Nowy amfiteatr nabiera kształtu

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Nowy amfiteatr nabiera kształtu  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Na podzamczu widać coraz większe zmiany. Od kilku tygodni możemy obserwować zarys kształtu nowo powstałego obiektu, a już lada chwila pojawią się tu siedziska na widowni. Ekipa budowlana właśnie rozpoczęła przygotowania do ich montażu. 

Nowy amfiteatr nabiera kształtu. Można już zobaczyć, jak mniej więcej będzie wyglądał. Ma on za zadanie wraz z pobliskimi Bulwarami tworzyć całość, która będzie wizytówką naszego miasta. Czy mi się to podoba? Niestety niekoniecznie. Osobiście byłam bardzo mocno przywiązana do starego amfiteatru. Wiem, nie był piękny, nowoczesny, zadbany, ale moim zdaniem był tam klimat, którego już nie ma i nie będzie. Kojarzy mi się z dzieciństwem, obwarzankami i watą cukrową kupioną na Dniach Sochaczewa. Z odpoczynkiem pod drzewem na murku w słoneczny, upalny dzień. Z koncertami, na których było tyle ludzi, że nie było gdzie stanąć i trzeba było przychodzić kilka godzin wcześniej, żeby zając dogodne miejsce. Rozumiem, że musimy iść z duchem czasu, że stary amfiteatr nie wyglądał najlepiej, ale jednak mi go brakuje. Tak po ludzku. 

Jak informuje Urząd Miasta Sochaczewa w sierpniu, przeprowadzone zostaną roboty związane z zalewaniem szalunku w centralnej części budynku i ukończony zostanie strop nad sceną amfiteatru. Założenie jest takie, że amfiteatr ma za zadanie nie przyćmić wzgórza zamkowego, ale wkomponować się w nie. Czy rzeczywiście uda się ostatecznie uzyskać właśnie taki efekt? To się wkrótce okaże. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

jerzyk2205jerzyk2205
+1
Nazwałem ten betonowy monument już wcześniej i zdania nie zmienię. Dla mnie to będzie kulturalna betoniarka. Taki ważny dla miasta i kosztujący kilkanaście milionów złotych obiekt kultury masowej, powinien być wcześniej poddany szerokim konsultacjom społecznym. Sochaczew nie jest grajdołem, gdzie władza wie najlepiej czego miastu potrzeba. Niestety beton króluje. (2020-07-21 11:02)
RouterRouter
0
zgadzam sie Panie jerzyk zupełnie,miasto jak takie pomysłowe to może po zakonczniu budowy niech wynajmuje ten obiekt na imprezy innym miastom bo jak dla nas raz w roku uzytkowany to żaden interes. (2020-07-21 12:19)
MitutoyoMitutoyo
0
jerzyk to mówisz że lepsze drewno czy metal? może jakiś plastik?

Na szczęście jesteście najprawdopodobniej w mniejszoci i generalnie to co by sie nie zadziało w mieście to jesteście negatywnie nastawieni... mantyka?(2020-07-21 14:51)
robroyrobroy
0
dajmy dokończyć budowlę,albo będą zachwyty albo nie (2020-07-21 16:55)
jerzyk2205jerzyk2205
0
A nie mogło być tak? Gdzieś we Włoszech! (2020-07-30 19:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy