek nazw ulic. Na podstawie tych materiałów wykonanie oraz dostawa słupków wraz z tabliczkami, zgodnie z opracowaniem systemu informacji miejskiej (SIM). Wykonawca będzie również odpowiedzialny za zaprojektowanie i ustawienie witaczy, podświetlonych z instalacji solarnej a także dwie tablice informacyjne z mapą miasta. 

Witacze mają stanąć przy ulicy Chopina (wjazd od strony Żelazowej Woli), ul. 15 Sierpnia (wjazd od strony Skierniewic) oraz na ulicy Wyszogrodzkiej (wjazd od strony Brochowa). Witacze zasilane energią słoneczną z czujnikiem zmierzchowym,  będą miały 400 x 120 cm. Do krajobrazu Sochaczewa dołączą  również nowe tablice informacyjne wykonane z bezpiecznego szkła o wymiarach 160 x 200 cm. Nowe tabliczki a także tablice informacyjne pojawią się między innymi  na ulicach Wyszogrodzkiej, Chodakowskiej, Kaczorowskiego, Żeromskiego, Wojska Polskiego, 1 Maja. Razem będzie to 262 nowych oznaczeń.

Tablice informacyjne zawierają motyw klawiszy fortepianu, który ma nawiązywać swym wyglądem do dziedzictwa Fryderyka Chopina oraz Żelazowej Woli. Dotychczasowy wygląd tematu fortepianowego opracowała firma „Linia”z Wrocławia. Nowe tabliczki są koniecznością, gdyż oznakowanie numerem oraz nazwą ulicy posiada zaledwie 60 procent sochaczewskich domów, bloków czy firm. Urząd Miasta przypomina także o możliwości zamontowania na domu lub bloku tablicy wykonanej zgodnie  z Systemem Informacji Miejskiej. 

Szczegółowych informacji można zasięgnąć w w Wydziale Infrastruktury UM. 

Źródło Urząd Miasta Sochaczew.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

boszoboszo
0
Żądam witacza od strony Łowicza. (2018-05-10 22:24)
dragon36dragon36
+1
wszystko ładnie pięknie ,tylko stan ulic to tragedia wielka. (2018-05-11 08:16)
kacperskyykacperskyy
+1
spoko, fajnie ze sie poprawia, pominmy fakt, że raz wydane pieniadze i teraz ponownie, wazne ze ucza sie na bledach... i oby tylko nie znów chopin bo sochaczew to juz tym żyga... rownie dobrze mozemy reklamować sie pałacem kultury lub klasztorem w teresinie, to samo maja wspolnego z sochaczewem co chopin... (2018-05-11 08:41)
GRZECHGRZECH
0
Znowu?

Normalnie co kilka lat zmieniają tablice. (2018-05-12 22:54)
GRACEGRACE
0
Tabliczki z nazwami ulic ?

Jeżeli znowu tak mało czytelne, że trzeba się zatrzymać by przeczytać nazwę ulicy - to szkoda fatygi i pieniędzy podatnika, które trafiły do kieszeni jakiegoś mało znającego się urzędnika.

Po co kombinować z tymi tabliczkami? (2018-05-14 08:49)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy