O mieście, które przydarzyło się partii rządzącej - małomiasteczkowy song

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: O mieście, które przydarzyło się partii rządzącej - małomiasteczkowy song  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Kiedy pojawia się tyle absurdów, które nie są ani żadną wartością artystyczną, ani, tym bardziej, logicznie wytłumaczalnym zjawiskiem wtedy wchodzę ja – cała na dramowo – i robię rewolucję tekstową, obyczajową i kulturową, która Was burzy. To będą wieści małomiasteczkowej treści, na małomiasteczkową melodię o małomiasteczkowych realiach małomiasteczkowych mieszkańców w rytmie małomiasteczkowych komentarzy, przy czym odwrotnie do autora małomiasteczkowego hitu wjadę nie sama, a z garścią (auto)ironicznych komentarzy. Zrobię to, co zrobił Podsiadło – tyle, że lepiej. 

Sochaczew ma jedną, bardzo poważną dysfunkcję, która nie pozwala mu normalnie żyć, oddychać, cieszyć się i być miastem, które przyciąga. Gdyby zmienić mu nazwę na Sprzecznościew, nie dość, że byłaby bardziej adekwatna, to nikt nie zorientowałby się, że nazwa została właśnie zmieniona, gdyż nasza rzeczywistość tak wygląda. Ostatnio natknęłam się na projekt ulotki wyborczej burmistrza naszego miasta z ostatnich wyborów, na którym widoczne są wielkie litery, które tworzą napis: GWARANCJA ROZWOJU. Biorąc pod uwagę Święto Trzech Króli, w którym Pan Burmistrz tak ochoczo bierze udział oraz ostatnie hulanki-swawole miejskie, myślę, że zdecydowanie lepsze w kolejnych wyborach byłoby: Piotr Osiecki – ZASTANĘ SOCHACZEW DRZEWINIANY, A ZOSTAWIĘ MUROWANY. Chwytliwe i nie mija się z prawdą.

To, że My w zielone już nie gramy było wałkowane milion pięćset sto dziewięćset nie pocałowałem stópki Jezuska przecież mojego przed wyjściem razy – znane i nielubiane, natomiast moją uwagę zwróciła ostatnio porażająca ilość ławek na patelni w liczbie 5 (słownie i dosłownie: pięć). Na szczęście, włodarze zadbali o komfort mieszkańców, ponieważ przy wejściu czekała cała sterta opon na Bieg Cichociemnych – wchodzisz, bierzesz oponkę, siadasz gdzie Ci się żywnie podoba – wychodząc odkładasz. Tak myślę, że byłby to dobry i niezwykle oryginalny pomysł na zasilenie budżetu miasta – w innych miastach na plaży leżaki, u nas opony. Jedna opona pięć złotych za godzinę używania i można zrobić kolejną przemądrą inwestycję za kilkanaście milionów. Kolejną inwestycję, której esencją będzie zburzenie ważnej dla mieszkańców budowli i zastąpienie jej czymś zupełnie innym, zburzenie wspomnień. Kolejną inwestycję, która chciałoby się powiedzieć, mydli oczy, ale jest tak brudna, że z mydłem niewiele ją łączy. Przy okazji czarnych marszów wspominałam, że Sochaczew jest kobietą, a teraz mogłam się upewnić, że mówiłam prawdę. Jeśli kupować kobiecie codziennie bukiet kwiatów, to po kilku dniach stanie się to rutyną, a obdarowywana przestanie zauważać starania, ale jeżeli dostanie kwiaty raz od wielkiego dzwonu - jest wniebowzięta. I tak właśnie My, Sochaczewianie, cieszymy się z miski wyborczej dla psów na placu Kościuszki. Jak władza nie umie w psy, to nie szczeka, bo jej schronisko ucieka. Taki tam nasz sochaczewski spleen.

Żeby nie zrobiło nam się tutaj za kokardkowo-cukierkowo, jakoby tylko władza była zła, teraz jest ten gorzki moment, kiedy robimy rachunek sumienia. Nie przekonują mnie komentarze, w których wylewa się moc negatywnych emocji spowodowanych tym wszystkim, co teraz się dzieje. Nie przekonują mnie także komentarze o zmianie burmistrza. Nikt inny tylko ludzie, większość mieszkańców kupionych za obietnice gwarancji rozwoju o wartości banknotu z Janem III Sobieskim, wybrali jedynie słuszną opcję, więc ją mają – włodarzy miasta, elitę intelektualną, która niszczy zieleń, wyrzuca hajs na dzbany i nazywa nie-patriotami, tych, którzy w wyborach nie zdecydowali się zagłosować na partię rządzącą. A teraz bierzcie taki Sochaczew i korzystajcie z niego wszyscy.

Pora stąd wyjechać, bo strach, że wszystko przejdzie na moje dzieci...

 3.3
Oceń
(7 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

pierwsza_krewpierwsza_krew
0
"Głupiec zawsze znajdzie głupszego od siebie, który będzie go uwielbiał." - Krótkie podsumowanie lokalnej rzeczywistości. (2019-06-17 10:00)
SieciechSieciech
0
Ledwo doczytalem do końca. Ale jakie miasto - tacy dziennikarze :) (2019-06-17 11:38)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Powyższe potwierdza tylko zasadność cytatu. (2019-06-17 14:36)
ShitmonsterShitmonster
+2
Jak już wyjeżdzasz... Ariwederczi!

https://www.youtube.com/watch?v=6-scn5KvtfE (2019-06-17 22:34)
MitutoyoMitutoyo
0
Cytat jakiegoś gościa w kiecce zapewne pijaczyny :) 

Smutne to wasze życie jest strasznie. (2019-06-18 00:39)
kacperskyykacperskyy
0
smutne smutne, czlowiek musi co dzien audi sluzbowym dojezdzac do pracy, w aucie klima, w robocie klima, te papierki, podyplomówke zrobic, dzieci na angielski zawieźc,  ch*jnia mowie ci..WY patrioci to macie zycie! zasilacze plyną, postojsz pod sklepem, na*biesz się to dziecko do domu cie zgarnie, z mopsu kaska jest to i w kredo beeme za 2500 tysia w gazie sie wezmie, w kolejce po zasilacz tez z ziomalami sie pogada, w domu zonie doj*bniesz ale to nic w niedziele ksiadz wyspowiada za piątala na tacę i na psychice lżej... ehhh panie zazdraszczam (2019-06-18 07:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy