Nowy wygląd okolic dworca PKP

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: Nowy wygląd okolic dworca PKP Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Nowy wygląd okolic dworca PKP.


Starostwo Powiatowe w Sochaczewie podpisało umowę z firmą Strabag z Pruszkowa na wykonanie przebudowy ulicy Towarowej, Ks. Janusza oraz Sienkiewicza. Przedstawicielami władzy byli Pani Jolanta Gonta starosta sochaczewski, Pan Tadeusz Głuchowski wicestarosta  a także Pani Małgorzata Dębowska Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.  To właśnie firma Strabag wygrała przetarg na wykonanie robót budowlanych.  Prace tej firmy mieszkańcy Sochaczewa mogli już zobaczyć przy realizacji przebudowy ulicy Staszica oraz mostu w ciągu ulicy Płockiej. Inwestycję wspiera samorząd miejski zatem w spotkaniu uczestniczył również  burmistrz Pan Piotr Osiecki oraz jego zastępca Pan Dariusz Dobrowolski.

Kwota na realizację przebudowy tych dróg jest dofinansowana z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Całość inwestycji to kwota 4 989 167,51 zł.

Prace zaczną się już w wakacje. Czas ten dla osób mieszkających oraz na co dzień korzystających z tych ulic zapowiada się jako bardzo ciężki. Do pierwszych uciążliwości należeć będzie zmiana organizacji ruchu. Tutaj wykonawca postara się aby mieszkańcy mogli w dogodny sposób dojechać do stacji PKP oraz aby nie było problemów z zaparkowaniem swoich aut. Z tym jak wiadomo w okolicy stacji PKP jest zawsze trudno.

Przebudowa trzech dróg powiatowych to łącznie odcinek 911 metrów. Modernizacji zostaną poddane kanalizacja deszczowa, chodniki, cztery skrzyżowania i zjazdy do posesji. Całość terenu przy stacji PKP ulegnie polepszeniu. Powstaną jednostronne ścieżki pieszo – rowerowe, sześć zatok postojowych oraz jedna zatoka przeznaczona dla autokarów. Przy gruntownych zmianach nie można pominąć realizacji oznakowania pionowego oraz poziomego wraz z elementami bezpieczeństwa.

Współpraca pomiędzy samorządem miejskim i powiatowym przynosi same korzyści dla mieszkańców w postaci wielu wspólnie wykonanych zadań, podnoszących atrakcyjność oraz komfort korzystania z różnych przestrzeni naszego miasta.


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

robroyrobroy
0
ś.p.Roman Kłosowski-Panie Romanie-budował Pan razem z inż. Karwowskim dworzec Centralny w Wawie,jaki film mógłby powstać przy budowie CENTRALNEGO lotniska w Baranowie? no szkoda że nie powstanie (2018-06-13 06:20)
NovJanNovJan
+1
kolejna jedostka się zorientowała ze w tym roku wybory."Tutaj wykonawca postara się aby mieszkańcy mogli w dogodny sposób dojechać do stacji PKP oraz aby nie było problemów z zaparkowaniem swoich aut."na pewno pani starosta pomoże - juz przy remoncie ronda pomogła jak mogła utrudniając totalnie ludziom dojezdzającym dojazd na stacje zagradzając czym sie da dojazd koło starostwa aby tylko nikt na stacje nie mógł dojechać."aby nie było problemów z zaparkowaniem swoich aut. Z tym jak wiadomo w okolicy stacji PKP jest zawsze trudno"

wystarczyłoby troche dobrej woli ogranu zarzadzającego drogą(w tym wypadku chyba Starostwa) i usuniecie archaicznego znaku zakazu parkowania po prawej stronie na wysokosci parkingu - tam juz od bardzo dawna nie ma zatoczek autobusowych a policja swego czasu sypała mandatami jak z rękawa - ale widać w starostwie nikomu to nie przeszkadzało i nadal nie przeszkadza.wybierzmy ich na kolejne kadencje to znowu sobie o nas przypomną za kolejne 4 lata. (2018-06-13 11:12)
MitutoyoMitutoyo
0
"wybierzmy ich na kolejne kadencje to znowu sobie o nas przypomną za kolejne 4 lata."

Ile Ty masz lat? Urodziłeś się wczoraj?

Czy to ta ekipa czy inna, zawsze przypominają sobie pod koniec kadencji.

Swoją drogą czy jest coś co Was jeszcze cieszy czy tylko już marudzić i narzekać potraficie? :) (2018-06-14 15:59)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@Mitutoyo

Funkcjonuję w samorządzie lokalnym od 1999 roku. Nie było wcześniej ekipy samorządowej, która boom inwestycyjny planowała i realizowała głównie w roku wyborczym. Oczywiście chodzi o zrobienie pozytywnego wrażenia na wyborcach, ale czy skumulowane z tego powodu uciążliwości dla mieszkańców nie okażą się zbyt kosztowne dla decydentów? (2018-06-15 14:09)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Zerknąłem na stronę internetową Powiatowego Zarządu Dróg (PZD) w Sochaczewie, gdzie jest informacja o rozstrzygnięciu przetargu. PZD informuje, że na zadanie zamierza przeznaczyć kwotę 3 228 782,85 zł brutto, w tym dotacja z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” w kwocie 1 632 891,00 zł. Ofertę złożyła tylko jedna firma Strabag na kwotę 4 989 167.51 zł brutto.

http://pzd.sochaczew-powiat.bip.org.pl/pliki/pzdstsochaczew/wykaz_zlozonych_ofert_towarowa_sienkiewicza_ksiecia_janusza_wer._4.pdf

Powiat ogłosił, że wybrał tę jedyną ofertę. Dołożył więc do zadania ok.1,8 mln zł!!! Jak widać potrzeba sukcesu i presja zbliżających się wyborów samorządowych działa, a miejsko-powiatowa "dobra zmiana" zgodnie się w tych rozstrzygnięciach wspiera. (2018-06-16 21:20)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Powyższy artykuł eksponuje walory estetyczne inwestycji i korzyści dla mieszkańców płynące ze zgodnej współpracy miasta i powiatu. Czyżby wszystko było takie cacy? Przejrzałem BIP PZD dokładniej. Otóż przetarg na to zadanie był ogłaszany trzy razy. Trzykrotnie zgłaszał się tylko Strabag. Za pierwszym razem (14.02.2018 r.) zaproponował lepsze warunki - 4 857 839,93 zł + 24 miesiące dodatkowej gwarancji. Przetarg unieważniono i powtórzono 23.03.2018 r.. Wówczas Strabag zaostrzył swoją propozycję (wyższa kwota - 4 989 167,51 zł i brak dodatkowej gwarancji). Przetarg ponownie unieważniono i ogłoszono kolejny 23.04.2018 r. Do trzech razy sztuka!!! Tym razem już nie było wyjścia. Zdecydowano się dołożyć 1,8 mln zł, aby nie stracić 1,6 mln zł dotacji od wojewody. Miasto w budżecie 2018 roku zaplanowało kwotę 820 000 zł - 50% udziału własnego powiatu w zadaniu (1,6 mln zł). Jaki teraz będzie udział miasta w zadaniu? Czy burmistrz w ramach dobrej współpracy sięgnie po kolejne obligacje i solidarnie dołoży jeszcze z budżetu miasta 900 000 zł? (2018-06-16 22:14)
linulinu
0
@Mitutoyo

Dworzec w Sochaczewie wygląda jak za Gierka, ulice dziurawe, syf, każdy parkuje gdzie chce, do tego te autobusy z końca lat 70 ... qwa o jakim narzekaniu mówisz, toć to wizytówka powinna byc, a nie taki shit !!

Umówmy się, jeżdże codziennie i widzę ten syf.... żule, zasrane toj-toje gdzie pijaczki zostawiają puszki i butelki, żule szcący po murach (ostatnio takiego pogoniłem, chcial szczać koło biletomatu !!) , nie rozebrany stary kibel, żulernia pod sklepem na ławce.

Tak okolice PKP to syf i nie oszukujmy się że jest inaczej. To nie narzekanie, to rzeczywistość!

Jak dziś pamietam Osieckiego stojącego przed wyborami koło tunelu o godzinie 4.30 rano i obecującego jakie to bedzie qwa ahh i ohh... (2018-06-17 09:12)
jerzyk2205jerzyk2205
0
A co na to radni powiatowi? Czy wyrazili zgodę na zwiększenie kosztów inwestycji o ok. 1,8 mln zł? To podstawa formalna, aby PZD podpisał umowę z firmą na wykonanie zadania. (2018-06-19 00:10)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy