O dwóch takich, co ukradli księżyc

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: O dwóch takich, co ukradli księżyc Edukacja sochaczew

Parę dni temu - 21 października 2016 r. klasa pierwsza i druga pod opieką pań: p.M.Ciukszy,
p. P.Kocimskiej, p. M.Zielińskiej wybrały się na musical pt.: „O dwóch takich, co ukradli księżyc” w Teatrze Rampa w Warszawie. W rolę tytułowych bohaterów wcieliły się znane z programów muzycznych: p.Dorota Osińska i p.Michalina Brudnowska.

Poznaliśmy barwną historię braci bliźniaków- Jacka i Placka, którzy wyruszyli w podróż życia by skraść księżyc. Śledziliśmy pasjonujące przygody dwóch łobuziaków, ich niezliczone psoty, beztroski tryb życia. Początkowo żarłoczni i okrutni bracia podczas wyprawy doświadczyli bolesnej lekcji, która zaowocowała moralną przemianą.

Adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści Kornela Makuszyńskiego przeniosła nas w bajkowy świat, w którym dobro i matczyna miłość zawsze zwyciężają. Piękna oprawa muzyczna, futurystyczne stroje oraz wspaniała gra aktorów sprawiły, że czas minął nam szybko i przyjemnie. Efektom świetlnym towarzyszyła doskonała muzyka, a piosenki pomagały zrozumieć uczucia postaci i wprowadzały w odpowiedni nastrój.

Po przedstawieniu mieliśmy okazję rozmawiać z aktorem grającym w spektaklu oraz podziwiać teatr od kulis. Odczuwaliśmy prawdziwą magię teatru, zobaczyliśmy nietypowe stroje oraz scenografię, która oddawała klimat przedstawienia. Zauroczyła nas ogromna kula-księżyc zajmujący centralne miejsce na scenie.

Wizyta w „prawdziwym teatrze” i oglądanie przedstawienia „na żywo” dostarczyły nam wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń. Już nie możemy się doczekać, kiedy wybierzemy się na kolejne przedstawienie !

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Feliksowie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy