Nowy budynek sądu – powinien powstać w ciągu 10 lat

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Nowy budynek sądu – powinien powstać w ciągu 10 lat  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Jak podaje Urząd Miasta Sochaczew do 2029 roku nowy budynek Sądu Rejonowego, który ma znajdować się na polach czerwonkowskich, ma mieć wydane pozwolenie na użytkowanie. Burmistrz miasta Piotr Osiecki, starosta Jolanta Gonta oraz Prezes Sądu Rejonowego w Sochaczewie Roman Ochocki i dyrektor sądu Magdalena Mikołajczyk podpisali w dniu 20 listopada porozumienie. 


Aby interesanci korzystający z usług Sądu Rejonowego w Sochaczewie mogli być obsługiwani w budynku spełniającym wszelkie wymagania dla obiektów publicznych, zabezpieczeń rozpraw czy dostępności dla osób niepełnosprawnych podjęto odpowiednie działania zmierzające do zmiany trudnych warunków jakie obecnie panują w budynku przy 1 Maja. 


Miasto Sochaczew uchwałą intencyjną przekazało działkę dla potrzeby wybudowania nowego gmachu sądu na części pól czerwonkowskich przy ulicy Olimpijskiej. Powierzchnia na jakiej znajdzie się budynek to powierzchnia 10.052 m2. W zamian budynek obecnego Sądu Rejonowego w Sochaczewie przy ulicy 1 Maja wraz z działką o powierzchni 3677 m2, który obecnie należy do Skarbu Państwa, przejdzie na własność miasta.  


Jak informuje UM Sochaczew - Porozumienie określa obowiązki każdej ze stron, m.in. kto przygotuje dokumenty niezbędne do formalnego przekazania skarbowi państwa hektarowej działki na polach, kto i w jakim terminie wystąpi do wojewody o zgodę na oddanie miastu nieruchomości przy ul. 1 Maja itd.


- Tym porozumieniem nie tylko wyznaczamy sobie kierunek działań, ale też zabezpieczamy interesy miasta. Zapisaliśmy w nim, że jeśli do 2025 roku inwestor nie uzyska pozwolenia na budowę, działka wróci do miasta. Osobiście widzę tu same plusy. Powstanie obiekt na pokolenia, który znacząco poprawi warunki pracy, nie będzie uciążliwy dla sąsiadów, a w przestrzeni miejskiej pojawi się kolejny nowoczesny obiekt publiczny – mówił burmistrz Piotr Osiecki.


Jeśli ministerstwo sprawiedliwości zdecyduje o budowie, przeznaczy na ten cel kilkanaście milionów złotych, nikomu nie przyjdzie już do głowy pomysł, by sochaczewski sąd likwidować lub ograniczać zakres jego działania, a takie były plany ledwie kilka lat temu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

first-onefirst-one
0
W sochaczewie buduje się tylko urzędy, a mieszkań nie ma, wciąż tylko same stare prlowskie bloki. (2019-11-22 13:03)
kacperskyykacperskyy
0
tak to na pewno przyniesie kase do miasta jak i wplynie na jego rozwój..... (2019-11-22 13:20)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy