Nowy sprzęt dla oddziału neonatologicznego

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć

Ruszyła ogólnopolska akcja dostarczania do szpitali sprzętu medycznego, zakupionego ze środków pieniężnych zebranych przez wolontariuszy WOŚP. Dla wielu szpitali w Polsce taki dar to niejednokrotnie jedyna szansa pozyskania nowoczesnego sprzętu do diagnozowania, leczenia lub ratowania życia ludzkiego. Sochaczewski szpital po raz kolejny otrzymał ogromną pomoc w postaci przekazanego sprzętu, tym razem dla oddziału neonatologicznego.

W tym roku dla noworodków przebywających na oddziale neonatologicznym w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie zostały zakupione: nowoczesne inkubatory, kardiomonitor, lampa do fototerapii, stanowisko do resuscytacji noworodka oraz bilirubinometr, który określa poziom bilirubiny we krwi, co z kolei daje wiedzę na temat stopnia zaawansowania żółtaczki u nowo narodzonego dziecka. Jak widać podarowane sprzęty są niezwykle przydatne, a wręcz niezbędne w opiece nad noworodkiem.

- Do szpitala trafi specjalistyczna aparatura, której wartość niejednokrotnie przekracza całkowite kwoty przewidziane w budżetach jednostek medycznych na osprzętowanie poszczególnych oddziałów. Wartość takich gestów jest nieoceniona. Ten nowoczesny sprzęt daje poczucie pewności, że nie tylko opieka personelu medycznego w naszym szpitalu jest na wysokim poziomie. Obecnie rozbudowywany i unowocześniany jest Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz nowo otwarta, darmowa szkoła rodzenia. Mamy nadzieję, że wdrażanie wysokich standardów przełoży się na znaczny wzrost urodzeń w sochaczewskim szpitalu – powiedział wicestarosta Janusz Ciura, przewodniczący Rady Społecznej Szpitala. I jak przypomina wicestarosta Rada Społeczna ZOZ przy Szpitalu Powiatowym 15 listopada 2013 roku wyraziła zgodę, aby szpital przyjął w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy następujący sprzęt medyczny: bilirubinometr, inkubator zamknięty, kardiomonitor, lampę do fototerapii, stanowisko resuscytacyjne.

Wszyscy pracownicy szpitala oraz pacjenci dziękują fundacji Jurka Owsiaka i wolontariuszom WOŚP za ogromne zaangażowanie w akcję pomocy szpitalom. To dzięki ich charyzmie i poświęceniu kolejny raz sochaczewski szpital otrzymał najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Należy podkreślić fakt, że fundacja nie tylko przekazuje na użytek pacjentów sprzęt, ale także dba o serwis w czasie jego eksploatacji. Co także jest ogromnym odciążeniem dla budżetu szpitalnego a dla lekarzy i pielęgniarek jest to znak, że aparatura jest zawsze sprawny i gotowy do pracy. Ten gest pomaga umacniać pozycję placówki w czołówce najlepiej wyposażonych szpitali powiatowych na terenie województwa mazowieckiego.

Ratowanie życia i zdrowia mieszkańców powiatu sochaczewskiego to podstawowe zadanie realizowane od lat przez Szpital Powiatowy w Sochaczewie. Unowocześnianie oddziałów, wymiana zużytego sprzętu i zastępowanie go nowoczesnym, pozwala lekarzom sprawnie nieść pomoc medyczną.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

JessyJessy
0
To jest news dla wszystkich tych, którzy uważają, że Owsiak to złodziej i najgorsze zło w Polsce....Brawo Panie Owsiak, brawo WOŚP. Prawda jest taka, że gdyby nie Owsiak to nasz służba zdrowia nie miałaby kompletnie nic, zobaczmy ile szpitali w całej Polsce zostało wyposażonych w bardzo drogi i potrzebny sprzęt. No ale wiadomo, najlepiej jest krytykować wszystko dookoła a samemu nie robić nic.
(2014-03-03 10:15)
mierkamierka
0

Dziękujemy Owsiak. tylko szkoda ze pan burmistrz nie pozwolil zrobić swiatelka do nieba. niby sponsora nie było ale pis jest wrogiem owsiaka. Ciekawe czy ladnie podziekuja Owsiakowi.


(2014-03-03 23:02)
mksmks
0
Pewnie - super ze WOŚP kupuje sprzęt - wspomnę oczywiście ze za NASZE PIENIĄDZE. Pytanie tylko dlaczego Sąd w Żninie wydał niekorzystny dla P.Owsiaka wyrok ujawnienia sprawozdań finansowych fundacji (niektórych rzeczy komercyjne i publiczne media nie podają do publicznej wiadomości). Oczywiście nie chcę nikogo oskarżać, ani posądzać, ale skoro wszystko jest takie OK i w porządku, dlaczego wyrok (de facto) już prawomocny wywołał w P. Owsiaku taką falę agresji i potępienia dla PIS (co zresztą ma wspólnego z tym pis skoro osobą która złożyła pozew w sądzie o ujawnienie sprawozdań wcale nie był PIS????) Dla mnie logiczne jest to ze ktoś kto daje pieniądze na słuszne cele ma prawo wiedzieć w jaki sposób są wydatkowane. Dziwne w mentalności naszego społeczeństwa jest to ze jak bardzo pragniemy wiedzieć i uparcie dążymy do posiadania wiedzy - na co pieniądze wydaje kościół i kler (choć wspomnę ze najbardziej interesuje to tych, którzy na kler i  kościół nie dają złotówki) a w tym przypadku informacja taka stanowi wielką obrazę jednego "wielce" poszkodowanego PANA. (2014-03-04 07:37)
mksmks
0
Sprostowanie - Sąd w Złotoryi. http://kontrowersje.net/4_lutego_sko_czy_si_jerzy_owsiak_proces_wygrany_i_jest_wyrok (2014-03-04 07:58)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy