O życiu - w Kątach

Zdjęcia i foto: O życiu - w Kątach Film, fotografia sochaczew

Wtorkowy wieczór 10 listopada w Bibliotece Gminnej w Kątach i Wiosce Internetowej był wieczorem filmowym. Sala, użyczona przez szkołę, wypełniła się gośćmi, którzy przybyli na projekcję filmu „Doonby. Każdy jest Kimś”.
„Doonby – Każdy jest Kimś” to mocny głos za życiem, przy tym z bardzo świeżą, oryginalną, niewykorzystywaną dotąd w kinie argumentacją. Twórcy nie koncentrują się na kilkutygodniowej, anonimowej ofierze aborcji, ale czynią bohaterem dorosłego człowieka, któremu aborcja skradła jego własne, całe, pełnowartościowe życie. W tym ciepłym, klimatycznym filmie jest nagle moment, gdy widz przeżywa wstrząs, uświadamiając sobie ten fakt; jest to szalenie prawdziwe i przemawiające do wyobraźni – 
informuje polski dystrybutor filmu.
W filmie epizodyczną rolę zagrała Norma McCorvey, która na początku lat 70. przyczyniła się do legalizacji w Stanach Zjednoczonych aborcji na życzenie, a obecnie jest działaczką ruchów pro-life. Nasi widzowie otrzymali ksero ciekawego wywiadu z Normą McCorvey, który dołączony był do książeczki z filmem.

Spotkanie wokół filmu, mówiącego tak dobitnie o wartości ludzkiego życia, stało się okazją do tego, aby zachęcić naszych gości do udzielenia pomocy finansowej chłopcu, którego życie jest zagrożone. Mowa o Bartoszu Matuszewskim - uczniu szkoły w Żukowie, chorym na anemię aplastyczną. Poza przeszczepem szpiku, chłopcu potrzebna jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja.

Pisząc o wtorkowym filmie, jeszcze raz ponawiamy nasz apel, dotyczący pomocy Bartoszowi i poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje:

Bank PKO SA VII O/W-wa

nr 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182

z dopiskiem Bartosz Matuszewski

przekaż 1%    KRS: 0000 245 254 /z dopiskiem/


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy