Obywatelskie zatrzymanie kierowcy - miał prawie dwa promile

Zdjęcia i foto: Obywatelskie zatrzymanie kierowcy - miał prawie dwa promile Narkotyki, alkohol sochaczew

W ubiegłym tygodniu w Sochaczewie doszło do obywatelskiego ujęcia kierującego, który miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Samochód, którym jechał, wziął bez zgody właściciela, dodatkowo miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Sochaczewianin trafił już do aresztu.


Policjanci z sochaczewskiej komendy dostali zgłoszenie, że dwóch nietrzeźwych mężczyzn dobija się do drzwi mieszkanki Sochaczewa. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.


W czasie, gdy policjanci jechali na miejsce, jeden z mieszkańców Sochaczewa będący na spacerze z dziećmi, widział dwóch mężczyzn wsiadających do opla. Podejrzewał, że mogą być pod wpływem alkoholu.


Kierowca opla jeździł osiedlowymi uliczkami, gdy usłyszał sygnały dźwiękowe radiowozu, zatrzymał się i wysiadł z auta. Sochaczewianin obserwujący sytuację, podszedł szybko do kierowcy, uniemożliwił mu oddalenie się z miejsca i chwilę później przekazał go funkcjonariuszom. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy opla. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Z policyjnego systemu wynikało również, że 31 – letni mieszkaniec Sochaczewa nie posiada uprawnień do kierowania i jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a także w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.


Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Wyjaśnił też, że kierowane przez niego auto, wziął bez wiedzy i zgody właściciela. Sochaczewianin trafił już do zakładu karnego.


Dziękujemy za pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy i postawę godną naśladowania.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy