O tym, że....

/ 5 komentarzy / 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: O tym, że.... Wystawy, projekty sochaczew
+4

- No weź, Kaśka, coś napisz - wspomni raz na jakiś czas naczelna. A Kaśka kręci, że już, że prawie, że tekst w zasadzie gotowy, że pomysł jest, tylko trzeba napisać, w najgorszym wypadku ino wyjustować. I tak lawiruje, ściemnia, a dni lecą. I tygodnie też. Ale Kaśka ma kłopot, bo bardzo by chciała coś miłego o swoim mieście napisać, ale nie może, bo ją wszystko wkurza. Nie chce wszak kolejnego tekstu żółcią zalać, bo i tak nominacje do malkontenta roku ma w kieszeni jak nic. 


Dlatego tym razem Kaśka nie napisze o beznadziejnych feriach w mieście, podczas których zaproponowano dzieciom a) rysunki  b) rysunki c) tak, zgadliście - rysunki. No dobra, w Muzeum się kilka fajnych rzeczy działo, ale te nasze MOKi to leżą i kwiczą. Halina Trojańska jest w zasadzie koniem trojańskim, ktoś nam go wepchnął podstępem i nie wiemy, jak się go pozbyć. Nie przyjechał żaden, beznadziejny nawet, teatrzyk dla dzieci!!! Kaśka zazdrośnie sprawdza ofertę Łowicza i bardzo żałuje, że ma on ferie w innym terminie. No wszystko się przeciw niej sprzysięgło!


Kaśka nie napisze też o tym, że miasto wycofuje się z działalności kulturalnej, podczepia się pod działalność różnych inicjatyw prywatnych, że niby razem, wspólnie, trzymamy się za rączki, ale tak sami z siebie to nie bardzo cokolwiek. 


Nie będzie też o tym, jak tu brzydko o tej porze roku zwłaszcza, wszystko szare, bure, dziurawe i obdrapane. I brudne.  Tego dziś nie będzie. 


Długo Kaśka myślała, o czym by tu dzisiaj, żeby jednak było miło. I już wie. Bo jest takie miejsce, które lubi bardzo. I które lubi zwłaszcza Potomek Młodszy. Muzeum Kolejki Wąskotorowej! [fanfary]. Retro czar, nostalgicznie, parowozy same w obiektyw się pchają, gdzieś daleko na horyzoncie majaczy czerwcowa wycieczka do Tułowic. Lubicie? Ja naprawdę bardzo.


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

wbienkowbienko
0
Wąskotorówka? Super rzecz.
Pamiętam jak byłem mały co wieczór chodziliśmy "na kolejkę" na imprezę pod tytułem PRZETACZANIE WAGONÓW. Przełaziło się przez dziurę w płocie od strony bloków i chyłkiem, aby nie być zauważonym przez kolejarzy, lokowało w wagonach. Podjeżdżał parowóz i zaczynały się manewry :))))). A my na podłogach w wagonach ze swoją tajną misją infiltracji ;)
A czasami, zanim wsiedliśmy do wagonu, to się jeszcze monety pod koła podkładało. Po przetoczeniu robiły się z tego MEDALE!!!!
(2015-02-20 10:37)
Leon ZawodowiecLeon Zawodowiec
0
Muzeum Kolejki to świetny atut, atrakcja na skalę europejską, choć ten potencjał ciągle niewykorzystany... ale działa!
Natomiast, zgadzam się z tobą Fiolka, działania pani, hehe (Stój!) Halina Trojańska to niezmiennie wapory pozorów aktywności. A Grecy wcale nie chcą jej odbić (dobić też nie) i tym bardziej udają Greków, że wszystko gra i buczy! Wstyd. Obciach nawet rzekłoby się. Że w XXI wieku, że w centrum Polski, ba! co tam! , że w centrum Europy taki szejm ma miejsce.
(2015-02-22 11:07)
fiołkafiołka
0
wbienko - ja tez kładłam monety i kamienie pod pociągi. :-)

Leon - ano szejm, nie da się ukryć. Dziś byłam w Łowiczu i jakem obaczyła reklamy "Och! film Festiwal" to mnie ze dwa razy skręciło z zazdrości....
(2015-02-22 19:02)
Leon ZawodowiecLeon Zawodowiec
0
Zazdraszczam! :-)
Jak wiele zależy od osobowości człowieka, który zawiaduje taką instytucją. Ten typ zdecydowanie nie nadaje się do pełnienia takiej funkcji. Może do hodowli kur ale ... bo ja wiem. To też trzeba lubić. (2015-02-23 09:41)
wbienkowbienko
0
Uuuuuu @fiołka - kamień pod kołami pociągu, rzecz szalenie niebezpieczna. Moneta tak, kamień nie. Nie podpowiadajmy dzieciom, że można takie rzeczy z kamieniami robić, bo nam pociągi powykolejają :))).

@Leonie - Pani "Trojańska" pewnie lubi to co robi (no może jeszcze parę osób z jej otoczenia też to lubi), ale mentalnie tkwi trochę w innej epoce. Jak Dom Rzemiosła. Stąd wszystko skażone duchem "Akademii ku czci ..... ze szczególnym uwzględnieniem wdzięczności wobec władz obecnych na sali". Powinna objąć sekcję animacji kulturalnej "ludzi w wieku jesieni", ale pozostałym w dziedzinie kultury i sztuk pięknych już chyba nijak nie dogodzi. (2015-02-23 12:47)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy