Obradował Zarząd Powiatu - 03.01.2005

* Na posiedzeniach w dniu 22 i 29 grudnia Zarząd analizował stopień zatrudnienia w administracji, w tym także administracji i obsłudze oświaty.
* Przyjęto projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie zmian w budżecie na rok 2004.
* Przyjęto uchwałę Zarządu w sprawie zmian w budżecie, dotyczących głównie przesunięć finansowych oraz przyjęcia do budżetu otrzymanych jeszcze pod koniec roku dotacji i subwencji.
* Dyrektorzy - ZOZ Michał Milczarek i Wydziału Zdrowia Sylwester Szymański zaproponowali przystąpienie do akcji „Karetka Dla Ciebie”. Jest to sposób zdobycia pieniędzy na zakup nowej karetki pogotowia. Zgodnie z ustawą, od ubiegłego roku podatnicy mogą przekazać jeden procent swojego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Stowarzyszenie „Polska Misja Medyczna” zaproponowało współpracę przy zakupie z tych pieniędzy karetki. Po wypadku karetki w Teresinie, po którym nie nadaje się ona do użytku, w Sochaczewie tylko jedna karetka, ofiarowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, jest własnością szpitala. Dwie są spłacane w formie leasingu, jedna wypożyczona z łódzkiej kolumny transportu sanitarnego.
* Przewodniczący Rady Powiatu zwołał kolejne dwie sesje Rady Powiatu w dniu 30 grudnia. Jedna z nich to sesja poświęcona przyjęciu budżetu powiatu sochaczewskiego na rok 2005. .
* Na razie na okres szczęściu miesięcy zostanie na terenie szpitala powiatowego zorganizowana akcja wypełniania anonimowej ankiety badającej poziom satysfakcji pacjentów z ich obsługi i poziomu leczenia. Starosta Józef Gołębiowski polecił przygotowanie pierwszej analizy wyników po trzech miesiącach, co będzie uzależniało ewentualne korekty w organizacji pracy szpitala.
* Po dyskusji Zarząd przyjął poprawki komisji merytorycznych Rady Powiatu oraz Zarządu dotyczące zmian w projekcie budżetu. Jedną z nich jest utrzymanie poziomu wydatków rzeczowych na poziomie roku 2004. Przewidywane wykorzystanie budżetu oświaty w roku 2004 oraz planowane wydatki na rok 2005 przedstawił dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Marek Fergiński.
* Rozpoczęło się przygotowanie materiałów przez komisję wyznaczoną do negocjacji nowego układu zbiorowego pracy pracowników oświaty.
* Powołano komisję konkursową do przeprowadzenia w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych konkursu na temat wiedzy o samorządzie terytorialnym i historii Mazowsza. W skład komisji weszli – Halina Pędziejewska – przewodnicząca, Andrzej Grabarek, Bogumiła Król, Sławomir Burzyński, Marek Fergiński, Zofia Bernacka – członkowie.
* Zatwierdzono propozycje tygodników „Ziemia Sochaczewska” i „ express Sochaczewski” zamieszczania w roku 2005 informacji z terenu powiatu przygotowywanych przez rzecznika prasowego starostwa.
* Starosta Józef Gołębiowski podpisał 2 postanowienia uzgadniające warunki zabudowy w zakresie powiatowych zadań ponadlokalnych.
Andrzej Wach

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy