Obchody Światowego Dnia Osób z Chorobą Alzheimera 2019

Zdjęcia i foto: Obchody Światowego Dnia Osób z Chorobą Alzheimera 2019 Spotkania, jubileusze sochaczew

17 września w związku z obchodami Światowego Dnia Osób z Chorobą Alzheimera, w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie przy ul. 15 Sierpnia odbędzie się specjalne spotkanie organizowane przez Fundację Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Choroba Alzheimera to dolegliwość neurodegeneracyjna doprowadzająca do powolnego ogólnego otępienia. Do dziś dnia jej przyczyny nie zostały do końca poznane, a większość chorych to starsze osoby, po 65 roku życia. Postępująca choroba prowadzi do problemów z mową, myśleniem oraz pamięcią. Alzheimer to dolegliwość rozwijająca się powoli. Chorzy zmagają się stopniowo z coraz większymi problemami w życiu codziennym. Ostatecznie dochodzi do zaniku mózgu, co widoczne jest podczas badań takich jak: tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny.

17 września od godz 16.00 uczestnicy obchodów będą mieć możliwość sprawdzenia swojego poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Oprócz tego w trakcie spotkania lekarz neurolog Joanna Obrębska, na co dzień pracująca w szpitalu w Płocku wygłosi prelekcję na temat choroby Alzheimera. Goście wysłuchają informacji na temat pracy ośrodka pobytu oraz działań zarządu Fundacji Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Na wszystkich zgromadzonych czekać będzie słodki poczęstunek, a na zakończenie spotkania koncert zagra artysta krakowski, Jacek Wójcicki. 

Bilety w cenie 20 zł od osoby można kupić w w Centrum Kultury w Boryszewie, w siedzibie fundacji (Kuznocin 67), zarezerwować pod numerem telefonu 501-629-983. 

(źródło UM Sochaczew)

M.


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy