Nowy radny Karwowa: Stanisław Sobczak

/ 4 komentarzy

Frekwencja nieduża, bo zaledwie 19,45 %, ale to dość typowe dla wyborów uzupełniających. Nowym radnym miejskim Karwowa po niedzielnych wyborach został 67-letni Stanisław Sobczak, który zdystansował pozostałych kandydatów Stanisława Wachowskiego i Sylwestra Goźlińskiego, zdobywając 81 procent wszystkich ważnych głosów.

 

232 głosy na Stanisława Sobczaka (kandydat niezależny), 43 głosy na byłego wiceburmistrza Stanisława Wachowskiego (kandydat niezależny) i 11 głosów na Sylwestra Goźlińskiego (kandydat ruchu Kukiz’ 15). Tak ułożyły się głosy podczas wczorajszych (28 lutego 2016) wyborów uzupełniających do Rady Miasta Sochaczew. Na 1496 uprawnionych do głosowania mieszkańców, do urn poszło 291 osób, oddając 286 ważnych głosów. Dało to frekwencyjny wynik 19,45 %.

Nowy radny miasta Stanisław Sobczak zostanie zaprzysiężony w marcu br. Zastąpi on Sylwestra Zdzieszyńskiego, który stracił mandat w listopadzie zeszłego roku (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Mieszkańcy Karwowa dobrze znają Stanisława Sobczaka, który od wielu lat tu mieszka i prowadzi zakład napraw samochodów. Jest emerytowanym wojskowym, zaangażowanym w sprawy dzielnicy, między innymi udzielając się jako przewodniczący komitetów osiedlowych. W czasie kampanii wyborczej obiecał swoim sąsiadom.. sporo: asfalt na wielu lokalnych drogach, jak Grzybowa, Malinowa, Rybna, Porzeczkowa, Radiowa, Równoległa, Spokojna, Tęczowa i Wodna. Jeśli dotrzyma swoich obietnic, mieszkańcy bloków przyszpitalnych będą mieli plac zabaw dla swoich dzieci.

 

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

sylwester-gozlisylwester-gozli
+1
To są właśnie JOW-y, społeczność Karwowa wybrała swojego radnego. Tak właśnie powinno być, nie wygrywa jakiś " spadochroniarz " w mojej osobie, nie wygrywa jakiś tam wieloletni " działacz ", tylko człowiek któremu ufa społeczność jaką będzie reprezentował i bronił od zakusów urzędników. Życzę owocnej pracy. (2016-02-29 12:51)
dragon36dragon36
+1
wygrana Pana Stanisława chyba nie powinna dziwić nikogo. Pozostałym kandydatom gratuluje zebranych głosów. (2016-02-29 13:14)
dragon36dragon36
0
wygrana Pana Stanisława chyba nie powinna dziwić nikogo. Pozostałym kandydatom gratuluje zebranych głosów. (2016-02-29 13:14)
Kukiz15 SochaczewKukiz15 Sochaczew
0
Przyłączmy się do gratulacji dla zwycięscy i życzymy owocnej pracy.
Gratulujemy również Tobie Sylwku i Twojemu Komitetowi odwagi i determinacji.
Twój start niech będzie dowodem na to, że Jednomandatowe Okręgi Wyborcze (JOW) doskonale sprawdzają się w lokalnych środowiskach i równie dobrze sprawiłyby się w Sejmie.
(2016-02-29 13:44)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy