Wyścig kolarski Dookoła Mazowsza Teresin 2017: O szprychy błysk

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wyścig kolarski Dookoła Mazowsza Teresin 2017: O szprychy błysk Kolarstwo sochaczew
+4

W środę (26.07) Teresin gościł uczestników 60 Wyścigu Dookoła Mazowsza. Na stadionie pojawiło się wiele sławnych i znanych osób. Zacznijmy od spikerów – Włodzimierza Reznera (żyjąca legenda dziennikarstwa radiowego) oraz Tomasza Jarońskiego (kibice Eurosportu znają głos tego dziennikarza z relacji z wielkich kolarskich wyścigów oraz zawodów biathlonowych). Imprezę uświetnili swoją obecnością między innymi: Dariusz Banaszek (prezes PZKol), Marek Olechowski (wójt gminy Teresin) oraz kolarze Grzegorz Krejner i Daniel Chądzyński. Nadmienię, że po zakończonym ściganiu prezes wręczył wójtowi złotą Honorową Odznakę PZKol.

Punktualnie o trzynastej padł startera strzał. Na trasę o długości 168 km (8 rund po 21 km każda) wyruszyło 141 kolarzy (z trzynastu państw), do mety dojechało 133. Z wyścigu wycofał się między innymi Lucas Liss (Mistrz Świata w scratchu oraz Mistrz Europy w omnium; syn znanego polskiego kolarza Lucjana Lisa – srebrnego medalisty olimpijskiego z Monachium oraz dwukrotnego medalisty Mistrzostw Świata).

Oprócz wspomnianego Lissa w peletonie aż roiło się od znanych kolarzy. Wokół Teresina (trasa wiodła przez Gaj, Dębówkę, Budki Piaseckie, Stary Mikołajew, Kawęczyn, Hermanów, Szymanów, Elżbietów) jechali między innymi: Adrian Tekliński (olimpijczyk z Londynu, Mistrz Świata w scratchu), Matti Nieminen (Mistrz Finlandii, ubiegłoroczny zwycięzca etapu w Teresinie oraz Wyścigu Dookoła Mazowsza, tym razem był dopiero 49), Jarosław Marycz (w 2014 roku wygrał Wyścig dookoła Mazowsza), Jacek Morajko (olimpijczyk z Pekinu, Mistrz Polski 2010), Marek Rutkiewicz (srebrny medalista Mistrzostw Polski w 2016 i 2017 roku), Marcin Białobłocki (Mistrz Polski 2015 i Vice-mistrz Polski 2016) oraz Alois Kaňkovský (olimpijczyk z Aten i Pekinu, pierwszy Mistrz Świata w omnium z 2007 roku, brązowy medalista Mistrzostw Świata w madison). Nie zabrakło też „egzotycznych” kolarzy. Syrię reprezentowali Nazir Jaser oraz Tarek Al Moakee (obydwaj reprezentowali grupę Ked-Stevens Radeteam Berlin, pierwszy z nich zajął w Teresinie 19 miejsce).

Od pierwszych metrów rozpoczęły się ataki. Już na pierwszym okrążeniu od peletonu oderwało się jedenastu zawodników. Po przejechaniu kolejnych kilometrów zostało ich tylko czterech. Przewaga ich dochodziła do ponad dwóch minut. Na ostatnim okrążeniu peleton znacznie wzmocnił tempo i dopadł uciekinierów. Pasjonujący finisz z grupy wygrał o błysk szprychy Czech Alois Kaňkovský (Elkor-Author Cycling Team), który po prologu i pierwszym etapie został liderem.

Ciekawostką wyścigu było pojawienie się na trasie sponsora wyścigu Daniela Chądzyńskiego. W ramach treningu pojechała za ucieczką i przez kilka okrążeń i puścił koła. Forma Mistrza Świata Masters jak widać jest wysoka. Może popularny Danielo ponownie w tym roku założy tęczową koszulkę.


Wyniki I etapu

1.Alois Kaňkovský (Czechy, Elkor-Author Cycling Team) 3:52.50

2.Grzegorz Stępniak (Polska, Wibatech 7R Fuji) 3:52.50

3.Eryk Latoń (Polska, Team Hurom) 3:52.50


Zwycięzcy lotnych premii

I – Vasili Strokau (Białoruś)

II – Vasili Strokau (Białoruś)

III – Maris Bogdanovics (Łotwa, Rietumu Banka Ryga)


Klasyfikacja po pierwszym etapie (żółta koszulka – sponsor Danielo Sportswear)

1.Alois Kaňkovský (Czechy, Elkor-Author Cycling Team)

2.Grzegorz Stępniak (Polska, Wibatech 7R Fuji) strata 0.01

3.Maris Bogdanovics (Łotwa, Rietumu Banka Ryga) strata 0.02


Koszulka Biała (zawodnicy U-23) – Vasili Strokau (Białoruś)

Koszulka Zielona (supersprinter) – Grzegorz Stępniak (Polska, Wibatech 7R Fuji)

Koszulka Fioletowa (aktywny) – Vasili Strokau (Białoruś)


Klasyfikacja drużynowa

1.CCC Sprandi Polkowice 11:47.04

2.Rietumu Banka Ryga) strata 0.08

3.Niemcy strata 0.12


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy