Nowy numer Kulturki na koniec starego roku

Zdjęcia i foto: Nowy numer Kulturki na koniec starego roku Słowo pisane sochaczew

Nowy numer 'Kulturki' Tutaj!!!

Witam Wszystkich Kulturożerców,Już niedługo przed nami sylwestrowe szaleństwo. Zanim jednak oddamy się różnorakim uciechom i pożegnamy ten stary rok, proponuję Wam małą dawkę kultury, która mam nadzieję wprawi Was w szampański nastrój. Co tym razem przygotowaliśmy?
Nasi wysłannicy pojawili się na takich imprezach jak: sochaczewska VENA 2011, Turniej Jednego Wiersza o 'Kałamarz Metafor', a także byli świadkami ostatniego koncertu w 'Metalowcu'. To wydarzenie daje nam wszystkim powód do zastanowienia się nad tym jak bardzo w Sochaczewie potrzebne jest miejsce, w którym młodzi ludzie (i nie tylko) mogą kreatywnie spędzać czas. Od kilku miesięcy krąg osób tworzących kulturę niezależną w naszym mieście, ale także jednostki związane z takimi stowarzyszeniami jak: 'Kolektyw Twórczy Sochaczew', 'Nasz Zamek', 'L'ombelico Del Mondo', czy Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, próbują przeforsować pomysł przeprowadzenia ogólnej debaty z władzami miasta i organami odpowiedzialnymi za stan kultury i sztuki w Sochaczewie. Pierwszy krok został poczyniony- stworzyliśmy wspólnymi siłami ankietę, która ma być wyznacznikiem ogólnego poziomu zadowolenia mieszkańców naszego miasta z działających u nas placówek kulturalnych. Pierwsza tura ankiety już poszła w miasto i na tej podstawie mamy wstępny obraz, którego jednak jeszcze nie chcemy zdradzać. Teraz liczymy na to, że uda się debatę przeprowadzić w możliwie najszybszym czasie, a także na owocny dialog z włodarzami Sochaczewa.
'Kulturka' to oczywiście pismo, które w dużej mierze promuje i opisuje to co widzimy dosłownie za naszymi oknami, w naszym mieście, ale także stara się docierać nieco dalej. Tym razem dotarliśmy m.in. do pobliskiego Teresina, gdzie w TOK-u działa grupa teatralna- „CBA”. Dowiadujemy się o niej z ust młodych aktorów, ale także i opiekunki, Pani Natalii Fijewskiej- Zdanowskiej. Następnie docieramy do Warszawy, gdzie odbył się finał konkursu 'Down Obok Mnie'. Konkurs, który jest prawdziwą lekcją tolerancji dla gimnazjalistów i licealistów z całego województwa mazowieckiego, okazał się również niesamowitą okazją do zapoznania się z twórczością niezwykłej grupy tanecznej, „UP & DOWN PROJECT”. Spośród wielu wydarzeń kulturalnych naszej stolicy wybieramy dla Was trzy imprezy: 10-lecie serwisu Porcys, koncert amerykańskiego kwartetu - Flying Eyes, a także występ promujący nową płytę Katarzyny Nosowskiej. Za sprawą naszego nowego załoganta, Tomasza Ertmana sprawimy, że przeniesiecie się do katowickiego 'Spodka' na koncert legendy hard rocka, grupy Whitesnake. Nowy dział 'Mistrzowie Kina' pod patronatem SKF-u zapoczątkuje Nierob. Na początek wspomnienie legendarnego japońskiego reżysera, Yasujiro Ozu. Jak zwykle również duża porcja recenzji ze świata filmu, muzyki i literatury, a taże poezja.
Na koniec chciałbym powitać w naszym gronie nową osobę odpowiedzialną za skład i ład pisma, Kiwicę- Czarownicę, czyli Kamilę 'KIWI' Bartoszewicz. To w dużej mierze dzięki niej 'Kulturka' istnieje, a Wy możecie czytać te oto słowa.
W imieniu całej 'coolturkowej' załogi życzę ciekawej lektury, a także...
UDANEGO WYSKOKU DO NOWEGO ROKU!!!BY TEN NOWY ROK BYŁ DLA WAS DUŻO LEPSZY I CIEKAWSZY OD TEGO POWOLI JUŻ MIJAJĄCEGO!!!

RedakTur Bezczelny Łukasz 'Ch-Fu' Szewczyk

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (1)Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy