O cztery punkty za mało

Zdjęcia i foto: O cztery punkty za mało Koszykówka sochaczew

W tym sezonie UKS MOSiR Basket Sochaczew reprezentują w rozgrywkach ligowych drużyny U-14 dziewcząt i chłopców. Obydwie rozpoczynają dopiero przygodę z koszykówką dlatego trudno liczyć na ich zwycięstwa.

Przed piątkowym meczem z Legionem Legionowo po cichu liczono na pierwsze zwycięstwo chłopców. Trzej pierwsi rywale byli poza zasięgiem naszych koszykarzy. Przegrali oni kolejno z Polonią Warszawa, La Basket Warszawa oraz MKS Pruszków. Wydawało się, że ekipa z Legionowa była do ogrania.

Pierwsze minuty zostały przespane i rywale w pewnym momencie prowadzili 25:12. Na szczęście koszykarze Basketu obudzili się i w trzynastej minucie doprowadzili do remisu 25:25. Po kilku kolejnych akcjach sochaczewianie prowadzili już 32:27. Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać. Po dwóch kwartach Legion prowadził jednym punktem.

Kolejne dwie części gry to walka punkt za punkt. Marcin Kubiak rządził i dzielił na boisku. Szkoda, że w końcowych minutach zabrakło temu zawodnikowi trochę sił i przestał trafiać. 35 punktów zdobytych w meczu, to bardzo dobry wynik. Trójkami rywali kąsał Edward Hilchen. Niestety było to zbyt mało żeby zwyciężyć. Rywale zdobyli o cztery punkty więcej.

Pomimo porażki trzeba młodych koszykarzy pochwalić za ambitną walkę do ostatniej syreny. tym razem się nie udało, może następnym razem będzie lepiej. W sobotę ich koleżanki wyjeżdżają na mecz do Sokołowa Podlaskiego. Ich rywalkami będą Mistrzynie Polski z MKK.

UKS MOSiR Basket Sochaczew - Legion Legionowo  74:78 (19:25, 17:12, 15:15, 23:26)

Marcin Kubiak (35), Edward Hilchen (21), Michał Kowalczyk (6), Mateusz Ficygowski (4), Adam Wieczorek (2), Kacper Kuczma (2), Wiktor Michurski (2), Kacper Rydzek (2), Bartosz Wasilewski, Damian Pawłowski, Marcin Kulisiewicz, Juliusz Hilchen, Mikołaj Racinowski, Kacper Dąbrowski