O krok od śmierci w płomieniach

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: O krok od śmierci w płomieniach Komunikaty sochaczew

We wtorek, 29 października, o godzinie 17:40 dyżurny operacyjny powiatu w Stanowisku Kierowania KP PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o dymie wydobywającym się z okien opuszczonej kamienicy przy ul. Krakowskiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

 

Przybyli na miejsce strażacy zastali zadymienie z okien pustostanu na 1 piętrze. Jednocześnie otrzymali od osoby postronnej informacje, że w środku może przebywać człowiek.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych z linią szybkiego natarcia weszli do budynku. Okazało się, że paliły się śmieci w jednym z pomieszczeń. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono przeszukiwanie, które doprowadziło do odnalezienia około 60-letniego mężczyzny, podtrutego dymem, z oparzeniami lewej części ciała oraz pleców.

Poszkodowanego natychmiast ewakuowano ze strefy zagrożenia oraz przystąpiono do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy (schładzanie oparzeń przy pomocy opatrunków hydrożelowych, tlenoterapia, wsparcie psychiczne oraz termoizolacja) do czasu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego. Po dojeździe ambulansu mężczyzna został przekazany załodze pogotowia, a następnie odwieziony do szpitala.

Tekst i zdjęcia: kpt. T. Fijołek

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie

kppsp.e-sochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy