OBECNOŚĆ

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: OBECNOŚĆ Film, fotografia sochaczew
+1

23 marca w małej sali konferencyjnej na II piętrze Kramnic Miejskich pokazaliśmy film z 2016 roku pt. OBECNOŚĆ 2 - kontynuację hitu kinowego Jamesa Wana, opowiadającą jednak inną historię..

Nominowana do Oscara Vera Farmiga oraz Patrick Wilson ponownie wcielają się w role słynnych demonologów Lorraine i Eda Warrenów. Po mocno nagłaśnianej przez media i zakończonej sukcesem sprawie nawiedzonego domu w Amityville, Lorraine dochodzi do wniosku że małżeństwo powinno odpocząć od duchów i opętań. Razem z mężem daje się jednak nakłonić do złożenia wizyty w pewnym brytyjskim domostwie, w którym prawdopodobnie panoszy się złośliwy duch.

 

Tym razem badacze będą chcieli pomóc samotnej matce wychowującej, w północnym Londynie, czwórkę dzieci w domu nawiedzanym przez duchy. Nawiedzenie z Enfield to jeden z najlepiej udokumentowanych przypadków paranormalnych. Poznaj prawdę kryjącą się za tymi wydarzeniami.

 

Film oparto na faktach. Mowa tutaj o wydarzeniach mających miejsce w 1977 roku w stolicy Anglii. Przesławni badacze musieli tym razem wspomóc nękaną przez poltergeista rodzinę Hodgsonów, która wystawiona na działanie paranormalnych zjawisk oraz nieszczędzona przez niesprawiedliwy los stanęła pod ścianą, znajdując się niemalże na skraju załamania nerwowego.

 

Jednym z ciekawszych posunięć twórców jest w tym filmie wejście w niewielką polemikę ze sceptykami. Jak wiadomo, domniemana szarlataneria wielu specjalistów od duchów, od zawsze była tematem tabu w horrorach "opartych na prawdziwych wydarzeniach". James Wan postanowił jednak przełamać skostniały schemat i wprowadzić do filmu wątki, które  (mimo iż tematu nie wyczerpują) zadowolą dociekliwych widzów. To horror z wyższej półki.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Sochaczewski Klub Filmowy / św.Dominik wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy