Obwodnica Sochaczewa – nowa inwestycja obok szybkiej kolei

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Obwodnica Sochaczewa – nowa inwestycja obok szybkiej kolei  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad przedstawiła przebieg trasy dla Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej w której znalazł się Sochaczew. 


Dokument nosi nazwę studium korytarzowego i ma za zadanie pokazać nowe inwestycje drogowe. Projekt bierze pod uwagę budowę nowego korytarza drogi z uwzględnieniem warunków lokalnych pod względem geografii, przyrody oraz wytycznych społecznych.


Przebieg nowej obwodnicy 

Korytarz w ramach opracowanego studium ma szerokość około 5 km. Pierwsze informacje o pracach pojawiły się we wrześniu 2019 roku https://e-sochaczew.pl/n/droga-ekspresowa/62312 . Inwestycja ma związek z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej w której znajduje się również Sochaczew. 


Obwodnica będzie obejmowała dwie drogi w tym ekspresową o numerze S50 oraz autostradę A50. 

W ramach nowych połączeń kierowcy będą mogli korzystać z nowych połączeń -  A50: A2 (Centralny Port Komunikacyjny) – Mszczonów – Góra Kalwaria – A2 (Mińsk Mazowiecki) i S50: A2 (Centralny Port Komunikacyjny) – Sochaczew – Wyszogród – S10 (Naruszewo) – Serock – S8 (Radzymin) – A2 (Mińsk Mazowiecki).


Harmonogram budowy 

Prace nad budową obwodnicy rozpoczną się już od 2020 roku i mają potrwać do 2024 r. Lata mają być przeznaczone na wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej. 


Rok 2023 to czas przeznaczony na uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, który ma pokazać który wariant będzie najlepszy do realizacji. GDDKIA planuje, iż przetarg na roboty budowlane ma zostać ogłoszony już w 2025 roku, a sama obwodnica miałaby powstać na przełomie 2026-2029 r. 


CPK konsultacje

Przebieg nowych tras jest również przedmiotem konsultacji społecznych jakie obecnie trwają przy okazji budowy nowych tras szybkiej kolei. O szczegółach piszemy tu . 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy