OBIETNICA: odważny portret generacji social media - bezpłatny pokaz filmowy

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: OBIETNICA: odważny portret generacji social media - bezpłatny pokaz filmowy Film, fotografia sochaczew
+3

W najbliższą sobotę, 4 lutego 2017, w kinie Sochaczewskiego Klubu Filmowego o godz. 17.00 pokażemy film OBIETNICA w reżyserii Anny Kazejak.

„Obietnica” to poruszający, wnikliwy i odważny portret młodego pokolenia – generacji social media. Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie za pomocą Skype’a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z używkami. Pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę.  Spojrzy na niego innym okiem, jeśli ten spełni obietnicę.

Inspiracją do powstania tej historii, jak mówi Anna Kazejak, były prawdziwe wydarzenia, mające miejsce w ostatnich latach w kraju i za granicą.  – Chodzi o spojrzenie na naszą europejską kulturę, na procesy zachodzące podskórnie, których spektakularne efekty krzyczą do nas z pierwszych stron gazet. –

Pokolenie Lili i Janka żyje w świecie, który daje wszystko, nie wymagając niczego w zamian. Pokolenie to używa wolności do stworzenia własnego więzienia – zasad, za których przekroczenie płaci się wysoką karę. W świecie tym dorośli są zagubionymi dziećmi, a prawdziwe dzieci pod ich „nieobecność” samodzielnie stanowią o winie i karze, usiłując zbudować system wartości. Świat wyobrażeń, świat realny i wirtualny przenikają się, mieszają, określają siebie nawzajem, ich granice się przesuwają.  

„Obietnica” to także film o specyficznie pojmowanej miłości. Tu rozpaczy i rozczarowania zdradzonej miłości nikt nie zrozumie.

Główne role grają debiutancki wyróżnienie w ogólnopolskim castingu – Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, obok nich uznane nazwiska – Magdalena Popławska, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra, Bartłomiej Topa.

Reżyserka stawia widza przed wyzwaniem zrozumienia tego, co zobaczymy, bowiem  - nie ma nic prostszego jak potępienie zła i nic trudniejszego niż jego zrozumienie. -  

Film trwa 93 minuty. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy