Zaloguj się do konta

Nowi partnerzy Sochaczewskiej Karty Rodziny

Urząd Miasta w Sochaczewie
2013-02-11
Sprawy urzędowo-administracyjne

Kolejne dwie firmy przystąpiły do programu Sochaczewska Karta Rodziny wspierającego rodziny wielodzietne, wychowujące co najmniej troje dzieci. W ostatnich dniach do tego szlachetnego grona dołączyła szkoła językowa ENGLISH BEST WAY oraz zakład fotograficzny TERESY ŁASICY.

Warto odnotować, że łącznie w programie działa już 10 sochaczewskich firm, a są wśród nich m.in. dostawcy Internetu, fryzjerzy, szkoła językowa, kwiaciarnia, księgarnia, zakład fotograficzny, prywatne przedszkole i szkoła podstawowa. Oferta adresowana do rodzin z minimum trojgiem dzieci jest bardzo różnorodna. Można uzyskać m.in. 40-50% zniżki na Internet i darmową aktywację karty; 30% mniej zapłacić za kurs nauki języka angielskiego; 20% mniej za strzyżenie dziecka do 15 roku życia, 15% taniej można kupić podręczniki szkolne i przybory biurowe, 15% taniej wykonać zdjęcia do legitymacji szkolnej, paszportu, dowodu osobistego.

Program Sochaczewska Karta Rodziny funkcjonuje od niemal roku i od pierwszych chwil opiera się na ofercie miejskich jednostek kultury i sportu. Duże rodziny, bez względu na ich dochody, mogą korzystać z 50% zniżki przy zakupie biletów miesięcznych Zakładu Komunikacji Miejskiej, 50% ulgi przy zakupie karnetów na basen Orka, o połowę mniej płacą za zajęcia organizowane w Miejskim Ośrodku Kultury i bilety wstępu do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej.

- Ostatnio wprowadzona zmiana to także 50% obniżka cen jednorazowych biletów wstępu na basen prognozowanych opłat za śmieci. Chcemy, by rodziny deklarujące segregowanie odpadków nadających się do ponownego przetworzenia ponosiły od lipca koszty o połowę mniejsze. Na bilety na basen, zgoda Rady Miejskiej już jest. Uchwała przygotowana przez burmistrza zyskała akceptację wszystkich radnych. Jeśli chodzi o zniżkę w opłatach za śmieci, to sprawą zajmiemy się w najbliższym czasie mówi z-ca burmistrza Marek Fergiński.  

Więcej informacji na temat Sochaczewskiej Karty Rodziny, systemu zniżek proponowanego przez miasto i prywatnych partnerów, na stronie www.Sochaczew.pl, w zakładce MIESZKANIEC i podzakładce POLITYKA SPOŁECZNA.  

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc