Nowy sezon Małej Akademii Chopinowskiej i Klubu Przyrodnika

Zdjęcia i foto: Nowy sezon Małej Akademii Chopinowskiej i Klubu Przyrodnika Imprezy cykliczne sochaczew

Już 8 marca rozpocznie się nowy sezon Małej Akademii Chopinowskiej i Klubu Przyrodnika oraz Najmłodszych Melomanów. To cykl ośmiu rodzinnych niedziel w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli z programem edukacyjnym dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, którym towarzyszą rodzice. 


Wiosenna odsłona Małej Akademii Chopinowskiej odbywać się będzie pod hasłem „Dźwiękiem malowane”. Warsztaty nawiązują do wystawy czasowej „Chopinowi Duda-Gracz”, która w maju zostanie otwarta w Żelazowej Woli. Zapoznamy się z przykładami muzyki ilustracyjnej, począwszy od słynnej „Wiosny” z „Czterech pór roku” Vivaldiego, poprzez działającą na muzyczną wyobraźnię podróż do Skandynawii, po obrazy zainspirowane twórczością Chopina. Zajęciom będą towarzyszyły piosenki związane z tematami warsztatów.


8 marca gościem specjalnym będzie skrzypaczka Agata Frysz, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina, a temat zajęć to „Wiosenne przebudzenie”. Słuchając „Wiosny” Vivaldiego dzieci dowiedzą się, jak w muzyce oddać sielski krajobraz, śpiew ptaków, deszcz i burzę. Omówiony zostanie koncert jako forma muzyczna. Nie zabraknie zabaw ruchowych i rytmicznych. 

Mali przyrodnicy będą szukać wiosny w parku. Sprawdzą, czy na pewno wszystkie zwierzęta zamieszkujące park śpią, czy ptaki przetrwały zimę w ukryciu i jak rośliny i zwierzęta funkcjonują w trudnych dla nich porach roku, jakimi są zima i przedwiośnie. 


Grupa 4-6 lat: 

11.00-11.45 – Mała Akademia Chopinowska

11.45-12.30 – Klub Przyrodnika

Grupa 7-11 lat: 

11.00-11.45 – Klub Przyrodnika

11.45-12.30 – Mała Akademia Chopinowska


Najmłodszych Melomanów zapraszamy jak zawsze na 10.00 i 10.30. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-4 lata. Śpiewanki i rytmiczanki na podstawie metody prof. Eliasa E. Gordona, proste sylaby łatwe do powtórzenia przez dzieci, różna skala, metrum czy tempo utworów przygotują maluszki do odbioru muzyki w przyszłości. Wspólny taniec, śpiew i kołysanie to okazja do zawiązania szczególnej relacji między dzieckiem a rodzicami, których zapraszamy do czynnego uczestnictwa w zajęciach.


Cennik:

Najmłodsi Melomani

koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęcia

Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika (łącznie)

koszt: 15 zł pojedyncze zajęcia, 45 zł karnet na 4 zajęcia

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy