Obchody 4 czerwca w Gminie TERESIN

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Obchody 4 czerwca w Gminie TERESIN Historia i tradycja sochaczew

Wójt GMINY TERESIN, Marek Olechowski ma zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody 30 rocznicy wolnych wyborów parlamentarnych, które odbędą się w piątek, 7 czerwca 2019 r. w sali rubinowej hotelu KUŹNIA NAPOLEOŃSKA w Paprotni, przy ul. Sochaczewskiej 5.


Program jest bardzo bogaty a zaczynamy o g. 16.00.


Po uroczystym powitaniu gości i krótkim rysie historycznym zapraszamy na panel dyskusyjny pt.: WOLNE WYBORY WCZORAJ I DZIŚ z udziałem prof. Jerzego Stępnia oraz prof. Ryszarda Bugaja.


Jerzy Adam Stępień  – polski prawnik i polityk, senator I i II kadencji (1989–1993), wiceminister spraw wewnętrznych i administracji (1997–1999), sędziaTrybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, a w latach 2006–2008 prezes TK. W latach 2016–2017 prezes Instytutu Lecha Wałęsy. (źródło: wikipedia)


Ryszard Bugaj  – polski politykdoktor habilitowany nauk ekonomicznychprofesor nadzwyczajny w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, w latach 1993–1997 przewodniczący Unii Pracy, poseł na Sejm XI i II kadencji. (źródło: wikipedia)


Całość uświetni koncert zespołu BARDOWIE SOLIDARNOŚCI. 

Pod szyldem BARDOWIE SOLIDARNOŚCI kryje się program słowno-muzyczny oparty o piosenki i pieśni związane z podziemiem niepodległościowym, utwory polskich autorów i kompozytorów, bardów. W programie znalazły się utwory, które nierozerwalnie związane są z politycznymi i społecznymi wydarzeniami lat 70. i 80. w Polsce i Europie. Jest to esencja utworów, które w czasach przełomu politycznego w Polsce stanowiły tzw. drugi obieg, wykonywane były potajemnie w kościołach, podczas strajków robotniczych w stoczniach, kopalniach i innych zakładach pracy. Utwory, które swoją tematyką i okolicznościami ich wykonywania dodawały wiary, nadziei, otuchy i siły ludziom zaangażowanym w walkę o wolną Polskę. Repertuar koncertu wzbogacony jest odpowiednio dobranymi wierszami.

Bardzo gorąco zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość i spotkanie ze Świętem Wolności i Solidarności. Po zakończeniu części oficjalnej i artystycznej zapraszamy na poczęstunek. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy